Autors Tēma: Esam tālu no dabas aizbizojuši  (Lasīts 33924 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Camma

Atb: Esam tālu no dabas aizbizojuši
« Atbilde #525 : 2022. gada 13. maijs, 11:13:55 »
Oj, vārnas ir INTELIĢENTAS. Tāpat kā žurkas - tās gan vairāk savtīgas, vienmēr savelk pie sevis alās karotes, dakšiņas. Man vienreiz pat šūmkaroti bija nospērušas, laikam pelmeņus grasījās vārīt :) .
Visus sakost!

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #526 : 2022. gada 13. maijs, 12:09:44 »
Nesaprotu es tās vārnas. Kas viņām tā par dīvainu iedomu savus gastronomiskos ieguvumus ūdenī mērcēt?! Atstāju ūdens spaini mājdzīvniekiem padzerties un ko tik pēc tam tur neatrodu! Baltmaizes gabali ir pievilcīgākā sortimenta daļa - veģetārā. Bet visādas gaļas ķeskas mirkst - ar spalvu un bez, izķidāti putneļi, sīkčūsku gabali...  Vot nafig viņas tā dara? Neesmu nekad manījusi, ka censtos iepriekš iemērkto ārā izmakarēt.

Atslēdzies Mangusts

« Atbilde #527 : 2022. gada 13. maijs, 12:35:02 »
Man vārnas ligzda bērzā aiz loga stāvu zemāk - četri cāļi apmēram 3 nedēļas veci. Nu jau vairs neizskatās pēc zilpelēkām plūktām vistām.  :rofl:
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Atslēdzies sanda

« Atbilde #528 : 2022. gada 13. maijs, 13:07:50 »
Nesaprotu es tās vārna... Vot nafig viņas tā dara? Neesmu nekad manījusi, ka censtos iepriekš iemērkto ārā izmakarēt.
Mūsu pagalmā visu ko mērcēja un mazgāja ūdens traukā jaunvārnis ar lielu, bet dumu galvu, lietus laikā nē, tad skalošanai lietoja peļķes. Pieaugušās tā nedarīja. Varbūt mazgāja barību citur, maizi arī nemērcēja.
Neko samestu gan neatstāja, varbūt nebija tik daudz ēdamā.

Atslēdzies tuk

« Atbilde #529 : 2022. gada 13. maijs, 13:11:55 »
Esmu redzējusi, kā vārna peļķē mērcē sakaltušu maizes kanci un neatiet pusstundu, vaktē lai cita nepaķer. Staigā gar peļķi šurpu turpu un ik pa laikam apgroza.

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #530 : 2022. gada 19. maijs, 20:39:27 »
Līdz šim tādus video tik internetā biju redzējusi, bet vakar sagadījās piedzīvot dabā. Braucu uz Jūrmalu un pa gabalu nasapratu, ko viens busiņš uz šosejas tā dīvaini izpildās - pārvietojas kaut kā šķērseniski, avārijas gaismas ieslēdzis. Viss tapa skaidrs, kad līdz viņam dabraucu - šoseju bija nolēmusi šķērsot mežapīle ar cieši viņai sekojošu pīlēnu bariņu  :)   Busiņš viņas sargāja. Un laikam arī TTA stāvēja klāt, jo pīlītes veiksmīgi tika līdz sadalošās joslas zālītei un arī  pāri pretējā virziena braukšanas joslām. Priecājos, ka autobraucēji, kādi nu mēs ikdienā mēdzam būt - steidzīgi, kreņķīgi, neiecietīgi -  spēja izvairīties no nelaimes un pasargāt pīļu saimīti.  :)

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #531 : 2022. gada 25. maijs, 00:02:19 »
Ne visa daba ir jauka un patikama  :n-:  Vakar nomedīju ši gada pirmo ērci vai, pareizāk sakot, šī nomedīja mani  :mrgr:  Ar visu to, ka spraucoties caur krūmiem, aizpogāju cieši apkaklīti, viena mūdzene tomēr bija pamanījusies aiz tās aizlīst...   :angry: 
Nu ko, cerēsim, ka proņesjot. Līdz šim man ir veicies.

Atslēdzies reno

« Atbilde #532 : 2022. gada 25. maijs, 13:09:30 »
Vajag vakcinēties :mrgr: ;)

Atslēdzies Trix

« Atbilde #533 : 2022. gada 25. maijs, 13:59:05 »
Vajag vakcinēties :mrgr: ;)

Pret Laimas slimību ir izgudrota vakcīna? Tiešām? Wow! Nesen vēl nebija.
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #534 : 2022. gada 25. maijs, 15:02:54 »
Pret Laimas slimību ir izgudrota vakcīna? Tiešām? Wow! Nesen vēl nebija.
Joprojām nav. Toties ir vakcīna ir pret ērču encefalītu.

Atslēdzies reno

« Atbilde #535 : 2022. gada 25. maijs, 15:08:42 »
Es jau zināju -uzreiz būs Laima slimības arguments  :smej: :smej: (un nevis Laimas)

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #536 : 2022. gada 25. maijs, 15:38:19 »
Pēc oficiālās statistikas ar Laima slimību inficētas ir 25 ērces no 100, ar encefalītu 4 no 100, tā ka Laimu saķert ir daudz lielāka varbūtība.  Savukārt encefalīts bīstamāks.  Iespējams, ka vērts tomēr vakcinēties pret to encefalītu, bet man negribas, jo iespēja maza, bet pote, kā dzirdēts, smaga un blakņaina... Drošinu sevi ar to, ka es tāda, katru sezonu odu un ērču bagātīgi sakodīta, būšu kkādu dabisko imunitāti iemantojusi  :mrgr:

Bet es nevienu no tās potes neatrunāju!  :mrgr:

Atslēdzies reno

« Atbilde #537 : 2022. gada 25. maijs, 16:08:56 »
man pirmās encef. potes taisītas vēl padomju laikā, tad gan bija baigi sāpīgas, mugurā zem lāpstiņas, Mūslaikos laikam man viena, bērniem arī pāris, nesāpīgas, nekādas blaknes neatceros.
Kādu laiku atpakaļ  pie asinsanalīzes pieliku arī antivielu testu (par maksu, bet lētāk, nekā pote). Izrādījās, antivielas atliku likām. Ar laiku izveidojas imunitāte. Ir kodušas, mājas kārtībā izķeksētas.
Vnk. esmu redzējusi bērnam encefalīta sekas, traki. Laimu veiksmīgi ārstē, ja neielaiž. Bet pazīmes saprotamas

Bērniem es noteikti vismaz vienu kursu potētu, citādi tā kratīšanās pie katras ērces, ko var pat Rīgas parkā dabūt...

Atslēdzies Camma

« Atbilde #538 : 2022. gada 25. maijs, 16:10:56 »
Nūūūū, pret boreliozi gadus 15 apakaļ ASV vakcīnu izmēģināja...
Visus sakost!

Atslēdzies Trix

« Atbilde #539 : 2022. gada 25. maijs, 18:34:17 »
Es jau zināju -uzreiz būs Laima slimības arguments  :smej: :smej: (un nevis Laimas)

Laimas. No ASV pilsētas, nevis no augļa nosaukuma. Avots – žurnāls "Latvijas Ārsts", numuru nemeklēšu.
Es visu atceros, Ričard...