Autors Tēma: Kailgliemeži  (Lasīts 210 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Spārka

Kailgliemeži
« : 2020. gada 12. augusts, 13:52:21 »
Ziņoju no eksperimenta norises vietas.
Darbojas tās pašdarinātās lamatas ar alu. Salien un noslīkst.
Tikai vajag aprēķinu, uz cik kvadrātmetriem vajag vienu trauciņu un cik litru alus sezonā tam jāpatērē :mrgr:

Atslēdzies Bobs

Re: Kailgliemeži
« Atbilde #1 : 2020. gada 12. augusts, 13:53:47 »
lai lielāki kārumnieki nesāk apslīkt

Atslēdzies Luīze

Re: Kailgliemeži
« Atbilde #2 : 2020. gada 12. augusts, 14:03:32 »
Iekopēju padomus no santa.lv.
Kā cīnīties ar gliemežiem? Tautas metodes
 • Palaid pīles ganīties!
   Cīņa pret gliemežiem nav viegla, tomēr tie ir vieni no tiem retajiem kaitniekiem, no kuriem parasti atbrīvojas ar diezgan humānām metodēm. Ja saimniecībā ir pīles, tad tev ir paveicies – palaid dārzā, un pāris dienu laikā noēdīšot līdz pēdējam.

   Tomēr, kā saproti, kādu darba garantiju var prasīt pīlei? Arī tām mēdz būt savs raksturs un gastronomiskā gaume. Vēl svarīgi – dārzs ir jākopj, jo gliemežiem patīk ēna, ko var atrast gan nezālēs, gan gružu kaudzēs.
 • Savāc mehāniski.
   Staigā pa dārzu un atradumus met spainī. Var izmantot arī pievilinātājus – izlikt dārzā dēlīšus, mizu gabalus, zem kuriem gliemeži meklē patvērumu saulainā un siltā laikā. Tad tos ir vieglāk nolasīt. Pie slēptuvēm vari novietot alu, tas gliemežus pievilinās vēl vairāk.
 • Iznīcini ziemošanas vietas.
   Visbiežāk gliemeži izvēlas ziemot augu atliekās, nedaudz ierokoties arī augsnē. Rudenī pagatavo nelielas komposta kaudzes. Kad tuvojas sals, kaudzītes izārda. Tādā veidā gliemeži nosals.
 • Tabaka.
   Ja gliemeži spētu runāt, viņiem, visticamāk, būtu skarbs viedoklis par smēķētājiem. Jā, tieši tā – gliemeži ir veselīga dzīvesveida piekritēji, tāpēc izvairās no vietām, kas ož pēc tabakas. Šī ir bioloģiski draudzīga metode, turklāt palīdzēs cīņā arī pret citiem kaitniekiem.

   Agrāk veikalos tabakas putekļi bija manāmi diezgan bieži, tagad tos atrast ir pagrūti. Tabakas putekļus var lietot sausā veidā, apkaisot augos. Pēc lietus procedūra jāatkārto. Derēs arī tabaka, ko var iztīt no cigaretes. To novāri vai aplej ar verdošu ūdeni. Šķidrumam ļauj atdzist un tad smidzini uz augiem.
 • Olu čaumalas.
   Šo metodi dēvē ne tikai par humānu, bet arī ļoti efektīvu. Olu čaumalas sasmalcini un ar tām nokaisi teritoriju ap dobēm un vagām. Svarīgi, lai virsma būtu raupja, jo gliemeža ķermenis ir ļoti jutīgs. Jūtot šo nepatīkamo šķērsli, kaitnieks meklēs citu, patīkamāku vietu. Olu čaumalu vietā reizēm izmanto arī smalkas grants šķembas.

   Šeit gan jāatceras, ka pēc šķēršļu izkaisīšanas der apstaigāt dārzu, izlasot no tā jau paslēpušos gliemežus. Procedūru vēlams atkārtot pēc lietus.
 • Šķīstošā kafija.
   Tāpat kā tabaka, gliemežiem nepatīk arī kafija. Nopērc pašu lētāko šķīstošo kafiju un sajauc ar diviem vai divarpus litriem ūdens. Aplej ziedus uz lapas augiem, ko gliemeži iekārojuši visvairāk. Runā, ka kaitnieki pazūd pāris stundu laikā, turklāt šķidrums ir augiem nekaitīgs.
« Pēdējās izmaiņas: 2020. gada 12. augusts, 14:21:06 no Luīze »

Atslēdzies Minne

Re: Kailgliemeži
« Atbilde #3 : 2020. gada 12. augusts, 18:59:01 »
Izrādās, gliemežiem tīk apinītis  :beer:

Atslēdzies Spārka