Autors Tēma: Re: Atbild jurists.4  (Lasīts 6718 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies tex

Re: Atbild jurists.4
« : 2015. gada 13. augusts, 11:15:25 »
Papildjautājums par vientuļo pensionāru tēmu: ja pensionārs ar ļoti mazu pensiju (~200EUR) dzīvo viens, viņš vēl, iespējams, var pretendēt uz kkādu socpalīdzību (kamēr nekonstatēs, ka pieder zemīte vēl kkur...) - atkarībā no konkrētās pašvaldības dāsnuma un traktējuma.
Ja pie tā paša pensionāra ir iedeklarēts pieaudzis (un strādājošs virs minimālās) bērns, tad nekas nepienākoties, jo bērnam esot jāuztur.
Tajā pat laikā bērnam to vecāku par apgādājamo nodokļu grāmatiņā ierakstīt nevarot (un iedot nodokļu atvieglojumus par apgādājamo), jo vecākam tomēr esot pensija (tas nekas, ka tā ir zem jebkāda iztikas minimuma un krietni zem min algas...).
T.i. uzliek par pienākumu apgādāt un tajā pat laikā nodokļu atvieglojumus par apgādājamo nedod???

Vai ir kāds veids tam bernam, ja nu tomēr viņš uzņemas vecāku apgādāt, to noformēt tā, lai kkādi atvieglojumi būtu, kaut varētu ierakstīt par apgādājamo?
Vai kāds uzturlīgums, piemēram, vai tml. to tomēr nenodrošinātu?
Mantojuma sakārtošanai nav nepieciešams, jo bērns tik un tā mantotu visu pēc likuma.

Atslēdzies Spārka

Re: Atbild jurists.4
« Atbilde #1 : 2015. gada 20. augusts, 12:40:54 »
Jautātājs anonīms.
"regresa prasības pret trešo personu (nav būtiska radniecība) pamatā ir jābūt darījumam (īres, patapinājuma līgums), uz kura pamata bērnam bija pienākums šādus maksājumus veikt" (citāts no iepriekšējās atbildes.
J
autājums: Vai šādam līgumam jābūt kaut kur reģistrētam (VID?) vai arī notariāli apstiprinātam vai pietiek ar parastu parakstītu dokumentu?

Atslēdzies tex

Re: Atbild jurists.4
« Atbilde #2 : 2015. gada 20. augusts, 22:49:54 »
Toties atbilde uz manu 1. ? baro manu 2. jautājumu: "Faktiski, vientuļš pensionārs ir pensijas vecumu sasniegusi persona bez bērniem un citiem apgādniekiem, kam nav noslēgts uztura līgums."
Tātad bērns ar to vien, ka eksistē, ir uzskatāms par apgādnieku?
Bet vecāks viņam par apgādājamo (nodokļu grāmatiņā) nē? Tikai tāpēc, ka viņam formāli ir parodija par pensiju? Tā kā ir "pensija", tad apgādnieks nemaz nav vajadzīgs un bērnu nevar spiest apgādāt? Apburtais loks...
Te nu arī papildjautājuma lietderīgums: ja noslēgtu uzturlīgumu, ka bēns apgādā, tad varētu rakstīt bērnam par apgādājamo? Vai ir kas cits, ko var uzrakstīt vai kāds cits līguma veids, lai tas vecāks ar visu parodiju par pensiju būtu ierakstāms par apgādājamo pieaugušam un strādājošam bērnam?

Atslēdzies Spārka

Re: Re: Atbild jurists.4
« Atbilde #3 : 2015. gada 21. augusts, 07:58:32 »
Vai ir kas cits, ko var uzrakstīt vai kāds cits līguma veids, lai tas vecāks ar visu parodiju par pensiju būtu ierakstāms par apgādājamo pieaugušam un strādājošam bērnam?
Var jau jautāt juristam, bet es cieši apgalvoju, ka nekā tāda nav. Tiklīdz personai ir ar nodokli apliekami ienākumi (šai gadījumā - pensija), tā VID skatījumā persona nevar būt apgādājamais.

Atslēdzies tex

Re: Atbild jurists.4
« Atbilde #4 : 2015. gada 22. augusts, 20:53:36 »
bet tad jau jebkurš ir vientuļš, jo ja jau bērnam nevar ierakstīt par apgādājamo, tad bērnam arī nav jāapgādā. Tas, ka no poensijas pēc kumunālo nomaksāšanas paliek -x EUR un ēdienam u.c. iztikai ~0EUR, nekādā sakarā formāli nav strādājošā bērna problēma, jo vecākam tak ir pensija?

Es drīzāk par to, ka ja būtu uzturlīgums, ka bērns apņemas katru mēnesi nodrošināt to, to un to, tad taču apgādājamais tomēr... Varbūt ir kāds cits viltīgs līguma veids, kas plašāki publikai nav zināms...

Atslēdzies Spārka

Re: Re: Atbild jurists.4
« Atbilde #5 : 2015. gada 29. augusts, 09:47:39 »
Jautātājs anonīms.
Uz darba devēja rīkojumiem par atvaļinājumu, darba attiecību pārtraukšanu un tamlīdzīgi, agrāk bija obligāti jāparakstās - ar rīkojumu iepazinos. Vai tagad šai ziņā kas ir mainījies?
Jautājums radās, jo  darba devējs ir rakstījis rīkojumus un reģistrējis tos VID EDS Ziņojumos par darba ņēmējiem, darba ņēmējus ar šiem rīkojumiem neiepazīstinot.

Atslēdzies tuk

Re: Atbild jurists.4
« Atbilde #6 : 2015. gada 29. augusts, 20:35:51 »
Vectēvs pēc insulta neatgriezeniski  zaudējis runas un rakstīt prasmes.
Kā šādā gadījumā var noformēt kādu pilnvaru,lai vecmāmiņa varētu izņemt vectēva pensiju un vispār pārstāvēt viņa intereses?

Atslēdzies Spārka

Re: Re: Atbild jurists.4
« Atbilde #7 : 2015. gada 07. oktobris, 11:36:20 »
Atbildes pirmajā lapā.