Autors Tēma: par latviešu valodu  (Lasīts 120 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Pieslēdzies reno

par latviešu valodu
« : 2021. gada 03. maijs, 19:16:57 »
Mēģināju kaut kur piekabināt, bet nekā, jauna tēma

https://ir.lv/2021/02/25/rinka-dancis-uz-nekurieni/?fbclid=IwAR27tK5EQK-hZsH70j9q_VgVDlzIyVE6mvIPKUSXe9YFzwtzYu4vUX2lOw4

Vēl  ir "klienti", aprūpes namos noteikti, nez, cietumos arī? Bet kādā sakarībā to uzradīja :?:

Glumenās frāzēs nepateikt pilnīgi neko mūsējie ir smalki iemācījušies

Atslēdzies ...(cita)

Atb: par latviešu valodu
« Atbilde #1 : 2021. gada 03. maijs, 19:24:24 »
Jā. Situācija ir tiešām traģiska. Esmu piefiksēju, ka man automātiski ieslēdzas aizsardzības mehānisms. Klausoties tās "glumenās frāzē" mana uztvere automātiski atsēdzas, un visa runa slīd gar ausīm tā arī nekur neaizķeroties. Nesen piefiksēju, ka patiešām nesaprotu, kas tiek runāts, ko ar to grib pateikt, it kā kāds man kaut ko stāstītu man nesaprotamā svešvalodā. Un galvenais, ka arī neizjūtu ne vismazāko vajadzību iedziļināties un saprasts...

Atslēdzies Trix

« Atbilde #2 : 2021. gada 03. maijs, 22:53:48 »
Nu ļoti derētu kāda Latviosium vakcīna, mRNA tipa, kas varētu izdzīt dirsālīdējgēnu.

Vemt gribas, klausoties, kā "pareizruna" tiek ieviesta musu valodā un uztverē. Un visvairāk gribas vemt, klausoties, kā paši latvieši ar svešu karodziņu rociņā apkušina savējos par "politnekorektu" izteikšanos.

Es daudz ko nesaprotu, bet padomju laiki ar visiem atombumbu draudiem, man tomēr šķiet, bija mazāk bīstami cilvēcei nekā pašreiz notiekošā pasaules mainīšana un uzspiestais politkorektums.

Viendien paņēmu Orvelu, 1984, - bija lasīts kaut kad jaunībā. Es netiku tālāk par 17. lappusi. Nevarēju. Vienkārši nevarēju, jo man ir bail par to visu, kas notiek tagad, un tās paralēles ir tik paralēlas, ka rokas stingst.

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #3 : 2021. gada 04. maijs, 19:55:42 »
Tiesa, ne visi autora apgalvojumi ir pareizi. Piemēram:
Citāts
cietums pārvērties par «ieslodzījuma vietu», operācija par «ķirurģisku iejaukšanos». Juridiskās valodas «persona» spraucas iekšā visur: ārsts kļuvis par «ārstniecības personu», policists par «policijas amatpersonu»,ierēdnis par«valsts amatpersonu».
  • ne visas ieslodzījuma vietas ir cietumi
  • ne visas ķirurģiskās iejaukšanās ir operācijas
  • ne visi kas strādā policijā ir policisti
Respektīvi autors jauc dažādus jēdzienus

Atslēdzies ...(cita)

« Atbilde #4 : 2021. gada 04. maijs, 20:29:22 »
Tad tos izplūdušos jēdzienus arī lietot tikai tad, kad tiek runāts un domāts, ka, piemēram, tas var būt gan ārsts, gan medmāsa - tātad - ārstniecības persona. Bet problēma jau tā, ka oficiāli figurē gandrīz tikai - ārstniecības persona...

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #5 : 2021. gada 05. maijs, 09:26:57 »
nu , jā .
es tikai gribēju pievērst uzmanību tam ka ne viss ko autors raxta ir pilns rublis :)

Atslēdzies ...(cita)

« Atbilde #6 : 2021. gada 05. maijs, 09:56:55 »
Protams, vienu lietu var nosaukt dažādi. Tikai nezin kāpēc oficiālajā dokumentācijā bieži vien figurē tas sarežģītākais. Piemēram, skolās - izglītojamie nevis skolēni. Protams, var jau teikt, ka izglītojamie ir arī tie, kas mācās koledžās, augstskolās... Tikai no tā jau tas jēdziens "izglītojamie" nekļūst ausij patīkamāks. Pie tam, cik tad vispār ir tās reizes, kad tiek runāts par visiem tiem, kas mācās, nevis konkrēti par skolēniem vai studentiem (katru atsevišķi).