Autors Tēma: Subatomiskās daļiņas  (Lasīts 321 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Spārka

Subatomiskās daļiņas
« : 2021. gada 06. marts, 11:11:38 »
Šis mēnesis ir laiks svinībām. CERN tikko paziņoja par četru pavisam jaunu daļiņu atklāšanu.

Tas nozīmē, ka LHC papildus Nobela prēmijas laureāta Higsa bozonam tagad ir atradis kopumā 59 jaunas daļiņas , kopš 2009. gadā sāka sadursmes ar protoniem - daļiņām, kas kopā ar neitroniem veido atomu kodolu.
https://www.sciencealert.com/scientists-just-discovered-four-new-subatomic-particles-all-tetraquarks?fbclid=IwAR300HrCZYT0N-rwWpeViMgaB0U3Sz3_sZ-EQK5dgfovUwzBuRAQrENw2qo

Atzīšos, ka lasu šādus rakstus, jo man patīk, kā skan visi tie subatomiskie nosaukumi.
Pilnīgi varētu bērnu par kvarku vai barionu nosaukt. Nu, vai vismaz kāmīti :mrgr: 

Atb: Subatomiskās daļiņas
« Atbilde #1 : 2021. gada 06. marts, 15:23:00 »
Bozons kaķim būtu ļoti labs vārds   :yes:  Es neko no tām daļiņām nesaprotu, bet izklausās baigi smalki
Turn that sh*t up louder, make it all go faster!

Atslēdzies sanda

« Atbilde #2 : 2021. gada 06. marts, 23:35:11 »
Devonas reksiem ar lielām ausīm un gaumīgi nepārspīlētu citplanētieša  purnu neitrons un mions arī būtu pietiekoši smalki.

Atslēdzies Camma

« Atbilde #3 : 2021. gada 07. marts, 09:16:24 »
Jā, zinātniekiem reizēm izdodās izcili skaistus nosaukumus izdomāt. Īpaši labi veicas mediķiem. Varētu meitu par Gonoreju vai Skoliozi nosaukt :) .
Par daļiņām runājot - tur vēl daudz darāmā, jo no tās tabulas tikai 2/3 aizpildītas, vajadzētu būt vēl daļiņām, lai būtu pilns sets prognozētajai simetrijai.
Vakar šujot krustiņus skatījos raidījumu, kur armēnis un anglis stāstija kā divatā pēta visuma uzbūvi. Pēc viņu teiktā sanāk, ka viss ir ciklisks ar ''izsmērētu'' galu un sākumu. Vislabāk šo situāciju raksturojot Ešēra zīmējumi, vislabāk un uzskatāmāk - kāpnes. Bija pat uz 3D printera izgatavots Ešēra zīmējuma modelis, tā ka arī reāli varot ko tādu sasniegt un redzēt. Ā, anglis dabūjis ''seru'' un Nobeļa prēmiju. Par armēni palaidu garām, vai ir kā atzīts.
Visus sakost!

Atslēdzies Camma

« Atbilde #4 : 2021. gada 07. marts, 09:34:30 »
Visus sakost!

Atslēdzies tuk

« Atbilde #5 : 2021. gada 07. marts, 19:35:29 »
Ešers ar saviem fraktāļiem, šķiet, matemātiķu pētītākais mākslinieks.

p.s. video man saka, nav pieejams, bet varbūt tā tik man  :?:

Atslēdzies Trix

« Atbilde #6 : 2021. gada 07. marts, 21:20:22 »
p.s. video man saka, nav pieejams, bet varbūt tā tik man  :?:

Jā, bet tajā uzraksta lapā ir vietiņa "skatīties šeit" vai kaut kā tamlīdzīgi, tur var redzēt, laikam pa turieni var aiziet uz citu kinoteātri.
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies tuk

« Atbilde #7 : 2021. gada 07. marts, 21:45:04 »
Iespējams. Datorā pamēģināšu, telefonā nav jūtūbis.