Autors Tēma: vakcīna pret COVID19  (Lasīts 80000 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Bobs

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #30 : 2020. gada 24. novembris, 08:31:14 »
vakcīnu pret vējbakām Latvijā piedāvā tikai 12 gadus. Liela daļa jauno vecāku vispār nerubī, kāda atšķirība ir bakām no vejbakām, tādēļ stāsta, ka viņu bērns vakcinēts pret vējbakām. Citi tikmēr vispār visu noliedz un perina pretvakcinācijas konspirācijas teorijas par marsiešiem.

Atslēdzies tuk

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #31 : 2020. gada 24. novembris, 08:56:15 »
Savā agrīnajā bērnībā atceros redzējusi poliomielīta skartos bērnus, tagad kkā tomēr neredzu... Pēc ērču encifalīta gan dažus zinu...


Kvadra, kā pārbaudīji, ka tas bija covids ar ko slimoji? Taisīji to antivielu testu?

Atslēdzies Nāra

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #32 : 2020. gada 24. novembris, 08:56:46 »
Re - Bobis kā zvaigznes skatījies - "Qantas" starptautisko reisu pasažieriem prasīs vakcinēties pret Covid-19 https://www.tvnet.lv/7116914/qantas-starptautisko-reisu-pasazieriem-prasis-vakcineties-pret-covid-19


PS, Kvadra, bet kā uzzināji, ka tas ir bijis tas vīruss?


Es zvaigznēs skatījos, ne Bobis. Viņs ir par.
Draugiem pirmajiem dos vakcīnu? Drizak ienaidniekiem.
Ērču vakcīna tāds pats bubulis iztaisīts, es mežā neeju, bet ne mans virs, ne rads mežinieks, ne daudzi citi nepotējas.
Agrāk jau visi klausīja vadlīnijam, tagad vismaz sāk domāt..

Atslēdzies Bobs

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #33 : 2020. gada 24. novembris, 08:59:13 »

Agrāk jau visi klausīja vadlīnijam, tagad vismaz sāk domāt..


jā, tagad daudzi zinātni noliedz, jo topā ir Anna no feisbuka

Atslēdzies Camma

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #34 : 2020. gada 24. novembris, 09:02:05 »
Marsieši vai saturniāņi - viens pīpis. Pret bakām nepotē no kāda 1980.gada. Esot izskaustas. Ja ja, kātad. Bez tam, ir liela atšķirība, pret ko potēties. Domāju, ka pret trakumsērgu potēsies ka šņakst, kaut gan sakost puspagastu diez vai kāds ļaus. Stingumkrampjus arī nez vai kaimiņš man pielaidīs, bet tomēr potēsimies. Ar poliomielītu mazliet cits stāsts, bet arī tas ir potēšanās vērts.
Ar kādu ažiotāžu nāca pasaulē vakcīnas pret papilomas vīrusiem! Mī un žē, panaceja no vēža! Un? Cik vecāku ir spējīgi samaksāt saviem 2-3 bērniem šo brīnumūdentiņu? Nē, nu valsts.. ko valsts? Zaļo koridoru valsts, neko citu.
Visus sakost!

Atslēdzies daddy

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #35 : 2020. gada 24. novembris, 09:05:26 »
Labi bet pret encefalītu?? ir vērts? Polise apmaksā.


Man agrāk 1-2 ērces gadā iekodās, tagad maZāk, 5 gados 1 varbūt, jo esmu gudrāks. Slimas esot līdz 5%... matemātiski sanāk, ka nav jēgas... bet sekas var būt baisas...

Atslēdzies Trix

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #36 : 2020. gada 24. novembris, 09:06:42 »
bet  Trix,  pret encefalītu arī nepotējies mežā dzīvodama??

Nē. Ne pret ko. Pēc meža/pļavas pārskatu kājas (1 x esmu atradusi rāpojošu). Aplasu no kaķa atnestās ērces un dzīvoju tālāk. Sīcim divas izvilku, otrs dabūja vienu nometnē. Nē, neraustos no slimībām. Paskatījos līdzi, vai Laimas pleķis neveidojas. Man polises nav un nevar būt, jo pašam pirkt neatmaksājas.

Jo ilgāk dzīvoju un jo vairāk iziet visas bērnībā obligāti sapotētās problēmas, jo mazāk un vieglāk slimoju. Šobrīd gan nāk klāt citi (psiholoģiskie) faktori, bet starp 35 un 45 to ļoti labi varēja redzēt - ja 20+ gados es regulāri un smagi norāvu visādas saaukstēšanās, angīnas un kas vairs atceras, ko vēl, tad pirms 50 pat iesnas ir pa vieglo, kaut gan teorētiski būtu jābūt ķermeņa nolietojumam un visiem vīrusiem jāķer smagāk.

Otrkārt, mani novērojumi, kā ar standarta slimībām slimoja potētie draugu sīči un mani un dažu draugu nepotētie, nepārliecina, ka potēšana veicina mazāku un vieglāku slimošanu (ir otrādi - vairākums potēto ar parastu puņķi slimo smagāk).

Treškārt - divi vienādi nepotēti sīči vienādos apstākļos pie vienādas ēdienkartes slimo atšķirīgi - viens pasmagi, otrs nemanāmi. No kā izriet secinājums, ka "vieglāka pārslimošana" nav pošu, bet imūnsistēmas un ķermeņa īpatnību nopelns.

Ceturtkārt, neviens no medicīnas darbiniekiem nav spējis atbildēt uz maniem jautājumiem par vakcināciju, izskaidrojot pretrunas, bet tikai atkārto iemācītās frāzes, kļūstot aizvien niknāki un pat sākot lamāties. Uzbrukums ir labākā aizsardzība, porotams... :D

Piektkārt, man ir bijušas sarunas pie kafijas tases ar palielu daudzumu augsta ranga ārstu. Jo vairāk cilvēks ir iedziļinājies, jo mazāk viņš atbalsta vakcināciju (piebilstot, ka par to nevajag skaļi runāt utt.).

Sestkārt, piesauktie argumenti ir vienvirziena. Ģimenes ārste, kad rakstīju atteikumu potēt bērnus, sāka daiļrunīgi attēlot briesmas un pārmetoši man stāstīt, ka ja ar bērniem kaut kas notiks, tad man nāksies atbildēt par to. Es pajautāju, kurš atbildēs, ja maniem bērniem būs smagas blaknes no vakcinācijas? Neatbildēja.

Septītkārt, piesaukt viduslaikus un stāstīt, kā nu tagad visi apmirs kā tolaik, ir klaja demagoģija. Tie viduslaiku piesaucēji kaut kā aizmirst, ka mūsdienās elementārā higiēna tomēr ir ikdiena, neviens ar netīrām rokām pēc kūts negrābstās gar jaundzimušo un tamlīdzīgi.

Un vēl visādi dzīves gaitā novēroti fakti mani ir pārliecinājuši neatgriezeniski, ka mūsdienās vakcinācija ir tikai un vienīgi bizness.

Ā, un vēl astotkārt. Dzīvē novērotā gripas pote, ko "brīvprātīgi obligāti" uzņēmums uzspieda darbiniekiem. Viņi nedēļu pēc tam mira nost ar visām gripas pazīmēm, tikai bija spiesti nākt uz darbu, neskatoties uz puņķainajiem deguniem, sarkanajām acīm, sāpošo galvu un temperatūru. Daļai tā nebija vienīgā slimošanas epizode - ar ko sanāca runa vēlāk, tad tajā ziemā visādas iesnas bija ķērušās klāt kā uzmedotas.


Un paziņu bērns pēc poliomielīta potes palika guļošs dārzenis. Nuja, droši vien ne jau no tā... Tikai tāda nejauša sakritība...

Starp citu, senči nebija glupi, radot sakāmvārdu "nav dūmu bez uguns". Ja vakcinācija būtu tādas puķītes ar putukrējumu, tad nebūtu tāds daudzums stāstu par smagām vakcinācijas blaknēm. Un par aizliegumu blaknes saistīt ar vakcināciju - jo tā nevar būt tāpēc, ka nevar būt un punkts.

---
Konkrētā epizode ar vējbakām bija pirms gadiem 5, kad tās jau sen bija kalendārā, un vairākums potē visu, kas "pienākas".
Man slinkums šobrīd domāt, bet lai atceramies potēto kadetu difterijas epizodi - tā ir tikai viena no tām, ko zem tepiķa paslaucīt neizdevās.


P.S. Nevienu pārliecināt netaisos - katram pēc viņa ticības. Bet nelieniet virsū man ar neloģiskiem "argumentiem".
« Pēdējās izmaiņas: 2020. gada 24. novembris, 09:12:14 no Trix »
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies Bobs

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #37 : 2020. gada 24. novembris, 09:14:46 »
virkne ar viedokļu uzskaitījumiem, neviena pierādījumos balstīta fakta. Par jebkuru zinātnisku pētījumu Rimi krāvējs var pateikt, ka tas viss ir buļļa kaka un pamēģini viņam vienā teikumā pierādīt, ka tā nav.

Atslēdzies Trix

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #38 : 2020. gada 24. novembris, 09:35:37 »
:D Protams, protams, zinātniskam pētījumam man bāze par mazu, - tikai visi uzskaitītie ir manis novēroti fakti, nevis viedoklis vai pieņēmums. Viedoklis ir citos teikumos.

Bet kā jau teicu - katram pēc viņa ticības. Vakcinējieties vai pārtieciet no Saules, jūsu darīšana, tikai nemēģiniet mani pārliecināt ar neloģiskām tukšām frāzēm.

Statistika, kā zināms, arī ir "pierādījumos balstītu faktu sakopojums". Piemēram - visi, kas ir ēduši gurķus, nomirst. No kā varam secināt, ka gurķi ir nāvējoši, lai arī iedarbojas ilgtermiņā. :D
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies tuk

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #39 : 2020. gada 24. novembris, 09:45:05 »
Vai tad kāds šeit cenšas tevi pārliecināt, vai spiež potēties?  :?:


Atslēdzies daddy

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #40 : 2020. gada 24. novembris, 09:55:12 »
Statistika, kā zināms, arī ir "pierādījumos balstītu faktu sakopojums". Piemēram - visi, kas ir ēduši gurķus, nomirst. No kā varam secināt, ka gurķi ir nāvējoši, lai arī iedarbojas ilgtermiņā. :D


Loģiski, ka nāvējoši :) teiciens "gurķoties" nav radies tukšā vietā, turklāt ar negatīvu nozīmi... kāpēc nesaka "pupoties", vai "ķirbēties"?? Kolektīvais drošības brīdinājums arī lingvistiski izpaužās :)

Atslēdzies nakata kngs

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #41 : 2020. gada 24. novembris, 10:12:26 »
Domā, būs tā kā veikalā, kad tu izvēlēties varēsi?  Kādu nu valsts iepirks, tādu arī dabūsi.
tak tēmas sākumā jau citēju, ka būs vismaz trīs dažādas vakcīnas Latvijā , tātad kaut kāda izvēle ir - "AstraZeneca", "Johnson&Johnson" ("Janssen") un "Pfizer"! :blushing: ...un tā kā par vakcīnām raksta daudz, tad arī zināms, ka tās var atšķirties un izveidotais aizsargmehānisms var būt dažāds, jo izmantoti atšķirīgi principi vakcīnas uzbūvē!       
Tātad man tagad vajag skaidrību, kura varētu būt man vispiemērotākā...un diskusijās dzimst patiesība...arī viss pārējais!  :mrgr:

Atslēdzies daddy

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #42 : 2020. gada 24. novembris, 10:14:34 »
varbūt vajag iešaut visas 3? ja jau dažādi mehānismi...

Atslēdzies nakata kngs

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #43 : 2020. gada 24. novembris, 10:27:05 »
varbūt vajag iešaut visas 3? ja jau dažādi mehānismi...
nebrīnīšos, ka būs arī tādi gadījumi...taču valsts gan jau apmaksās tikai vienu, bet par pārējām divām pašam būs jāmaksā un cik miglaini atceros, tad tās nemaksāja kapeikas...sākumā bija runa pat par 500 eiro

Atslēdzies Bobs

Atb: vakcīna pret COVID19
« Atbilde #44 : 2020. gada 24. novembris, 10:55:02 »
tak tēmas sākumā jau citēju, ka būs vismaz trīs dažādas vakcīnas Latvijā , tātad kaut kāda izvēle ir - "AstraZeneca", "Johnson&Johnson" ("Janssen") un "Pfizer"! :blushing: ...un tā kā par vakcīnām raksta daudz, tad arī zināms, ka tās var atšķirties un izveidotais aizsargmehānisms var būt dažāds, jo izmantoti atšķirīgi principi vakcīnas uzbūvē!       
Tātad man tagad vajag skaidrību, kura varētu būt man vispiemērotākā...un diskusijās dzimst patiesība...arī viss pārējais!  :mrgr:
Te Tev ieteiks tikai aizsargāties ar katla vāku un vīrusu apsist ar mušpletni  :mrgr: