Autors Tēma: par senlietu likumu  (Lasīts 315 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Pieslēdzies Spārka

Atb: par senlietu likumu
« Atbilde #15 : 2021. gada 23. februāris, 17:09:32 »
Bet, tuk, to no laika gala bez deklarēšanas nav drīkstēts darīt.
Izmaiņas ir trijos pantos, visi tie ietver jēdzienu "nelikumīgs".
https://likumi.lv/ta/id/320344-grozijumi-kriminallikuma

Atslēdzies Milka

« Atbilde #16 : 2021. gada 23. februāris, 17:22:44 »
Bet tas jau Krimināllikums! Jūs nedrīkstat zagtas mantas (nelikumīgi iegūtas) glabāt, nevis savas personīgās.

Un vēl nevajag aizmirst likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 7.panta ceturto daļu:

Arheoloģiskās senvietās zemē, virs zemes vai ūdenī atrastas senlietas (ar datējumu līdz 17.gadsimtam ieskaitot) pieder valstij, un tās glabā publiskie muzeji. Šis noteikums neattiecas uz senlietām, par kurām līdz 2013.gada 30.martam persona ir paziņojusi Nacionālajai kultūras mantojuma pārvaldei, kā arī uz senlietām, kuru likumīgu izcelsmi persona ir pierādījusi pēc 2013. gada 30. marta un saņēmusi par to Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes rakstveida apliecinājumu.

Atslēdzies Trix

« Atbilde #17 : 2021. gada 23. februāris, 17:58:29 »
A kā es varu pierādīt "likumīgu izcelsmi" monētai, ko man atdeva vecmāmiņa, kura jau gadus divdesmit ir viņā saulē? Nu tā, pa godīgo. Vai viņas vecās gaļasmašīnas (1907. gads) likumīgu izcelsmi? Vai jebko citu tamlīdzīgu. Kā?

Es saprotu, ka tas ir domāts, lai apkarotu senkapu izrakņātājus. Saprotu, ka bagātie saviem dārgumiem uzrakstīs par naudu jebkādus apliecinājumus. Bet atkal zem sitiena ir tie vidējie, kas glabā kaut ko "nebaltai dienai".

Vai mūsu valstī labi dzīvot tikai miljonāriem un bomžiem?
Ā, un vēl juristiem un tiesu izpildītājiem.

Atslēdzies tuk

« Atbilde #18 : 2021. gada 23. februāris, 18:13:40 »
Bet, tuk, to no laika gala bez deklarēšanas nav drīkstēts darīt.
Izmaiņas ir trijos pantos, visi tie ietver jēdzienu "nelikumīgs".
https://likumi.lv/ta/id/320344-grozijumi-kriminallikuma

Bet par ko tad šūme? Tad Olgucis par savu pletīzeri var būt mierīgs... Ai, būtu labāk ķerstījuši tos racējus ar detektoriem.
Kātad, skraidīšu es ar savu 18.gs. bībeli pa muzejiem skaidroties vai vērtība, vai likumīga, vai nevajag valstij atdot...

Pieslēdzies Spārka

« Atbilde #19 : 2021. gada 23. februāris, 18:20:03 »
Citāts: tuk
Bet par ko tad šūme?
Vispār neieteiktu NRA lasīt, bet, ja galīgi nevar atturēties, tad faktus pārbaudīt.

Atslēdzies tuk

« Atbilde #20 : 2021. gada 23. februāris, 18:30:52 »
Ar to pārbaudīšanu ar ir kā ir... re, Vilipsonam ar visu zemesgrāmatas pārbaudīšanu dzīvoklis valstij pienākas  :mrgr:

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #21 : 2021. gada 23. februāris, 19:19:54 »
vo vo ... es ar savu pletīzeri un Kundalini ar skaļruņu kolekciju!

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #22 : 2021. gada 23. februāris, 19:23:01 »
Ar to pārbaudīšanu ar ir kā ir... re, Vilipsonam ar visu zemesgrāmatas pārbaudīšanu dzīvoklis valstij pienākas  :mrgr:
Pēc šitās dzīvokļa lietas absolūti nepārsteigtu vairs nekas, arī krimināllieta par bēniņos atrastu vecvecvecmāmiņas ogļu pletīzeri.

Nu nedrīkst, NEDRĪKST tā uzskatīt, ka, ai, tas jau nekas, ka likumā noformulēts absurdi, to taču tā nepielietos, tā neinterpretēs, pieies ar loģisko saprātu...  Nē! Katru likuma burtu var izpildīt (un pie gadījuma izpildīs arī!) burtiski.

Atslēdzies tuk

« Atbilde #23 : 2021. gada 23. februāris, 19:25:15 »

vo vo ... es ar savu pletīzeri un Kundalini ar skaļruņu kolekciju!
Kundalīnī tu te nepin klāt, viņam bizness, gan jau nodokļus maksā, viss likumīgi :mrgr: 
Bet tie pletīzeri, tā gan varētu būt problēma... ;)

Atslēdzies Kundalini

« Atbilde #24 : 2021. gada 23. februāris, 23:48:19 »
Jums ir ANTIKVARIATS uz KONFISKACIJU ?

man ir   
Man ari ir antikvariats...Afrikas onka no 20tajiem gadiem, cenas ebeja 300-1000 euro par figurinju

Atslēdzies tuk

« Atbilde #25 : 2021. gada 24. februāris, 11:33:46 »
Jums ir ANTIKVARIATS uz KONFISKACIJU ?

Antikvariāts ir, uz konfiskāciju nav. :D