Autors Tēma: Publiskā partiju mafija ...  (Lasīts 1518 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies SNor

Publiskā partiju mafija ...
« : 2021. gada 05. aprīlis, 18:32:13 »
Citāts
KNAB varētu rosināt piešķirt valsts budžeta finansējumu arī reģionālajām partijām Rīga, 5.apr., LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tuvākajos gados varētu rosināt piešķirt valsts budžeta finansējumu arī reģionālajām partijām, noskaidroja aģentūra LETA.
KNAB sagatavotajā Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna 2021. - 2023.gadam projektā skaidrots, ka patlaban valsts budžeta finansējumu piešķir partijai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā divi procenti vēlētāju - 4,50 eiro apmērā gada laikā par katru iegūto balsi, 0,50 eiro par katru iegūto balsi pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās un papildu 100 000 eiro partijai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā pieci procenti vēlētāju.
Saskaņā ar likumā noteikto kārtību KNAB patlaban pieņēmis lēmumus par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu desmit politiskajām organizācijām uz četriem gadiem. Valsts budžeta finansējums partijām gadā ir 4 531 492 eiro.
Nu skatoties uz 13.Saeimu es īsti neredzu nekāda labuma no šīm izmaksām, jo ārējais iespaids it kā samazinās, bet vienlaicīgi saglabājas pateicoties rijīgai cilvēka dabai (kas leģigitimizē arī prokapitālistiksu saimniekošanu). No otras puses vairums vēlētāju neizjūt nekādu atbildību par savu izvēli, vai arī šī izvēle konstanti , lai tik vai kas! Un tas pamata piedauzīšanās akmens Latvijas partiju demokrātijai ir senatoru būtība - ievēl tevi no partijas, bet tālāk tu esi personīgi atbildīgs nenosakām velētāju kopumam (t.s. amorfā bezatbildība). Proti, nespēja nevienu deputātu atsaukt, - ja deputāts nejaušām ir ievēlēts, tad viņš var uzturēt savas deputāta pilnvaras līdz Saeimas termiņa beigām, un nav nekāds noslēpums, ka Saeimas un pašvaldības vēlēšanās ir 'lokomotīves", kas "ievelk" deputātu amatos pavisam nepiemērotus cilvēkus. Un šis process kļūs aizvien radikālāks un neizprotamāks, dēļ partiju iekšējām kvotām. Nu un tā "pirmā taure" bija Aboltiņa, kur cilvēki balsoja vienādi, bet partija rīkojās pretēji. Ir daudz pārdomu uzskatot Latvijas partiju sistēmu ...
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies Aste Risks

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #1 : 2021. gada 08. aprīlis, 16:41:45 »
otrs vēlēšanu tips ir mažoritārais , tad var konkrēto deputātu atsaukt. bet no otras puses katram būtu jābalso tikai viņa deklarētajā iecirknī - ja deklarēts Pļavniekos nevar balsot Juglā, bez tam katram jāzina kas par fruktiem ir tieši sava iecirkņa kandidāti

Atslēdzies SNor

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #2 : 2021. gada 08. aprīlis, 22:40:48 »
Nu rekur bija raksts Valdis Liepiņš "Vēlēšanu sistēmas. Priekšrocības un trūkumi" (2009) https://lvportals.lv/norises/186897-velesanu-sistemas-prieksrocibas-un-trukumi-2009
Valdis ir apkopojis un apskatījis 3 veidus:
  • Pluraro jeb mažotāro
  • Proporcionālā vēlēšanu sistēma
  • Jauktās vēlēšanu sistēma
Un vēlēšanu sistēmām ir ļoti lielas atšķirības, t.s., līdz 5 Saeimai (1993) katra tika ievēlēta pēc atšķirīgiem noteikumiem. Tur tika mēģināts eksperimentēt daudz un dažādi sīko partiju skaita dēļ. Un nevar jau teikt, ka mūsdienās tas ir pārvārēts - dzīvs piemērs kplv. Nevar uzskatīt ka šīs raksts būtu kāda pētnieciska darba apkopojums, jo ir piemēram konventa sistēma, kas ir Šveicē.

No otras puses ir jāatzīst, to kas tur rakstīts "Pašreizējā smagā politiskā  situācijā Latvijai nevajadzētu eksperimentēt ar vēlētājiem nepazīstamām  sistēmām vai radikālām maiņām, bet pilnveidot esošo." Un Latvijas pamata problēma jau nav tā vai cita sistēma, bet sabiedrība - jo Latvijas sabiedrībā pārāk maz ir "demokrātu", un pārāk daudz "totalitārisma piekritēji" ar slieksmi uz izredzētību (vienīgās patiesības paušanu). 

Un uz šo brīdi, es saredzu vienīgo izeju - izglītību un praksi (jo biežāk, jo labāk - visādu līmeņu - visstautas, pašvaldību, pilsētu, darba (un māksliniecisko) kolektīvu balsošanas), ko ļoti varētu uzlabot procesa datorizācija. Tādā veidā mēs varētu Rīgā pārsaukt Rīgas satiksmi pilsētas referendumā uz nākamajiem 4 gadiem (kas būtu tā kā Rietumos, nevis smieklīgi un pamuļķa fantāzijas) :D   
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies nakata kngs

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #3 : 2021. gada 09. aprīlis, 10:34:16 »
kad Liepiņš to rakstīja, tad vēl nebija tik nekvalitatīva  Saeima ievēlēta, tagad jādomā, kā no šīs ķezas izvairīties nākotnē...es par jaukto sistēmu, kur trešdaļa tiek ievēlēta viena mandāta apgabalos....vismaz tur būs kvalitatīvi deputāti, kuri prot runāt ar vēlētāju...

Atslēdzies daddy

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #4 : 2021. gada 09. aprīlis, 10:44:25 »
kad Liepiņš to rakstīja, tad vēl nebija tik nekvalitatīva  Saeima ievēlēta, tagad jādomā, kā no šīs ķezas izvairīties nākotnē...es par jaukto sistēmu, kur trešdaļa tiek ievēlēta viena mandāta apgabalos....vismaz tur būs kvalitatīvi deputāti, kuri prot runāt ar vēlētāju...


Neticu, tāpat paķers muļķus uz banānu, kā Zīgerists

Atslēdzies nakata kngs

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #5 : 2021. gada 09. aprīlis, 11:20:48 »

Neticu, tāpat paķers muļķus uz banānu, kā Zīgerists
tas , protams, taču šie ievēlētie būs vismaz personības....Zīgerists tak ir personība?....un tas ļaus pašām partijām kļūt demokrātiskākām, jo ja tagad JKP ir Bordāns,bet tie, kas kādā jautājumā nepiekrīt viņam, tiek svītroti, tad situācija mainīsies, ja JKP būs deputāti ievēlēti vienmandāta apgabalos - tos tik vienkārši no partijas neizmetīsi, ja nepiekrīt vadonim...Bordāns savulaik aizgāja no nacionāļiem, taču ,ja viņš būtu ievēlēts sava apgabalā, tad šie ar viņu rēķinātos un nevajadzētu iet prom un dibināt kaut ko paralēlu...tas pats ar Gobzemu, Šleseru un pārējām viena vadoņa partijiņām...

Atslēdzies Milka

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #6 : 2021. gada 09. aprīlis, 12:16:09 »
Sasapņojāties par vēlēšanu sistēmas maiņu! Kurš tad pieņem likumus? Marsieši, vai? Neviens, nekad nepieņems likumu, kas nav pašiem izdevīgs.

Atslēdzies SNor

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #7 : 2021. gada 09. aprīlis, 19:13:34 »

Neticu, tāpat paķers muļķus uz banānu, kā Zīgerists
Nabaga Lielbritānija, redz pat bija spiesti no ES izstāties bananu kvotu dēl ;) Jebkurā gadījumā, kaut ko vajag mainīt, otrs variants dot lielāku varu par deputātiem partijām, kur partijas var atsaukt savus deputātus.

Vēl jau ir arī sekot formalam Igaunijas piemeŗam, kur kauru likumu deputatiem paskaidro zinatnatnisks institūts, sniedzot ieskatu idejā un solcioloģijā. Latvijā nemīl par to runat, varbūt deputati nav ļauni, bet vienkaršī ... nezin? :D
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies Aste Risks

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #8 : 2021. gada 12. aprīlis, 16:15:18 »
Sasapņojāties par vēlēšanu sistēmas maiņu! Kurš tad pieņem likumus? Marsieši, vai? Neviens, nekad nepieņems likumu, kas nav pašiem izdevīgs.
referendumā var mainīt, kādas problēmas ?
tiesa ar tādu maiņu jābūt dikti uzmanīgiem

Atslēdzies nakata kngs

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #9 : 2021. gada 12. aprīlis, 16:25:07 »
referendumā var mainīt, kādas problēmas ?
tiesa ar tādu maiņu jābūt dikti uzmanīgiem
manuprāt, reālākais variants ir dibināt partiju "Par Satversmes maiņu!"....ar programmu, kur punkts pa punktam ir izskaidrots, kas jāmaina Satversmē - vienkāršajā valodā, lai tante Bauskā saprastu izmaiņu jēgu....es par tādu balsotu, ja tur būtu arī spēcīgi advokāti/juristi!...pēc tam , ja dabūs kādas 12 vietas Saeimā var no partneriem iztirgot kaut ko no Satversmes maiņas...par to ir jārunā ar vēlētājiem, arī par tirgu - kur bija jāpiekāpjas, lai dabūtu atbalstu...soli pa solim - bez revolūcijas un evolūcijas ceļā...

Atslēdzies SNor

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #10 : 2021. gada 12. aprīlis, 20:18:32 »
referendumā var mainīt, kādas problēmas ?
tiesa ar tādu maiņu jābūt dikti uzmanīgiem
Principā pēc Eiropas savienības referenduma, kur gandrīz izgāzās valdošās elites nodomi, attieksme pret referendumiem ir smagi pasliktinājusies. Ir salikti visādi šķēršļi utt, lai nevarētu ;) 
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies Aste Risks

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #11 : 2021. gada 13. aprīlis, 12:17:52 »
kādi tieši šķēršļi?

Atslēdzies SNor

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #12 : 2021. gada 14. aprīlis, 00:57:31 »
kādi tieši šķēršļi?
Viens no gandrīz pastāvīgi ierosinātajiem referendumu nodomiem ir "Likums par 2012. gada 8. novembra likuma "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" atcelšanu" - savā ziņā viņu ieviesa uz nacionālistiskā viļņa par krievu valodas statusu Latvijā. Un principā kopš šī likuma, neviens tautas ierosināts referendums nav noticis, lai cik arī liela nebūtu šumēšanās.   
https://likumi.lv/ta/id/58065-par-tautas-nobalsosanu-likumu-ierosinasanu-un-eiropas-pilsonu-iniciativu
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies Aste Risks

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #13 : 2021. gada 14. aprīlis, 12:22:57 »
nav noticis jo nav savākti pietiekami daudz paraksti ?

Atslēdzies SNor

Atb: Publiskā partiju mafija ...
« Atbilde #14 : 2021. gada 14. aprīlis, 14:08:31 »
nav noticis jo nav savākti pietiekami daudz paraksti ?
Pat nav tuvojies iespējamai savākšanai ... Bet pamatā visi niekojas ar manabalss.lv sūdzību rakstīšanu Saeimai. Bet tas viennozīmīgi atsvešina tautu (varas suverenu) no varas (varas realizētāju), bez maz ka PSRS, tik pagaidām bez KGB un vardarbīgas policijas. 
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv