Autors Tēma: Marks Tvens un angļu valodas vienkāršošana  (Lasīts 93 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Trix

Marks Tvens un angļu valodas vienkāršošana
« : 2022. gada 06. maijs, 09:35:59 »
Rīta kafiju lasot, kaut kādās domu spirālēs atcerējos Marka Tvena plānu, kā vienkāršot angļu valodas rakstību.

________

For example, in Year 1 that useless letter "c" would be dropped to be replased either by "k" or "s", and likewise "x" would no longer be part of the alphabet.

The only kase in which "c" would be retained would be the "ch" formation, which will be dealt with later.

Year 2 might reform "w" spelling, so that "which" and "one" would take the same konsonant, wile Year 3 might well abolish "y" replasing it with "i" and iear 4 might fiks the "g/j" anomali wonse and for all.

Jenerally, then, the improvement would kontinue iear bai iear with iear 5 doing awai with useless double konsonants, and iears 6-12 or so modifaiing vowlz and the rimeining voist and unvoist konsonants.

Bai iear 15 or sou, it wud fainali bi posibl tu meik ius ov thi ridandant letez "c", "y" and "x" – bai now jast a memori in the maindz ov ould doderez – tu riplais "ch", "sh", and "th" rispektivli.

Fainali, xen, aafte sam 20 iers ov orxogrefkl riform, wi wud hev a lojikl, kohirnt speling in ius xrewawt xe Ingliy-spiking werld.
________

Kāpēc es to ierakstīju? Lūk, priekšpēdējā rindiņā Marks Tvens bija nonācis līdz pilnīgi parastai latviešu valodas rakstībai - kā dzirdu, tā rakstu. Interesanti, vai amerikānim Tvenam maz bija nojausma par latviešu valodas eksistenci un tās rakstību, jo diez vai viņš ietusēja ar Valdemāru, Kronvaldu vai Raini?

[Toties pēdējā teikumā es ieperināju 3 "vai", katru ar savu nozīmi. :D Labi, labi, viens ir "diez vai", bet tik un tā smieklīgi.]
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies Camma

Atb: Marks Tvens un angļu valodas vienkāršošana
« Atbilde #1 : 2022. gada 06. maijs, 13:19:04 »
Ievilināji :). Iešu pa plauktu parakāties, jābūt pārītim Tvena grāmatu un vēl ir šis tas no Lema jāpārlasa.
Visus sakost!

Atslēdzies reno

« Atbilde #2 : 2022. gada 06. maijs, 14:02:35 »
mums tomēr ir jāpielabo jo citādi dēli paņēma dēli un nosita dēli

Atslēdzies Trix

« Atbilde #3 : 2022. gada 06. maijs, 18:21:35 »
Domā, vajag atšķirīgus burtus platajam un šaurajam ē un vēl atzīmēt lauzto un stiepto intonāciju?
Aptuveni tā?
Tev taisnība, vajag gan. Lai ir skaidrs, vai ir Horens vai Horæns

Vēl dær diferencēt uozuolu, kōlu un fotoaparātu.
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies reno

« Atbilde #4 : 2022. gada 06. maijs, 18:57:34 »
Kaut kā tā, pie tam liepājnii saka nevis dēlis bet dēele

Atslēdzies lumbergs

« Atbilde #5 : 2022. gada 06. maijs, 21:43:35 »
dēele dzīvo dīķī, dēle ir dēlis.