Autors Tēma: Padomju laiku skolas mācību grāmatas meklēju.  (Lasīts 250 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Trix

Padomju laiku skolas mācību grāmatas meklēju.
« : 2020. gada 05. novembris, 15:38:41 »
Kompetenču izglītība uzbrūk, meklēju vairogu.
Ja kādam bēniņos mētājas padomju laika skolas grāmatas (70.-90. gadi), labprāt pievākšu. Pārsvarā interesē eksaktie priekšmeti - matemātika, algebra, ģeometrija, fizika, ķīmija, bioloģija, anatomija. Arī valodas (vācu, krievu). Un kas nu tur vēl bija - astronomija, anatomija...
Vispār gribētu salasīt visu komplektu 1.-11. klasei. Kaut kā aizdomas, ka daudz kam skola iet pāri pa diagonāli, un gribu strukturētu informāciju, kur paralēli pasmelties.
Vispār jau palaidu vienā virzienā meklētāju, kaut kas varbūt pat ienāksies (no 7. klases sākot, fizika un ķīmija), bet ja kādam ir vēl kas lieks, labprāt pieradināšu.
Ja man dublēsies, padošu tālāk citiem vecākiem, kam haotiskās kompetences uzdzen šermuļus.

Atslēdzies ...(cita)

Atb: Padomju laiku skolas mācību grāmatas meklēju.
« Atbilde #1 : 2020. gada 05. novembris, 19:34:09 »
Ne jau tikai vecākiem kompetences uzdzen šausmas... Arī lielākajai daļai skolotāju, tikai daļa to baidās oficiāli atzīt... Faktiski pārņem pilnīga bezcerība, jo jebkuri iebildumi tiek tulkoti kā pretošanās pārmaiņām un nevēlēšanās ieviest kaut ko jaunu. Bet man tā arī neizdodas tajā visā tukšvārdības jūklī ieraudzīt kaut kādu loģiku un racionālo graudu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka reālu materiālu stundām (paraugu) tikpat kā nav, un tie, kas ir, ir no sērijas "gribēt tomēr kaut ko labāku"

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #2 : 2020. gada 10. novembris, 10:22:09 »
Es saprotu sāpi, bet mājās pašai bērnus mācīt gan neņemtos.

Atslēdzies Nāra

« Atbilde #3 : 2020. gada 10. novembris, 10:35:09 »
Latvijā ir ap 200 ģimeņu, kas veic savu bērnu mājapmācību. Daudz ir daudzbērnu ģimeņu. Tagad jau ir arī liels atbalsts un materiāli. Parasti uz vidusskolas laiku vai ātrāk  tas beidzas, bet tad apzinīgiem bērniem ir tāda iespēja kā tālmācība. Protams, tas ir grūti, bet kā tās ģimenes to veic, apbrīnojami! Daudziem bērniem vismaz ir iespēja izbēgt no skolas traumām utml. Protams, iemesli ir dažādi, bet cepuri nost mammām.
Ja par tēmu, tad, iespējams, man laukos ir tādas grāmatas, bet šajā periodā es turp tikpat kā nebraucu. Zinu, ka apti savas grāmatas izmetu, bija gana daudz valodu grāmatu. Interesantākais ir tas, ka arī skolotāji meklē kādreiz ar vieglu roku izmestās un norakstītās grāmatas.