Autors Tēma: Pensija  (Lasīts 1420 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Trix

Atb: Pensija
« Atbilde #30 : 2023. gada 31. marts, 09:21:04 »
Cik skaista reklāma - no tava maka viena monētiņa 3. pensiju līmenī, no 3. pensiju līmeņa un finanšu tirgiem - jau kaudzīte. Programmējam, programmējam skatītājus.
Ja būtu uzzīmēts, ka no tava maka - 3. pensiju līmenī, bet no finanšu tirgiem – piga (kā tas arī izskatās), neviens šo 3. pensiju līmeni negribētu redzēt. :D
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies daddy

« Atbilde #31 : 2023. gada 31. marts, 10:16:04 »
Cik skaista reklāma - no tava maka viena monētiņa 3. pensiju līmenī, no 3. pensiju līmeņa un finanšu tirgiem - jau kaudzīte. Programmējam, programmējam skatītājus.
Ja būtu uzzīmēts, ka no tava maka - 3. pensiju līmenī, bet no finanšu tirgiem – piga (kā tas arī izskatās), neviens šo 3. pensiju līmeni negribētu redzēt. :D
Trix, taču neuztver infografiku burtiski!!  :f-palm:

3. pensiju līmeni cilvēki izmanto tikai tāpēc, ka var dabūt 20% atmaksu. (senos laikos šķiet, bija 25% un varēja iemaksāt gan 3. PL, gan uzkrājošā apdrošināšanā (kam bija ko maksāt), vo bija laiki...)

Bet arī šodien var ko nopelnīt - tipa iemaksāju savus dažus tūkstošus decembrī, nākamā gada jūnijā dabūju 20% atpakaļ caur IIN atmaksu un decembrī izņemu pārējo un tad iemaksāju atpakaļ un tā pa riņķi. :)  turēt un cerēt uz baigo pieaugumu nedrīkst, tad labāk bitkoins :)   

Atslēdzies Trix

« Atbilde #32 : 2023. gada 31. marts, 10:38:02 »
Nē, es neuztveru burtiski, es redzu un zinu, kā strādā reklāma - "pozitīvā" programmēšana. :D
Es visu atceros, Ričard...

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #33 : 2023. gada 31. marts, 11:51:36 »
...diskusija par pensijām vienmēr aiziet vecās sliedēs....tie, kam pensijas nebūs, jo nemaksā nodokļus, cenšas pārliecināt pārējos, ka jums arī nebūs, jo tas viss ir krāpnieciska shēma no valsts puses...un īsti apstrīdēt par 100% to arī nevar, jo ieguldījumi ir risks...un kur risks, tur var visādi sanākt...nu, dzīvosim, tad redzēsim...     
...bet daddy, jau te kaut kad skaidroja, ka nevajag visas olas vienā grozā - vajag nekustamo īpašumu, ko pensijas gados pārdot (arī ir risks, ja notiek karš, tad nav ieguvumu), vai bērnos, kuri ir kā bulta, ko tu izšauj un atkal dievsvienzinkur trāpīs...visa dzīve ir risks, visi ieguldījumi ir risks, braukt ar auto ir risks utt....atliek lūgt Dievu, lai paveicas ar tiem...