Autors Tēma: Jaunatklāti vārdi  (Lasīts 473 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies reno

Jaunatklāti vārdi
« : 2021. gada 23. marts, 20:25:35 »
https://vards.valoda.lv/iesniegtas-atbildes/

Izrādās, ir tāda akcija -celt gaismā interesantus jaundarinātus vārdus. Sarakstā  ir arī  aizmirsti vecvārdi, kas gluži labi ir iederīgi  tekstā.

Atslēdzies Mangusts

Atb: Jaunatklāti vārdi
« Atbilde #1 : 2021. gada 10. jūnijs, 19:34:34 »
Šīs dienas atklājums - sadarbspējīgs.

"Tāpat atļautas būs paredzētās sporta sacensības organizētā un kontrolētā veidā klātienē apmeklēt skatītājiem, kuriem būs sadarbspējīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts"
Nu, kurš, kurš ko tādu ražo...  :banhead:
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #2 : 2021. gada 18. jūnijs, 14:24:44 »
kā Tu to nosauktu ?

Atslēdzies Spārka

« Atbilde #3 : 2021. gada 18. jūnijs, 14:58:31 »
Kāpēc neder "derīgs"? Derīgas ir pases, pilnvaras, kodi, paroles utt. Ir pareizie dati, darbojas, nolasās = derīgs, ne?

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #4 : 2021. gada 18. jūnijs, 15:07:34 »
šeit iespējams nepietiek būt derīgam, jābūt lai tehniski saderīgs ar nolasīšanas softu, jo kautkādus potēšanas papīrus ar roku parakstītus izrakstīja jau ātrāk , juridiski tie taču ir derīgi , bet nolasīt tos nevar

Atslēdzies SNor

« Atbilde #5 : 2021. gada 18. jūnijs, 15:19:29 »
vienroči - ''Mūsu spožās dienas'' - Dženifera Nivena - Es šo vārdu izvēlējos tieši tāpēc, ka pirmo reizi pati tādu esmu redzējusi grāmatā, kā arī tieši šādā kontekstā, kas ir iemesls kāpēc es īsti nesaprotu šī vārda nozīmi.

Mja, ...
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.tk

Atslēdzies Minne

« Atbilde #6 : 2021. gada 18. jūnijs, 16:24:22 »
šeit iespējams nepietiek būt derīgam, jābūt lai tehniski saderīgs ar nolasīšanas softu, jo kautkādus potēšanas papīrus ar roku parakstītus izrakstīja jau ātrāk , juridiski tie taču ir derīgi , bet nolasīt tos nevar

Vai tad visiem iedzīvotājiem jau obligātas ierīces ar šādām iespējām? Šķiet, vēl nav tādas prasības, lai gan uz to strauji iet  :mrgr:

Es iepriekšējo ziņu "nolasu" tādā variantā, kā Spārka minēja - kā Covid situācijā akceptētu konkrētā indivīda statusa apliecinājumu, arī, ja runa par "tikai" papīru
« Pēdējās izmaiņas: 2021. gada 18. jūnijs, 16:47:48 no Minne »

Atslēdzies Minne

« Atbilde #7 : 2021. gada 18. jūnijs, 16:25:08 »
Mja, ...

Vismaz kontekstu varēji pieminēt?  :?:

Atslēdzies tuk

« Atbilde #8 : 2021. gada 18. jūnijs, 16:41:17 »
Mja, ...

Varbūt tur kāds īpašs konteksts, bet parasti jau kas ar vienu roku vadāms, darbināms... :?:

Atslēdzies Minne

« Atbilde #9 : 2021. gada 18. jūnijs, 16:44:15 »

Varbūt tur kāds īpašs konteksts, bet parasti jau kas ar vienu roku vadāms, darbināms... :?:

Vienrocis var būt arī invalīds. Tāpat arī spēļu aparāts, kas ir ļoti pierasts apzīmējums, tā ka autorei/vai SNor it kā nebūtu, par ko brīnīties. Bet tur tiek pieminēts konteksts x, kas nav atšifrēts  :?:

Atslēdzies Trix

« Atbilde #10 : 2021. gada 18. jūnijs, 16:46:08 »
"Bandīts vienrocis", piemēram, ir ar vienu kloķi raustāms spēļu automāts. Visādus vienā rokā turamus instrumentus izsenis sauc par vienročiem pretstatā abročiem vai divročiem (zāģi, piemēram). Invalīds arī.

Ja kaut kas dīvaināks, tad jā, konteksts prasās.

Ā, Minne arī par to pašu (kamēr es drukāju...). :)

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #11 : 2021. gada 18. jūnijs, 16:57:10 »
Vai tad visiem iedzīvotājiem jau obligātas ierīces ar šādām iespējām? Šķiet, vēl nav tādas prasības, lai gan uz to strauji iet  :mrgr:

Es iepriekšējo ziņu "nolasu" tādā variantā, kā Spārka minēja - kā Covid situācijā akceptētu konkrētā indivīda statusa apliecinājumu, arī, ja runa par "tikai" papīru
iedzīvotājiem ierīces nav nepieciešmamas , bet iekšālaidējiem gan. Lai iekšālaidēja ierīce atpazītu sertifikātu tam jābūt savietojamā formātā ( mašīnlasāmam qr kodam ). A ja kādam ir papīrs ar no rokas parakstu , to iekšālaidējs nevarēs pārbaudīt , kaut juridiski tas papīrs nebūtu viltots. Domāju tāpēc tur tas dīvainais vārds :)

Atslēdzies Spārka

« Atbilde #12 : 2021. gada 18. jūnijs, 16:58:52 »
Lai iekšālaidēja ierīce atpazītu sertifikātu tam jābūt savietojamā formātā
'Elektroniski nolasāms' nebūtu pierastāk?

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #13 : 2021. gada 18. jūnijs, 17:13:39 »
"pareizajā formātā, elektroniski nolasāms" - sanāk dikti gari
jo vienkārši elektroniski nolasāms ir diezgan plašs jēdziens
nu vēl varētu "derīgs elektroniski nolasāms"

Atslēdzies Minne

« Atbilde #14 : 2021. gada 18. jūnijs, 17:25:27 »
Manuprāt, tā nav tik daudz valodnieku, cik attiecīgo iestāžu lieta - izdot dokumentus tādā formātā, kas der attiecīgajām lasītājierīcēm. Un to iestāžu lieta, kas veido šādas savstarpēji darbojošamies sistēmas, jo tad nekādi ar roku parakstīti papīri nemaz neeksistētu