Autors Tēma: Skaidra un bezskaidra nauda  (Lasīts 4889 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies kvadra

Skaidra un bezskaidra nauda
« : 2018. gada 09. jūlijs, 11:10:51 »
''Latvieši aizvien vēl jūt sevišķi spēcīgu piesaisti skaidrai naudai – pat tā iedzīvotāju daļa, kura to izmanto ļoti reti, visticamāk, būtu par pakāpenisku atteikšanos no skaidras naudas.''
Citāts no Delfiem. Jautājums, vai citētais Bičeika runā kā politiķis, vai citētājs ir nejēga?
Pa manam - ja pat tie, kuri izmanto skaidru naudu bieži, būtu gatavi no tās atteikties - tad tam tekstam būtu jēga. Pašreizējā variantā jēgu neredzu.

Jā, teikums galīgi ačgārns, bet es vairāk par tā saturu sašūmējos - tauta lai vēlētos atteikties no skaidras naudas?! Sasapņojušies, fig jums.
« Pēdējās izmaiņas: 2018. gada 11. jūlijs, 11:44:56 no Spārka »

Atslēdzies Camma

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #1 : 2018. gada 09. jūlijs, 12:51:25 »
Norvēģi esot atteikušies. Vai pilnībā - tiešām nezinu. Ja ir 100% pārliecība par tiesisku valsti, tad tā var darīt. Ja ir tas, kas ir pie mums (cenzētu nosaukumu piemeklēt gruti), tad nafig man to vajag!
Visus sakost!

Atslēdzies Bobs

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #2 : 2018. gada 11. jūlijs, 09:13:31 »
Jā, teikums galīgi ačgārns, bet es vairāk par tā saturu sašūmējos - tauta lai vēlētos atteikties no skaidras naudas?! Sasapņojušies, fig jums.


man ir ļoti maz skaidras naudas darījumu. Nedēļām mētājas vientuļš desmitnieks pa maku. Un neizjūtu nekādu nepieciešamību pēc tās. Nu, jā, tirgū pagaidām citu variantu nav, bet tur pāris nedēļas neesmu bijis.

Atslēdzies Camma

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #3 : 2018. gada 11. jūlijs, 10:22:30 »
Skaidras naudas norēķini ir ļoti noderīgi. Sevišķi, ja saņem kukuļus. Un kur tad nu medicīna bez kukuļiem! Padomājiet paši, kā tad būs, ja laboratorijā vienlaikus ar čuru un kaku burciņām laborantam vēl termināls līdzi jāvazā!
Un pilnīgi noteikti cenas kritīsies visos kioskos, kur pērk mazo pudelīti minerālūdens - bankas NOTEIKTI atteiksies no % par katru darījumu ar karti! NOTEIKTI!
Visus sakost!

Atslēdzies Bobs

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #4 : 2018. gada 11. jūlijs, 11:25:55 »
Skaidras naudas norēķini ir ļoti noderīgi. Sevišķi, ja saņem kukuļus. Un kur tad nu medicīna bez kukuļiem! Padomājiet paši, kā tad būs, ja laboratorijā vienlaikus ar čuru un kaku burciņām laborantam vēl termināls līdzi jāvazā!
Un pilnīgi noteikti cenas kritīsies visos kioskos, kur pērk mazo pudelīti minerālūdens - bankas NOTEIKTI atteiksies no % par katru darījumu ar karti! NOTEIKTI!


vai tad analīžu pieņēmējiem arī jāmaksā ķepā???? :thinking: :scratch:  Es pat nebiju iedomājies.. Varbūt tāpēc viņas tik nīgras..

Atslēdzies tuk

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #5 : 2018. gada 11. jūlijs, 12:10:02 »
Šogad apzināti atgriezos pie skaidras naudas ikdienas tēriņiem,
kkā piegriezās, ka banka redz cik, kur, ko pērku, analizē, pēta... 
Tāda paranoja  :D
Un izrādās, sāku tērēt krietni mazāk :) Atbira krietna daļa impulsīvo pirkumu.

Atslēdzies Nāra

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #6 : 2018. gada 11. jūlijs, 12:33:22 »
Skaidru naudu tikpat kā nelietoju un ļoti tracina, ja pēkšņi tādu vajag, jo nekad nav makā. Vsp šāda tema bij kaut kad.

Atslēdzies kvadra

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #7 : 2018. gada 11. jūlijs, 18:52:19 »
Es esmu absolūts skaidrās naudas piekritējs. Karte man ir tikai priekš tam, lai interneta pirkumus apmaksātu, citādi esmu jau kārtējo reizi aizmirsusi tās pinkodu. Sirds aptekās, kad grāmatvedībā redzu, cik uzņēmuma naudas aiziet banku komisijās un, godīgi sakot, gāzt gribētos tiem karšu mīļiem, kas par katru maizes kukuli un spičkkastīti ar karti maksā.
Otrkārt, un tas ir galvenais - brīnos, kā to var nesaprast - ka bezskaidrā nauda ir valsts totālās kontroles instruments. Ideāls instruments - nobloķē kontu, un viss, dzīve apstājas, vari doties kkur patiltē zāli grauzt. Vai kaut elektrība pazūd uz brīdi - tas pats. Bet par tādu jēdzienu kā "tiesiska valsts" atļaujiet iesmaidīt - valsts kā represīvs veidojums tiesisks nevar būt pēc definīcijas.

Atslēdzies Minne

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #8 : 2018. gada 11. jūlijs, 19:01:46 »
Nepatīk tā sajūta, ka manai naudas plūsmai un visam, kas ar to saistīts, var izsekot, tādēļ pēc iespējas lietoju skaidru naudu

Atslēdzies fiasko

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #9 : 2018. gada 11. jūlijs, 19:50:33 »
Nē, lietoju karti un priecājos, cik tas ir ērti. Ja nu kādam interesē, cik reižu esmu pirkusi kaut ko Rimi vi tp, lai tak. Neuztrauc.
Ir ļaudis, kā te jau iepriekš rakstīja, kas nespēj kontrolēt savus izdevumus, maksājot ar karti. Uz mani tas neattiecas, ar izdevumiem viss ir kārtībā.

Atslēdzies Nāra

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #10 : 2018. gada 11. jūlijs, 21:34:23 »
Man ir neērta sajūta, kad gadās maksāt ar skaidru naudu - kā večiņai, kura neko nesaprot no jaunākajām tehnoloģijām :rofl: Arī pārdevējiem prieks, nav jāčakarējas. Man arī ļoti patīk bezkontakts, nav jāspiež kods un viss noris tik ātri!
Nebiju šo iedomājusies, ko Camma teica, bet super - nebùs skaidras naudas, nebūs jāgudro, cik dzeramnaudu atstàt un varbūt čaji un kukuļi atmirs  :rofl:

Atslēdzies tuk

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #11 : 2018. gada 11. jūlijs, 21:54:31 »
Tējas naudu mierīgi ar karti var atstāt, tā nav problēma.
Par večiņām, nu nezinu,
mani tieši “apskaidroja“ lielākais bērns, kuru par večuku nenosauksi :)
Vienīgā neērtība ir daudzās monētas, bet tās var sabērt dažādās labdarības kastītēs.
Katrs jau dara kā vēlas, agrāk arī bija pieradums un
reizēm pat neērtums, ka nav pat eiro skaidrā...
Ja maksājuma summa liela pie kāda grand pirkuma, protams, maksāju ar karti.

Atslēdzies Bobs

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #12 : 2018. gada 11. jūlijs, 23:01:49 »
Kaut kā neesmu tik paranoisks

Atslēdzies olgucis

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #13 : 2018. gada 12. jūlijs, 08:04:43 »
Liela starpība, cik naudas kontā un cik makā. Maka saturs mani  vismaz  ierobežo.  :thinking:

Atslēdzies Bobs

Re: Skaidra un bezskaidra nauda
« Atbilde #14 : 2018. gada 12. jūlijs, 08:09:19 »
Domāju, ka zviedri būs pirmie, kas atteiksies no papīra naudas, tad pārējie skandināvi. Zviedrijā veikalos jutos kā pēdējais plebejs ar savām skaidrās naudas banknotēm, jo nevienu citu, kas norēķinātos ar skaidru naudu, neredzēju. Pie dāņiem vispār - vienkāršā kebabā un pat tirgū! - visur maksāšana ar kartēm tiek praktizēta.