Autors Tēma: 4.maijs  (Lasīts 458 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies kvadra

Atb: 4.maijs
« Atbilde #15 : 2021. gada 03. maijs, 17:03:34 »
Padomjlaiku klišejiskā domāšana dara savu. Ja galdauts, tad obligāti jābūt galdautam! Un jāsvin! :sarcasm:
Nu jā, manā klišejiskajā domāšanā galdauts ir drāna, ko klāj uz galda, kad uz tā liek ēdamo. Un baltu galdautu ar daudz ēdamtraukiem klāj svētkos. Ne obligāti valsts svētkos, tā var būt arī dzīmšanas diena vai sengaidīta ciemiņa satikšana. Vai,"visklišejiskāk"-  bēru mielasts. Tomēr kāda īpaša reize, ne ikdiena.
Var jau droši vien arī tikai puķu vāzi uzlikt. Bet man ikdienā balts netika lietots.

Gribi sacīt, ka "baltā galdauta diena" jāuztver kkādā pārnestā nozīmē kā sinonīms vārdiem "sarkanā kalendāra diena"?
  :mrgr:

Atslēdzies Aģents 0.7

« Atbilde #16 : 2021. gada 03. maijs, 17:09:41 »
Sarkanās apakšveļas diena 14.februārī

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #17 : 2021. gada 03. maijs, 17:11:46 »
Tu velc sarkanas apenes tajā datumā?  :rofl: :clap:

Atslēdzies Aģents 0.7

« Atbilde #18 : 2021. gada 03. maijs, 17:31:18 »
Nav man kultūras. Ne balta galdauta, ne sarkanu apeņu.

Atslēdzies dip

« Atbilde #19 : 2021. gada 03. maijs, 18:36:36 »
Ķēdīte: svētki-galds-galdauts-mielasts-svētki. Normāli. Un balts galdauts 80 procentos gadījumu. Kaut gan arī citas krāsas ir skaisti. BET!!!! Visus šos svētkus, kur sēž pie galdiem ar baltiem galdautiem nesaucam taču par Baltā galdauta svētkiem. Lēnām izrunājam - Baltā galdauta svētki. Un vēlreiz. Uzsvars uz ko? Nu jā.

Nezinu, vai esat piefiksējuši, bet apmēram tajā laikā, kad radās baltā galdauta svētku apzīmējums, pusbagātiem ļaužiem bija mode publiski tikties pie balti klātiem galdiem baltās drēbēs. Atceraties? Bija pie kongresu nama, vēl kaut kur. Tāds maksas pasākums. Lai pasaule mūs redz un brīnās. Cik smalki mēs.

Varbūt kāda ierēdne izdomāja - re kā, mēs arī varam kā viņi. Kabineta kolēģes piekrita - un aiziet tautiņās.

Tāpat kā kristietībā - nobīdīt akcentus. Lai pēc pārdesmit gadiem 11.novembris būtu Lāčplēša dzimšanas diena, Lieldienas - šūpošanās un oliņsvētki, Vasarsvētki - nuuu - kas ir Vasarsvētki? Izstāstiet saviem vārdiem.  Vai tik nebūs nākamsvētdien?

Par nakata minēto vientulību un svētku depresiju. Tur vajag spilgtu fantāziju, lai sasaistītu šādi.

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #20 : 2021. gada 03. maijs, 22:28:28 »
Šie ir mūsu svētki, kuriem mēs - te es domāju savu un iepriekšējo paaudzi, esam pielikuši savu roku to tapšanā...nav ne vienas citas valsts svētku dienas, kur mēs paši tieši kaut ko būtu paveikuši...visas pārejās svētku dienas mums ir atstājuši senči, bet 4.maija notikumā ir manas un manu vecāku paaudzes dalība...mēs svinam Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu!...baltie galdauti, kas nav slikta ideja, ir kādas mārketinga firmas ideja...nu, nepatīk, tad nepievērsiet tai uzmanību...bet šodien, 3.maijā, sākt iegrimt domās par balto galdautu jēgu - laikam nav ko darīt....   
Es 4.maijā atcerēšos to dienu pirms 31 gada, atcerēšos balsu skaitīšanu pie Saeimas, kaut gan tur neatrados...pieminēšu savu jau aizsasaulē māti, kura Ziepniekkalna iecirknī vēlēšanu laikā apstaigāja visas uzceltās daudzstāvenes un zināja, kuri vēlētāji neieradīsies vēlēt, tāpēc tās balsis var iemest urnā par TF kandidātu...kā "tie" tur izdarījās 1940.gada vēlēšanās, tā tagad dabūja parādu atpakaļ...mēs uzvarējām!   
To svinam! ...labāk ar baltu , tīru galdautu, nevis kaut kādu "lupatu"....bet ja nav tas baltais galdauts, tak tas nav galvenais...galvenais, ka mums ir sava valsts un kaut man nepatīk Levits, bet vārds valstsgriba ir foršs...   
Svinam! :)

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #21 : 2021. gada 03. maijs, 23:47:53 »
Jā, tā diena ir piedzīvota. Kā toreiz skaitījām tos PAR! Nekad, nekad, ne pirms ne pēc vairs, ar tādu satraukumu neesmu sekojusi līdzi translācijai no Saeimas nama... Tāda pārdzīvojuma vairs nebūs nekad un tādas cerības nākotnei arī ne.

Bet ko ar to darīt šodien? Nu neizjūtu es to kā pamatu baigai svinēšanai. Varbūt arī tāpēc, ka toreizējo eiforiju nomainījusi zināma vilšanās.
Nu, ir "sarkanā" brīvdiena. Es viņā strādāšu.
Kā tad vajadzētu svinēt, kas skaitītos "piedienīgi"?

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #22 : 2021. gada 04. maijs, 12:05:11 »
Kā jums vakar(03.05.) VIP spēlē patika Veltas Čebotarenokas (AP deputāte, balsoja "par" 04.maijā) meita? ...pat jūtamas politiskās ambīcijas, bet vipiņš smagi izgāzās....no kura laika Zeme ir piektā Saules sistēmas planēta?  :rofl:

Atslēdzies Pifs

« Atbilde #23 : 2021. gada 04. maijs, 12:16:29 »

Tur jau tas foršums, ka nekas nav obligāts. Nav obligāti jāsvin. Nav vairs "piedienīgi" jāatzīmējās vietējām varas struktūrām. Gribu rokos dārzā, gribu daru jebko... Kā jau ieprieš teicu - manuprāt, galdauts un piedevām vēl balts. Nu tas ir simbols. Metafora.
Nu jā...karogs jāizkar obligāti. Pārējais - pēc vēlmēm.

Pieslēdzies reno

« Atbilde #24 : 2021. gada 04. maijs, 14:24:31 »
Mēs vienmēr izkaram karogu, visos valsts svētkos. Kaimiņu suns gan interfrontietis -kā ierauga, ka plīvo (2. stāvā ), tā rej.
Un galdu uzklājām kā svētkos

Atslēdzies daddy

« Atbilde #25 : 2021. gada 04. maijs, 17:29:53 »

Manuprāt - jāsvin tā, lai atklātos svētku būtība, lai pašiem būtu skaidrs KO un KĀPĒC svinam un nodot to bērniem mazbērniem...
ziemsvētki NAV eglīšu svētki, lieldienas NAV oliņu svētki, kā arī jāņi NAV alus un šašļiku svētki, tāpat Neatkarības atjaunošanas diena NAV nekādi galdauta svētki.

Mēs nemaz visus svētkus svētkus nesvinam - 14. februāri, 1., 8., un 9. maiju, 11. novembri, un vēl visādas sīkākas... nav iegājies   

Atslēdzies mellene88

« Atbilde #26 : 2021. gada 04. maijs, 19:35:20 »
nu redz Daddy pateica smuki..ar šo arī var pielikt punktu  diskusijai. :smoker:
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen, visu no tās būtu nometuši lejā.
IG- mellenessniega

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #27 : 2021. gada 04. maijs, 22:09:22 »
Saki, pielikt punktu diskusijai?
Bet es aizdomājos.
Manuprāt - jāsvin tā, lai atklātos svētku būtība, lai pašiem būtu skaidrs KO un KĀPĒC svinam un nodot to bērniem mazbērniem...
ziemsvētki NAV eglīšu svētki, lieldienas NAV oliņu svētki, kā arī jāņi NAV alus un šašļiku svētki, tāpat Neatkarības atjaunošanas diena NAV nekādi galdauta svētki.
Apdomāju - KO tad es tā, ar jēgu par būtību, svinu?  Ziemassvētki man ir ziemas saulgrieži, kad nomācošā tumsa beidzot sāk atkāpties, un kaut kāds gaišuma un mīļuma brīdis riebīgajā tumšajā, aukstajā ziemas laikā. Iemesls tuvākajiem ko uzdāvināt... Vai tad es svinu Kristus dzimšanu? Nu ne tak. Pat nepieminu...
Vai es svinu Kristus augšāmcelšanos? Nu nē! Pavasara un oliņu svētki...
Un kas ir Jāņi? Man - vasaras pilnbrieda svētki. Alu un šašliku nelietoju, bet noteikti gribēšu Jāņu ugunskuru...
Valsts svētki ir tikai kalendārās brīvdienas, kurās parasti strādāju, līdz ar to neizjūtu... Kaut kādas Valentīndienas utml. vispār paskrien garām  nepamanītas..

Galīgi švaki sanāk ar to jēgpilno svinēšanu...  :faint:

Atslēdzies mellene88

« Atbilde #28 : 2021. gada 04. maijs, 22:12:35 »
aa nu nē... :big_hug: , es vienk pa savam... izdomāju,ka nav jēgas garāk runāt..
ja godīgi..es nesvinu neko (ja skatās no šāda virziena), bet no citas puses, svinu katru dienu(tik par to neviens nezin )
 :?:
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen, visu no tās būtu nometuši lejā.
IG- mellenessniega

Pieslēdzies reno

« Atbilde #29 : 2021. gada 04. maijs, 22:56:08 »
Man mazliet žēl -jūs abas