Autors Tēma: Pases, ID kartes un idiotisms.  (Lasīts 834 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies olgucis

Atb: Pases, ID kartes un idiotisms.
« Atbilde #60 : 2022. gada 01. septembris, 10:23:07 »
Pārbaudīju pasi un ID karti, vēl der līdz nākošajam gadam. Tāpēc neiespringstu. Bet ID karte tas ir forši, nekad nezini, kad vajadzēs - pastā, aptiekā, reģistratūrā, bankā. Pēdējā laikā bieži noder. Somā arī mazāk vietas aizņem ;o))

Atslēdzies Mangusts

« Atbilde #61 : 2022. gada 01. septembris, 12:44:49 »
Man cita ķeza - ar bankas karti. Beidzās termiņš, sūta pa pastu, jāpārbauda adrese. Ir tikai ab.k. pasta nodaļā. Iepriekšējo arī uz to pasūtīju un atnāca. Skatos - tas pats vien rakstīts adresu lodziņā, nu OK. Neiedomājos pārbaudīt, varbūt cits pieraksts vajadzīgs.  Bet karte tā arī neatnāk. Izrādās pasts aizsūtījis atpakaļ, jo tādas adreses neesot un banka karti utilizējusi. Būtu, kādu ziņu devuši, kad izsūta, būtu ātrāk iespringusi - nē, to viņi nedara. Varbūt varēja painteresēties, kur esmu palikusi, ja reiz karte tiek aktīvi lietota... Tagad jāsūta no jauna,  kad vēl pienāks un gribu, pie joda, uz filiāli...
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Atslēdzies Lilith

« Atbilde #62 : 2022. gada 18. septembris, 10:47:51 »
Pasi un ID var mainīt pat, ja vēl derīga. Tikko samainīju (iemesls - ceļošana), lai gan derīga lidz feb 2023. Vēstniecība noplēsa 140 eu par ātro variantu (ID+pase)  :cry:

Atslēdzies Nāra

« Atbilde #63 : 2022. gada 18. septembris, 11:24:56 »
Es pēdējā laikā esmu sastapusies ar jau 2 cilvēkiem, kuriem nav pases  :rat: , tikai ID. Kas cilvēkiem galvā - viņi tiešām domā, ka nekad dzīvē nekur ārpus ES neceļos? šajos 2 gadījumos mēs arī šīs dāmas nepaņēmām kompānijā, jo tad visu laiku jāskatās, vai lidojums nav ar pārsēšanos, piem., Anglijā. Es tiešām nesaprotu, tu taču nezini, kas kurā brīdī dzīvē izvēršas, vēl pie tam tagad, kad nomainīt nav viegli, ja pēkšņi vajag.

Pasi un ID var mainīt pat, ja vēl derīga. Tikko samainīju (iemesls - ceļošana), lai gan derīga lidz feb 2023. Vēstniecība noplēsa 140 eu par ātro variantu (ID+pase)  :cry:
Lai ir naudajāmaksā, bet vismaz ir iespēja.

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #64 : 2022. gada 18. septembris, 14:17:35 »
Jā, tur nu es piekrītu - pase, kā mēdz sacīt, arī Āfrikā ir pase, kamēr ID - ierobežotas lietošanas dokuments. Vismaz pagaidām.Varbūt nākotnē tās iespējas būs plašākas.  Šobrīd ērta līdzi nēsāšanai sadzīviskām vajadzībām, iespējams, ka derēs arī kā elektroniskais paraksts. Bet vislabāk, protams, ja ir abas.

Atslēdzies daddy

« Atbilde #65 : 2022. gada 19. septembris, 09:10:55 »
Jā, tur nu es piekrītu - pase, kā mēdz sacīt, arī Āfrikā ir pase, kamēr ID - ierobežotas lietošanas dokuments. Vismaz pagaidām.Varbūt nākotnē tās iespējas būs plašākas.  Šobrīd ērta līdzi nēsāšanai sadzīviskām vajadzībām, iespējams, ka derēs arī kā elektroniskais paraksts. Bet vislabāk, protams, ja ir abas.

Uz āfriku bieži nebraukāju, pase putekļojas plauktiņā :) 
ID kartei ir kredītkaršu formāts, labie ieiet maciņā, var braukāt pa visu ES, ērti visādās aptiekās un reģistratūrās parādīt.. un galvenais digitālais paraksts, cik naudas un laika ietaupījis!

« Atbilde #66 : 2022. gada 19. septembris, 11:36:42 »
un galvenais digitālais paraksts, cik naudas un laika ietaupījis!

Par šito var tuvāk - kā tas darbojas, tur kaut kādus ekstra pričendāļus vajag, laika zīmogus pirkt vai vēl ko tādu? Ļoti vājš priekšstats un infa dažādos laikos sagrābstīta (iespējams, vairs nav aktuāla), tieši tāpēc interesē reāla lietotāja viedoklis.     
Turn that sh*t up louder, make it all go faster!

Atslēdzies daddy

« Atbilde #67 : 2022. gada 19. septembris, 12:09:00 »
"ekstra pričendālis" ir kartiņas lasītājs, piemēram https://www.proline.lv/goods/more-8312145/a-502/, ko piesprauž pie datora, ja jau nav iebūvētais + jāuzinstalē programma eParakstītājs, dabūjama eParaksts.

Viss. Nekas vairāk nav jāpērk.

Tad kad kāds papīrs jāparaksta (līgumi, iesniegumi valsts/pašvaldību iestādēm, pieteikumi, visādi meža un zemes papīri, u.c.) tad sagatavo dokumentu, spiež "Parakstīt", ieliek ID kartiņu, ievada PINus un viss, sūta prom. Ja iedomājos, ka būtu fiziski papīri jānēsā/jāvadā...labi, ja pa Rīgu vien...

Manuprāt ievērojams valsts e-pārvaldības progress. 

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #68 : 2022. gada 20. septembris, 00:22:45 »
Savulaik naudu ietaupīju no Latvijas pasta. Šie par pilnvaru citai personai saņemt sūtījumus prasa kautkādu diezgan neadekvātu summu ja kārto pasta nodaļā. Savukārt es aizsūtīju elektroniski parakstītu vēstuli un tā pilnvara sanāca na haļavu

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #69 : 2022. gada 24. septembris, 08:56:57 »
Ceturtdien no savas oficiālās ēpastkastes ( nepieciešama autorizācija ar id karti) aizsūtīju vēstuli Autotransporta direkcijai. Nav svarīgi par ko. Nākošās dienas pēcpusdienā bija oficiāla atbilde.

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #70 : 2022. gada 24. septembris, 08:59:30 »
Ceturtdien no savas oficiālās ēpastkastes ( nepieciešama autorizācija ar id karti) aizsūtīju vēstuli Autotransporta direkcijai. Nav svarīgi par ko. Nākošās dienas pēcpusdienā bija oficiāla atbilde.
ilgi. Ir kad tajā pašā dienā