Autors Tēma: "Skulte LNG Terminal"  (Lasīts 176 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies SNor

"Skulte LNG Terminal"
« : 2022. gada 01. septembris, 15:51:21 »
Ka jau zināms, tad Krievijas sankciju dēļ Latvija draud aptrūkties dabas gāze, par kuru gadiem Valdībai nav bijusi nekāda rūpe, jo par to rūpējās Latvijas gāzes kopuzņēmums, kura akcionāri ir: PAS Gazprom 34,00 % Marguerite Gas I S.à r.l. 28,97 % Uniper Ruhrgas International GmbH 18,26 % SIA ITERA Latvija16,00 % Pārējie akcionāri 2,77 %. Tā kā "Latvijas gāze" ir komercsabiedrība, tad tikai tāpēc, ka lētāko gāzi vairs nedrīkst ievest, viņi jau tirgu (pircēju kopumu) nepametīs. Vienlaikus padižojās, ka gadiem ilgi kavējuši jebkādus dārgākus gāzes importa tīklu veidu izveidi. Un tagad Latvija ir atkarīga no Klaipēdas LNG Termināla, kurš diemžēl ir pārslogots. Līdz ar to kļuvušas aktuāli jautājumi LNG termināliem Polijā, Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Somijā. Latvijas gāzes vadība saka, ka piegādes varēs veikt caur Paldisku neuzbūvēto terminālu, kam ar draud pārslodze, jo ari Somijai vajag alternatīvas gāzes piegādes. Tāpēc arī nākotni saskata Latvijā veidojamam terminālam:     
Citāts
"Skulte LNG Terminal" reģistrēta 2016.gadā. "Skulte LNG Terminal" mājaslapā norādīts, ka uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Arnfins Unums un Pēteris Ragaušs. Vienlaikus 2022.gada maija otrajā pusē par 20% "Skulte LNG Terminal" akciju iegādi paziņoja degvielas tirgotājs AS "Virši-A".
Pēdējās zinās ir ka ekonomikas ministra visus ierobežojumus būvniecības dokumentācijas un būvdarbu sākšanai ir noņēmušas. No otras puses, "Latvenergo", kas no dabas gāzes ražo elektrību un siltumu Rīgai, ir nolsegusi ilgtermiņa (10 gadu) līgumu ar Klaipēdas Termināli par sešu teravatstundu (TWh) jaudu piegādi.

Man kā ievietotājam ir pilnīgi vienalga, kā "Latvenergo" (100% Latvijas valsts uzņēmums) un "Latvijas gāze" to gāzi iepērk, bet man ziemā viņa vajadzēs un vajadzēs par sakarīgu cenu.   

"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies SNor

Atb: "Skulte LNG Terminal"
« Atbilde #1 : 2022. gada 01. septembris, 15:57:04 »
Šeit ļoti noderīgi droši vien būtu atgādināt par svaigi veikto gāzes tirgus "liberalizāciju" - proti, tirgotāja atdalīšanu no tīkla īpašnieka, proti, Latvijas gāzes (https://lg.lv) sadalīšanu - tirgotājā Gaso (https://www.gaso.lv/) un tīkla (https://www.conexus.lv/). Tas lai kādam neliktos, ka tur nu gan viss vienkārši.   
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #2 : 2022. gada 01. septembris, 16:07:10 »
Skultē termināls ir loģisks, jo vistuvāk Inčukalnam...un lobē amerikāņi, kas nozīmē, ka gāzi arī atvedīs...pats termināls būs tālu jūrā - no krasta atpūtnieki un sauļotāji to neredzēs...ir būtiski, lai to gāzi arī atved līdz Rīgas jūras līcim, jo absolūta deficīta laikos pa ceļam līdz Skultei būs daudz pārpircēji...

Atslēdzies daddy

« Atbilde #3 : 2022. gada 01. septembris, 18:32:45 »
Skultē termināls ir loģisks, jo vistuvāk Inčukalnam...un lobē amerikāņi, kas nozīmē, ka gāzi arī atvedīs...pats termināls būs tālu jūrā - no krasta atpūtnieki un sauļotāji to neredzēs...ir būtiski, lai to gāzi arī atved līdz Rīgas jūras līcim, jo absolūta deficīta laikos pa ceļam līdz Skultei būs daudz pārpircēji...

Un pat kuģi nav tik daudz sabūvēti, lai visu vajadzīgo varētu atvest...

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #4 : 2022. gada 02. septembris, 09:32:28 »
"Mēs, protams, nevaram tirgot gāzi par 107 eiro, ja šobrīd tirgū tā maksā 230 eiro. Mēs šo jautājumu kopīgi ar regulatoru skatīsimies. Patlaban veicam aprēķinus, kādā veidā ir iespējams sabalansēt šo starpību starp gāzes cenām," stāstīja uzņēmuma vadītājs.  /Kalvītis/ (c)

Vai nav liekulis? ....kāpēc nesaka par cik iepirka gāzi, bet runā par tirgus cenu?...nevar lētāk, jo tāda esot tirgus cena...bet iepirka par 25 eiro?                                                                                                    '

Atslēdzies daddy

« Atbilde #5 : 2022. gada 02. septembris, 09:54:47 »

"Mēs, protams, nevaram tirgot gāzi par 107 eiro, ja šobrīd tirgū tā maksā 230 eiro. Mēs šo jautājumu kopīgi ar regulatoru skatīsimies. Patlaban veicam aprēķinus, kādā veidā ir iespējams sabalansēt šo starpību starp gāzes cenām," stāstīja uzņēmuma vadītājs.  /Kalvītis/ (c)

Vai nav liekulis? ....kāpēc nesaka par cik iepirka gāzi, bet runā par tirgus cenu?...nevar lētāk, jo tāda esot tirgus cena...bet iepirka par 25 eiro?                                                                                                    '

Normāls bizness un tirgus ekonomika. Tāda tirgus cena par ko iepirka, nekad nebūs. Nepatīk LG cena, pērciet Mozambikā, tipa (ja variet nopirkt)... kur var pist tautai smadzenes??!  :fp:   /pat Nakatam sapisuši/

Iespējams, pirmsvēlēšanu kampaņa, iespējams PSRS laikos iegūta ekonomista izglītība, ar gosplanu, 5gadēm, sadali katram pēc vajadzības utt.  :f-palm: KAPITĀLISMĀ dzīvojam, draugi!!

Atslēdzies SNor

« Atbilde #6 : 2022. gada 02. septembris, 18:06:44 »
Jā, dabas gāze ir jāpērk biržā, kur konkurenti būs pat Ķīnā.
ps. klīst baumas ka Ķīnā iepērk "krievu gāzi", lādē kuģos un top "ķīniešu gāze"! :D   

Bet jebkurā gadījumā vajag kaut teorētisku Termināli, pēc tam jau varēs domāt, ka dabūt pieņemamu cenu. No otras puses "Skultes LNG terminal" būs privātīpašums. Un teorētiski viņš var pat bankrotēt, ja pieslēgs atpakaļ "krievu gāzes" vadu. Un nebija jau tā ka viņš būtu bijis vienīgais piedāvājums - bija Kundziņsalas un Ventspils piedāvājumi. Bet LNG termināla biznesa plāns viennozīmīgi ir balstīts uz prognozi (tur kur valsts ir fucking korumpēta) cik ilgi "krievu gāzes" vads būs ciet.     

Atslēdzies daddy

« Atbilde #7 : 2022. gada 05. septembris, 09:09:03 »
Patiesībā "Skultes LNG terminal" būs gāzes OIKs.

Privātīpašnieciskā daļa savāks peļņu (ja tāda būs)... vienlaikus tiek mēģināts iesaistīt valsti, gan kapitāldaļās, gan ar garantētajiem iepirkumiem.

Re kā sašūmējās, kad uzzināja ka Latvenergo slēdz ilgtermiņa piegādes līgumu ar Klaipēdu... Ja viss ir "godīgi", t.i. kā viņi stāsta, ka gāzi tirgos kopējā savienojuma ietvaros no Lietuvas līdz Somijai, vai tad Latvenergo TĀ varētu plānus ietekmēt, it kā vienīgais pircējs būtu?? 

Ož pēc kārtējā uzmetiena

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #8 : 2022. gada 05. septembris, 09:43:03 »
Es neticu, ka leiši no Klaipēdas pumpēs mums gāzi, ja pašiem nebūs... Atdos vasarā, kad vairs nevajag kurināt

Atslēdzies daddy

« Atbilde #9 : 2022. gada 05. septembris, 10:16:33 »
Es neticu, ka leiši no Klaipēdas pumpēs mums gāzi, ja pašiem nebūs... Atdos vasarā, kad vairs nevajag kurināt

Nakat, nav mums, jums, leiši, poļi, somi, latvieši... ir GĀZES BIZNESS.

Termināli, trubas, krātuves, kopā veido tīklu. Kad patēriņš mazs un tāpēc gāze lēta,  (vasarā), to pumpē krātuvē. Tās ir Latvijai un Polijai, Somijai nav, Igaunijai nav, Lietuvai nav, tāpēc Lietuvai ir un Igaunijai būs termināls (kuģis kā krātuve). Kad patēriņš liels un gāze dārga un  (ziemā) to var ņemt no kuģa, var ņemt no krātuves. Kuģim stāvēšana arī maksā naudu.

Tici vai nē, bet būs brīži, kad viņi pumpēs, lai ātrāk atbrīvotu kuģi, bet būs brīži, kad protams nepumpēs, bet paši patērēs. savukārt Tev kā patērētājam būs izvēle pirkt dārgo gāzi, vai tēju vārīt uz grila.