Autors Tēma: Lūgums palīdzēt!  (Lasīts 241 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Minne

Atb: Lūgums palīdzēt!
« Atbilde #15 : 2024. gada 01. jūnijs, 16:27:33 »
Tu manā mutē ieliec to, ko neesmu teikusi ;)

Ir žēl bērnu, ir žēl māšu. Es neesmu un negribu būt dieva vietā, lai izšķirtu, kurai dzīvei ir vērtība. Ne jau visi nelabvēlīgos apstākļos dzimušie aiziet pa to pašu (it kā nolemto) ceļu. Ir arī degradējušies cilvēki, kuri tomēr spēj mainīt dzīvi. Daudz tādu? Droši vien ne, bet tomēr...kurš lai to iepriekš izšķir. Tādēļ man nav tik viennozīmīga viedokļa  :?:

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #16 : 2024. gada 01. jūnijs, 20:25:40 »
Lai kā arī reizēm emocionāli gribētos iestāties par piespiedu sterilizāciju, jāsaprot, ka tā ir tukša runa - nav tādas un nebūs. Jo cilvēktiesības ir visiem, un, ja reiz mēs gribam piederēt pie civilizētās pasaules, tad tās nāksies ievērot. Likumiski var atņemt vecāku tiesības uz jau dzimušu bērnu, var krimināli tiesāt par noziedzīgu attieksmi, par vardarbību pret bērnu, tai skaitā jaundzimušā izmešanu miskastē, bet aizliegt dzemdēt nākamo nevar nekādi...  Kāds procents degradētas sabiedrības bijis, ir un būs. Protams, var daudz un dikti filozofēt par tēmu, kā cilvēki līdz tādam līmenim nonāk, jo tā dzērāja un bomzene taču tāda nepiedzima, kādreiz i mājas, i darbs bija, tikai kaut kā izbija... Varbūt varētu būt vairāk kādu atbalsta mehānismu, lai cilvēks atspertos un nenoripotu līdz lejai... Vai no nelabvēlīgas vides nākošiem jauniešiem palīdzēt, lai viņu dzīves ceļš no mazotnes nebūtu bezcerīgi noteikts tāds pats kā vecākiem. No otras puses, palīdzēt var tikai tam, kurš pats kaut ko grib un dara, tā ka baigi sarežģīti tas viss...

Atslēdzies tuk

« Atbilde #17 : 2024. gada 01. jūnijs, 20:54:18 »
Pārsvarā jau tās nelabvēlīgās ģimenes bērnus "ražo" dēļ bērnu naudām... Izmest atkritumos, pat ja bērns nedzīvs piedzimis vai kā, nu tas arī tomēr tāds urlu līmenis...

Atslēdzies LVSNor

« Atbilde #18 : 2024. gada 06. jūnijs, 10:43:48 »
Doma, ka Latvijā vajadzīgas glābējsilītes, dzima vēl tālajā 2006. gadā, kad sāka parādīties bēdīga tendence – vairākās Latvijas vietās tika atrasti miruši jaundzimušie. Pirmā glābējsilīte tika atklāta 2009. gadā. Ap Ziemassvētku laiku tajā atstāts pirmais zīdainis, kuru slimnīcas personāls nosauca par Jāni Laimīgo. Gan viņam, gan projektam šogad aprit 15 gadi, Latvijas Televīzijas rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāstīja Laura Zvirbule – viena no glābējsilīšu iniciatīvas radītājām Latvijā.https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/05.06.2024-janim-laimigajam-sogad-paliek-15-glabejsilites-projekta-virzitajas-lauras-zvirbules-stasts.a556822/
Pirmais atstātais zīdainis – Jānis Laimīgais Laura atklāja, ka tobrīd veiktās aptaujas liecinājušas – 50% sabiedrības ir pret šādu projektu, norādot, ka bērnam ir jāaug ģimenē un šādas glābējsilītes būs bezatbildīga atteikšanās no bērna. Bet tas tikai mudinājis Lauras komandu vēl vairāk skaidrot projekta mērķus un uzdevumus.

"Laikam nu jau es varu teikt, ka es jūtos normāli, jo projektam ir 15 gadi. Ir iziets cauri ļoti daudz stāstiem, emocijām, pārdzīvojumiem. Protams, sākums bija visiem grūts. Tajā pašā laikā priecīgs, bet grūts, jo tas bija kaut kas jauns. Ja no sākuma man likās, ka neviena psihiski vesela sieviete nevar atteikties no sava bērna, tad šobrīd es varu teikt, ka ir glābējsilītē atstāti bērni ar tādu stāstu, kas tomēr apšauba manu izvirzīto hipotēzi. Es domāju, ka tas ir ļoti pārdomāts lēmums un nereti bērna interesēm vislabākais," pauda Laura.

Nevajag nogalināt nevainīgos, tas nav nekļūdīgi attaisnojams. Un ja vecāki šaubās par to vai spēs izaudzināt bērnu, tad vairs nav "jālec Daugavā", bet uz vājuma brīdi var saglabāt bērna dzīvību ar "glabējsilītes" palīdzību, proti, ar aktīvu sabiedrības palīdzību. Un nevajag moralizēt, bet vajag palīdzēt materiāli! Tas ir vienkāršāk un pareizāk. 
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv