Autors Tēma: Kaķim vistu  (Lasīts 994 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies diddly

Kaķim vistu
« : 2019. gada 16. janvāris, 22:14:59 »
Vakar vetklīnikā man iestellēja smadzeni,ka kaķim nav jādod vārītu vistu. Jo dabā putnus ēd jēlus.
Kamēr man mūžam licies,ka tieši jēlubvistu nevajag dot.
Tā nu esmu pārdomās.

Atslēdzies Luīze

Re: Kaķim vistu
« Atbilde #1 : 2019. gada 16. janvāris, 22:26:39 »
Manējā minkāne gaļu ēd tikai un vienīgi jēlu, vārītai un žāvētai virsū neskatās.

Atslēdzies magda

« Atbilde #2 : 2019. gada 16. janvāris, 22:58:28 »
...par kaķiem turpinot- no savas pieredzes varu teikt, cik vetārstu- tik viedokļu. Galvenais ir atrast savējo  :smile:

Atslēdzies ragana

« Atbilde #3 : 2019. gada 17. janvāris, 08:34:41 »
Acīmredzot, no kulinārijas Tev šāda doma radās, raizējoties par samonellu.

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #4 : 2019. gada 17. janvāris, 08:46:16 »
Manējā visu gaļu ēd jēlu. Jo, pa manam, kas tad viņai dabā tās peles u.c. medījumu lai būtu vārījis. Un iepriekšējais kaķis tāpat visu mūžu jēlu ēda.
« Pēdējās izmaiņas: 2019. gada 17. janvāris, 08:52:11 no kvadra »

Atslēdzies Camma

« Atbilde #5 : 2019. gada 17. janvāris, 08:51:18 »
Manējie arī graulē jēlu, pietiek ar konserviem, kur figviņzin kas un kā iemuģīts.
Visus sakost!

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #6 : 2019. gada 17. janvāris, 08:54:35 »
kaķis arī dabā var nozagt vārītu vistu no piknika galda. Lai tie veti liekas baļļā

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #7 : 2019. gada 17. janvāris, 09:27:15 »
Nu, no piknika galda drīzāk izdosies nozagt ko kūpinātu vai uz oglēm ceptu kā vārītu.  Un, lai nu kā, tā nebūs ikdienas maltīte. Gan jau arī ko vārītu var iedot  reiz pa reizei, bet pamata ēdienkartei tomēr būtu jābūt jēlai. Kā daba to dzīvniekam paredzējusi. Manuprāt.

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #8 : 2019. gada 17. janvāris, 09:30:17 »
man kad bija kaķis, viņš vistu neēda pat jēlu. un arī citu gaļu jēlu nē. Ja nu kādu reizi akniņas. Atzina tikai Whiskas sauso. Nodzīvoja ilgu mūžu bez jebkādām urīnceļu problēmām. Aizgāja tikai dēļ vakcīnas komplikācijām. Nezinu ko tā daba paredzējusi, bet viņš pats izvēlējās, ko ēdīs

Atslēdzies reno

« Atbilde #9 : 2019. gada 17. janvāris, 09:45:12 »
Diez ko senāk laukos kaķiem bļodā ielika -mēģinu atcerēties.Piena lāse un iedrupināta maize? Gaļa acīmredzot pašiem bija jāsagādā

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #10 : 2019. gada 17. janvāris, 10:18:51 »
Mana lauku tante deva kaķiem visu ko no sava galda,  gan zupu ielēja, gan vārītu kartupeli, gan sautējumu, kāds nu kuro reizi bija. Kaķi visu noēda laizīdamies, un, protams, astēm gaisā tecēja nopakaļ, kad gāja uz kūti govi slaukt, jo tad tika pie svaiga piena. Kādas ķidas dabūja arī no zivīm un gaļas, bet svaigo gaļu jau pārsvarā medīja paši.

Atslēdzies Broms

« Atbilde #11 : 2019. gada 17. janvāris, 11:36:01 »
Mūsu večuks ēd vai nu jēlu gaļu vai  aknu pastēti. Sauso ļoti reti. Konservus "aizkašā". Tipa fui, pē, kaka. Un to darot skatās acīs, it kā teiktdams : "Tu ko?! Akujel?!"
Ja nav aknu pastētes, tad kādu brīdi skatās ļoti žēlām acīm un pēc tam skatiens kļūst pārmetošs. Tad pieceļas un aiziet. Rau, kādi Jūs nežēļi, kaķītim badā jādzīvo.

Atslēdzies baaciens

« Atbilde #12 : 2019. gada 17. janvāris, 13:31:26 »
Mana izlutinātā princese ēd tikai jēlu gaļu, jēlas vistu akniņas un aplaiza želeju no konserviem. Sauso ēd ļoti reti, tāpēc pārsvarā pirkām viņai visādas mīkstās barības (paciņas, bundžiņas) - esam mēģinājuši piedāvāt visu iespējamo sortimentu, bet knakstās, aplaiza un viss.Viņai svarīgi, lai vismaz 3 reizes dienā noliek svaigu ēdienu un nav būtiski, ka trauki viņai pilni un ēst negrib. Viņa bļaus un ņerkstēs līdz brīdim, kad kāds neizturēs un viņai atkal kaut ko noliks, tad sekos greizais skats un apmierināta, ka panākusi savu, asti grozīdama aizies, jo ēst viņai nemaz negribas.Nesen vetārsts norāja, ka konservus pērku un kaķis nav radināts ēst  sauso barību, jo tā kaķis nesaņemot barības vielas, bet mēs naudu tērējam par ūdeni. Konservi esot našķis un ūdens. Pilnvērtīga barība - sausā paika.Bet ko man darīt, ja viņa neēd - mazliet paknābā un viss :( Kaifo viņa par pršutu (es biju šokā, ka viņa to sāļo gaļu ēda tā, ka siekalas šķīda uz visām pusēm), tunci savā sulā un ... garnelēm :( Zivis, loģiski, neēd. Iespējams, ka 3 reņģītes savā mūžā noēdusi.
Un dzer tikai no stikla glāzēm  :blushing: :rat:

Atslēdzies daddy

« Atbilde #13 : 2019. gada 17. janvāris, 13:38:05 »
mūsējais jēlas ēda tikai aknas. Jēlu gaļu, zivi, apsotīja, izspēlēja, bet neēda. a ja zivi uzmeta uz pannas un ar visām zvīņāsm un iekšām apcepināja, tad ēda laizīdamies. Peles, putniņus, vardes atstāja mums apēšanai.  Saka - kaķis atšķirot dabīgo no nedabīgā... mūsējam ģībstamais ēdiens (labāk par baldriānu) bija ABBA zivju ikru pastēte, kur ikru ir 30%, pārējais ķīmija...

īsāk sakot, izskatās, ka cik kaķu, tik viedokļu :)

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #14 : 2019. gada 17. janvāris, 21:28:26 »
īsāk sakot, izskatās, ka cik kaķu, tik viedokļu :)
Tas tiesa, kaķu viedokļi var būt visai atšķirīgi, bet - es skatos uz objektīvākām lietām par kaķa gaumi. Manējā  būtu ēdusi gan to sauso barību, gan konservus, bet es viņai nedodu, jo no tādas barības viņa kasīsies un izlaizīsies līdz jēlumiem. Un, tā kā ārā viņa neiet, man ir iespēja salīdzināt arī vēdera darbības galaproduktus (cerams, dzīvniekmīļi man piedos šo tēmu)... No jēlās gaļas tas ir viens neliels, bez sevišķas smakas, strembulis vairākās dienās, kamēr no "pilnvērtīgās un sabalansētās" kaķu paikas - miiilzīga, bezformīga, ellīgi smirdīga čupa katru dienu... Ja dot ilgāku laiku, pārstāj arī ēst, jo iekšā tā barība vairs neturas...
« Pēdējās izmaiņas: 2019. gada 17. janvāris, 21:38:29 no kvadra »