Autors Tēma: Dzīvžogs kapos  (Lasīts 699 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies tuk

Dzīvžogs kapos
« : 2019. gada 20. aprīlis, 15:49:41 »
Vakar noplosījos pa kapiem pēc ziemas sakopjot.
Vienā man mīļu un būtisku cilvēku kapavietā ir problēma.
Blakus esošā kapavieta, ar vērienu iekārtota, jau gadiem netiek kopta.
Rezultātā - vasarā nezāles līdz viduklim. Esmu pat ravējusi... jo ļoti neglīti izskatās,
kad sakopju mīļo kapavietas, kuri piedevām bijuši perfekcionisti it visā...
Iespējams stulbi, bet nu... Ehhh... Esmu nobriedusi aizstādīt gar to malu priekšā kādu dzīvžogu.
Bet nezinu - kādu. Klasiskie bukši, tūjas regulāri cērpjami. Cenšos kapus iekārtot tā, lai nav otrs dārziņš, kur regulāri “jākalpo“, bet lai visās sezonās izskatās sakopts.
Jautājums - varbūt ir kādas idejas vai pieredze, ko varētu stādīt tajā dzīvžogā?

Atslēdzies reno

Re: Dzīvžogs kapos
« Atbilde #1 : 2019. gada 20. aprīlis, 19:30:33 »
Cik tad augstu tu laidīsi -2 m, lai pāri neredz? Jebkurš dzīvžogs ir jācērp. Nav ideju. Vienīgais -turpini apravēt arī kaimiņu vietu.

Atslēdzies tuk

« Atbilde #2 : 2019. gada 20. aprīlis, 20:43:54 »
Nē, nu kādi 2metri... no divām pusēm ir aptuveni  0,5 metri augsti kaimiņu bukši.
Domāju, varbūt, kādas graudzāļu formas, vai ko tamlīdzīgu, kas atdala, rada fonu, vizuāli norobežo tos laukumus...

Atslēdzies reno

« Atbilde #3 : 2019. gada 20. aprīlis, 21:11:36 »
tad jau miskantes , bet tās ir milzīgas.

Par graudzālēm nebiju iedomājusies -noteikti ir kaut kas piemērots

Atslēdzies fiasko

« Atbilde #4 : 2019. gada 20. aprīlis, 22:15:03 »
Mūsu kapos ir hostas šim nolūkam.

Atslēdzies mellene88

« Atbilde #5 : 2019. gada 20. aprīlis, 22:31:49 »
par žogu tagad neko neieteikšu, bet mēs kkādi psihie  esam, kad nu kopjam ,tad kopjam i pa labi i pa kreisi :) un kad kopj kāds kaimiņš tad pāršļūc arī mūsu placim pāri..tā kkā, bet ja tur kaimiņos klusums... :scratch: nu nez, man laikam v :scratch: ieglāk izravēt :scratch: nekā domāt ko stādīt un cirpt..ja vien pašai tīri vizuāli neprasās to stādījumu.
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen, visu no tās būtu nometuši lejā.
IG- mellenessniega

Atslēdzies tuk

« Atbilde #6 : 2019. gada 20. aprīlis, 22:38:04 »
Par hostām  iedomājos, bet tās vairāk ēnmīles, vieta saulaina. Vēl domāju par čīkstenēm, astilbēm... bet arī nav saules piekritējas. Varbūt kādas dekoratīvās bārbeļu formas, tās gan arī būs jācērpj.

Atslēdzies magda

« Atbilde #7 : 2019. gada 20. aprīlis, 22:47:33 »
Arī mums līdzīga problēma. Vienkārši ņemam un sakopjam. Sakašājam lapas, ar grābekli pārlaiž smiltīm, kapu svētkos uzliekam kādu puķi un svecīti. Ne žēl, ne grūti.  Tos kapiņus kopa pāris cienījamos gados, gan jau ,ka tagad paši kaut kur atdusas.

Atslēdzies tuk

« Atbilde #8 : 2019. gada 20. aprīlis, 22:53:17 »
Mellene, nav man mānija dzīvoties kapos un brīva laika arī tik daudz nav, lai koptu visus pamestos kapus. Pietiek ar savas dzimtas, kuriem vairs nav citu kopēju.
Tādēļ iekārtoti tā, ka pietiek apkopt reizi sezonā. Nē, nebraukšu ik pārnedēļas ravēt citam
piederošu kapavietu, sorry...
Magda, tur ir viens kaps, bet vieta paredzēta sešiem.

Atslēdzies mellene88

« Atbilde #9 : 2019. gada 20. aprīlis, 23:24:03 »
aa nu oky... man likās,ka es tieši par variantu ,kur negribas pa kapiem dzīvot runāju.. :scratch: manuprāt ir daudz vieglāk 1x pusgadā apkašāt savu un blakus placi, nekā projektēt, stādīt, cirpt un apkašāt lapas no jaunā žoga...
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen, visu no tās būtu nometuši lejā.
IG- mellenessniega

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #10 : 2019. gada 20. aprīlis, 23:30:20 »
Cik tad nu bieži jācērp tas dzīvžogs, lai tā būtu problēma? Es savas klintenes vispār reizi gadā apcērpu, i viss. Katrā gadījumā, man šķiet, dzīvžogs neprasīs vairāk darba, bet dod lielāku vēlamo norobežojumu, kā jebkura puķe, hosta vai čīkstene.

Atslēdzies tuk

« Atbilde #11 : 2019. gada 21. aprīlis, 00:17:07 »
Mellene, par apkašņāšanu 1reiz tur neiet runa. Tur gadus padsmit nav kopts. Vārpata, pienenes, zeltslotiņas... džungļi. Un zāle vasarā aug katru dienu. Nebraukšu ne ravēt, ne trimmēt speciāli.
Nav manī tāda altruisma, nav.

Atslēdzies magda

« Atbilde #12 : 2019. gada 21. aprīlis, 18:19:02 »
Kapos ir pārziņi, kuriem tas ir algots darbs. Mazos lauku kapiņos nodarbina bezdarbniekus. Varbūt var parunāt ar tiem un vērst uzmanību,ka ir šāda aizlaista vieta?
Tam žogam cik gadus jāaug,lai neredzētu to aizaugušo placi?!

Atslēdzies tuk

« Atbilde #13 : 2019. gada 21. aprīlis, 18:38:26 »
Ai, nu ne jau kādu baigo žogu tur gribu. Vienkārši norobežot, lai fonā nav gluži tas nekārtīgais
skats. Tur kā uzstādīja tos marmorus ar bumbām tā arī neviens nav bijis un neceru ka būs.
Šie radu kapi man patālu, nav tur vairs citu kopēju, tad nu turu rūpi.
Tagad jau konteineraugus var palielus pārstādīt, vien jāizdomā pieņemamākais variants.
Jāpakonsultējas pie kāda ainavu arhitekta.

Atslēdzies reno

« Atbilde #14 : 2019. gada 21. aprīlis, 20:26:43 »
Drīzāk runā ar kapu kopēju -tie vislabāk zinās, ko un kā stādīt. Pie tam būs jāsarunā par laistīšanu sākumā