Autors Tēma: Krāsu terapija tumsā?  (Lasīts 160 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Trix

Krāsu terapija tumsā?
« : 2021. gada 29. septembris, 09:11:43 »
Tēma bez īpašas jēgas, vienkārši ienāca prātā doma. Vai krāsu terapija darbojas, ja cilvēks krāsas neredz?

Aizdomājos, kā īsti ir. Man pēdējos gados (komplektā ar veselības problēmām) ir pastiprināta jutība uz krāsām. Krūzītei jābūt sarkanai*, putras šķīvim zilam. Citādi negaršo pareizi. Apģērbā nepanesu violetu, gultasveļai jābūt zilai, bet nedrīkst būt rozā. Un vēl tādi daži it kā sīkumi.

Tas ir skaidrs, ka eksistē tāda lieta kā krāsu terapija, ka noteiktas krāsas stimulē to un bloķē šito. Par pašas piesiešanos krāsām sev apkārt klusībā un arī skaļi pasmejos (bet manu mīļāko krūzīti aiztikt nedrīkst un punkts).

Bet pieķēru sevi, ka reāli sliktāk guļu, ja segas pārvalks ir "nepareizajā" krāsā. Kāds bija tīrs, tādu uzliku, cik nu es to vispār redzu, otra sega virsū, vakarā kā redzēju tā aizmirsu. No rīta pamodos, (joprojām to segu neredzot), secināju, ka atkal slikti gulēju, un jau ne pirmo nakti, ir tādi periodi. Droši vien var pievilkt veselu kaudzi iemeslu, bet fakts ir tāds, ka tie periodi diezgan labi sakrīt ar nepareizās krāsas gultasveļu.

No tā izrietēja pārdoma - vai krāsa iedarbojas arī tad, kad to neredz? Gaismas viļņa garums kaut kā rezonē neatkarīgi no acs? Bet tumsā, kad visas krāsas pelēkas?

*Krāsas minētas piemēram.

Atslēdzies Milka

Atb: Krāsu terapija tumsā?
« Atbilde #1 : 2021. gada 29. septembris, 11:03:52 »
Gan jau iedarbojas arī neredzot. Piemēram, sarkana kāsa sildot, bet gaiši zilā ārstējot kakla sāpes. 
Un sarkanās zeķēs man kājas nekad nav salušas.

Pieslēdzies kvadra

« Atbilde #2 : 2021. gada 29. septembris, 11:15:16 »
Ar zilas krāsas papīru tantiņas rozi ārstēja.
No krāsas atkarīgs, kādu gaismas spektra daļu virsma absorbē, kādu atstaro, tā ka gan jau kaut kas tur ir, ne tikai psiholoģiski.

Atslēdzies Minne

« Atbilde #3 : 2021. gada 29. septembris, 12:00:45 »
Cik nu atceros, kas nu tur par krāsu uztveri bija atkarīgas - nūjiņas vai vālītes - tumsā nedarbojas, neuztver. Krāsu viļņi paši par sevi, bez acs palīdzības, neietekmē. Bet vrb zemapziņa strādā - Tu jau zini, kuras krāsas Tev mīļākas un kuras ne tik ļoti, un zini, ar ko nu katru nakti apsedzies. Kā neredzīgie cilvēki, kas reiz redzējuši - viņi zina un atceras, ka koku lapas ir zaļas, bet saule dod gaismu, kas attiecīgi izraisa kkādas sajūtas, emocijas

Atslēdzies Mangusts

« Atbilde #4 : 2021. gada 29. septembris, 13:21:14 »
Tiem, kas tic čakrām, arī krāsām ir nozīme. Sākot no augšas, šķiet, violetā, zilā - garīgo pusi balstīja, zaļa - elpošana, sarkana vai oranža - dzimumtieksme. Un terapijai jāizvēlas attiecīgās krāsas, t.i, ja problēmas ar plaušām, vairāk apkārt jāievieš zaļā. Apmēram tā.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Atslēdzies Trix

« Atbilde #5 : 2021. gada 29. septembris, 15:11:09 »
Es īpaši neesmu pētījusi konkrēti krāsu terapiju, zinu, ka tāda ir. Man ir specifiskas krāsas vajadzīgas tieši dažādiem sadzīves priekšmetiem, bet ne visiem viena un tā pati, - ir pat tā, ka oranžā der krūzei, bet neder gultai. Vai zilā der gultai, bet neder krūzei. Interesanti.

Tas, ka gaismas viļņa garums varētu darboties neredzot, vēl ir izskaidrojams, bet tumsā...

Interesants kukainis tas cilvēks tomēr.

Atslēdzies mellene88

« Atbilde #6 : 2021. gada 29. septembris, 15:21:35 »
Nu bet tak..loģiski... ja zilas krāsas šalle ārstē kaklu..tad taču iedarbojas tieši zilas krāsas šalle. un kakls neredz to ,kādā krāsā ir šalle.
no savas pieredzes varu teikt, ka svarīgi ir tīrie toņi, piesātinātie. Jo vairāk gadu(man) ,jo vairāk atsakos no visādiem pasteļtoņiem un atšķidītiem krāsu salikumiem.
un jā manas domas,ka krāsas darbojas arī tumsā un arī neredzot. es to nesauksu par terapiju, jo kas vienam skāde tas otram labums. bet nujā doma tāda.

Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen, visu no tās būtu nometuši lejā.
IG- mellenessniega

Atslēdzies Mangusts

« Atbilde #7 : 2021. gada 29. septembris, 16:47:03 »
Ja padomā... krāsas ir mūsu redzes reakcija uz kādām konkrētām objekta īpašībām. Objekta fizikai, ķīmijai tumsā radikāli mainīties nevajadzētu.  :scratch:
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Atslēdzies Minne

« Atbilde #8 : 2021. gada 29. septembris, 16:56:25 »
Ja padomā... krāsas ir mūsu redzes reakcija uz kādām konkrētām objekta īpašībām. Objekta fizikai, ķīmijai tumsā radikāli mainīties nevajadzētu.  :scratch:

Tur jau tā lieta, ka redzes receptori tumsā uz krāsām nereaģē, tātad neatspoguļo, neuztver smadzenēs objekta krāsu īpašības

Atslēdzies mellene88

« Atbilde #9 : 2021. gada 29. septembris, 18:53:34 »
tāpēc tam nav nekāda sakara ar to ko redz vai neredz acs.
tāpat kā tam,ka galds ir galds, neatkarīgi no tā ,ka simts valodās tam ir dažādi nosaukumi.
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen, visu no tās būtu nometuši lejā.
IG- mellenessniega

Atslēdzies Minne

« Atbilde #10 : 2021. gada 29. septembris, 19:24:13 »
Bet galdam kkā jāmijiedarbojas ar cilvēku, lai teiktu, ka galds cilvēku ietekmē.

Protams, zils būs zils, bet tumsā tas neizpaudīsies, jo nebūs uztvērēja. Tumsā to uztvers kā melnu

Atslēdzies Krimsons

« Atbilde #11 : 2021. gada 29. septembris, 19:36:40 »
Jo vairāk gadu(man) ,jo vairāk atsakos no visādiem pasteļtoņiem
Es arī.

Atslēdzies Krimsons

« Atbilde #12 : 2021. gada 29. septembris, 19:37:32 »
Tur jau tā lieta, ka redzes receptori tumsā uz krāsām nereaģē, tātad neatspoguļo, neuztver smadzenēs objekta krāsu īpašības
Tātad krāsu terapija nebalstās redzē.

Atslēdzies Krimsons

« Atbilde #13 : 2021. gada 29. septembris, 19:39:07 »
Bet galdam kkā jāmijiedarbojas ar cilvēku, lai teiktu, ka galds cilvēku ietekmē.
Tumsā galds iedarbojas ar ļoti konkrēti atdauzītiem kāju pirkstiem un sekojošo lamāšanos.