Autors Tēma: Detektīvromāni  (Lasīts 41434 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies reno

Atb: Detektīvromāni
« Atbilde #375 : 2022. gada 04. augusts, 11:10:02 »
Man Alise riebās, tā arī neizlasīju

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #376 : 2022. gada 04. augusts, 11:43:02 »
Man Alise riebās, tā arī neizlasīju
...es ar mokām izlasīju pirmo Poteru, nodomāju - pie turpinājumiem mani nepiedabūt :D, bet tagad, kad esmu izlasījis par Kormoranu, man šķiet, ka var mēģināt...nu, pieskaņoties autoram, jo viņš tak pieskaņojas auditorijai...no vienas puses katram lasītājām ir izveidojies kaut kāds "rāmis", kurā viņš jūtas ērti un to tik lasa...ir dzirdēts, ka ir cilvēki, kuri lasa tikai detektīvus, viss pārējais neinteresē...lūk, Roulingas detektīvi man ir topā, kāpēc lai es netiktu galā ar Poteru?....laikam jau jāiekāpj autora "kurpēs"...jālasa tā, it kā pats to sarakstītu...es mēģinu sevi "audzināt" un varbūt paņemšu biblenē tos poterus, bet vispirms no "bērnu" literatūras eksperimentēšu ar to Alisi!  :smej:   

Atslēdzies Minne

« Atbilde #377 : 2022. gada 04. augusts, 13:31:20 »
Man gluži otrādi - Poters svilpdams aizgāja, bet Kormorans galīgi ne, es tur pamanu bērnu grāmatu autores "roku", man patīk pavisam reālistiski krimiķi

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #378 : 2022. gada 04. augusts, 16:42:39 »
Man gluži otrādi - Poters svilpdams aizgāja, bet Kormorans galīgi ne, es tur pamanu bērnu grāmatu autores "roku", man patīk pavisam reālistiski krimiķi
kas ir tie reālistiskie? ...manas domas, ka detektīvžanrā pēdējos gadu desmitos ir tikai 2 autori - Lārsons/Lāšons ar 3 pūķa meitenēm un Roulinga ar Komoranu...visi pārējie ir nu tā - izklaide, bet ne augstvērtīga literatūra  ...lasu patreiz Kepleru "Lācaru" ...nu, tipisks komerciāls produkts - uzrakstīts, lai nopelnītu un nekas vairāk...viena rindā ar Nesbē un citiem

Atslēdzies Mangusts

« Atbilde #379 : 2022. gada 04. augusts, 18:02:50 »
Alisi nenovērtēju (vienai draudzenei gan patika), arī Pūks aizgāja tika studiju (!) gados. Es fanoju mar Muminiem.  :rofl:
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Atslēdzies Minne

« Atbilde #380 : 2022. gada 04. augusts, 18:16:56 »
kas ir tie reālistiskie? ...manas domas, ka detektīvžanrā pēdējos gadu desmitos ir tikai 2 autori - Lārsons/Lāšons ar 3 pūķa meitenēm un Roulinga ar Komoranu...visi pārējie ir nu tā - izklaide, bet ne augstvērtīga literatūra  ...lasu patreiz Kepleru "Lācaru" ...nu, tipisks komerciāls produkts - uzrakstīts, lai nopelnītu un nekas vairāk...viena rindā ar Nesbē un citiem

Kādi ir kritēriji augstvērīgai literatūrai un kādi - izklaidei, un vai tiešām tos var strikti nodalīt? Kur tieši Tu saskati Roulingā augstvērtīgu lit., un kādēļ daudzi citi šo Tevis minēto latiņu (konkrēti kādu?) nesasniedz? Domā, R.neraksta peļņai?

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #381 : 2022. gada 05. augusts, 09:26:16 »
Spārk, vai nevar foruma noteikumos ierakstīt, ka uz jautājumu diskusijas laikā nedrīkst atbildēt ar 4 pretjautājumiem, bet ir jādod atbilde?  :blushing:

Atslēdzies Minne

« Atbilde #382 : 2022. gada 05. augusts, 12:55:07 »
Spārk, vai nevar foruma noteikumos ierakstīt, ka uz jautājumu diskusijas laikā nedrīkst atbildēt ar 4 pretjautājumiem, bet ir jādod atbilde?  :blushing:

Šis bija nopietni domāts?

Lai es uztvertu Tavu domu, man nākas uzdot precizējošus jautājumus. Ko lai dara, ja man prasās saprast?

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #383 : 2022. gada 05. augusts, 14:45:21 »
Šis bija nopietni domāts?

Lai es uztvertu Tavu domu, man nākas uzdot precizējošus jautājumus. Ko lai dara, ja man prasās saprast?
vispirms atbildi par reālistiskiem krimiķiem!  :blushing:

Atslēdzies Minne

« Atbilde #384 : 2022. gada 05. augusts, 17:55:36 »
vispirms atbildi par reālistiskiem krimiķiem!  :blushing:

Tie ir tādi:

1) kur notikumi nav aiz matiem pievilkti, lai "ir kā dzīvē varētu būt"
2) lai nav fantastikas elementu
3) (galvenais punkts) lai es nepieķeru autoru neprecizitātēs, neloģiskumā, nesakritībās (Galbraitu diemžēl pieķeru)

Atslēdzies mary

« Atbilde #385 : 2022. gada 05. augusts, 19:26:20 »
Man liekas, ka visi krimiķi nav īpaši reālistiski. Man, piemēram, patīk klasiskie detektīvi, kad notiek noziegums un policija vai detektīvs izmeklē, atrodot arvien jaunus pierādījumus. Bet arī šādi detektīvi tiek briesmīgi sapiņķerēti. Tā, protams, žanra specifika.

Izlasīju visus Galbraitus, gan sākot no pēdējā-Nemierīgās Asinis. Minne, vai vari pateikt, kas likās pilnīgi sadomāts un neprecīzs? Man samurgots patiesībā likās Zīdtārpiņš.

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #386 : 2022. gada 06. augusts, 09:55:19 »
Tie ir tādi:

1) kur notikumi nav aiz matiem pievilkti, lai "ir kā dzīvē varētu būt"
2) lai nav fantastikas elementu
3) (galvenais punkts) lai es nepieķeru autoru neprecizitātēs, neloģiskumā, nesakritībās (Galbraitu diemžēl pieķeru)
bez izdomas,fantāzijas?....tad jau paliek tikai "Degpunktā" jālasa/jāskatās... :thinking: ....un tad tomēr varbūt nosauksi tos autorus, kuriem  "ir kā dzīvē varētu būt"....un kur pieķēri Galbraitu?   ;)

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #387 : 2022. gada 06. augusts, 10:52:13 »
bez izdomas,fantāzijas?....tad jau paliek tikai "Degpunktā" jālasa/jāskatās... :thinking: ....un tad tomēr varbūt nosauksi tos autorus, kuriem  "ir kā dzīvē varētu būt"....un kur pieķēri Galbraitu?   ;)
Nejauc fantastiku ar fantāziju!  :talking:  Ja "Degpunkta" notikumus izmanto par skeletu un apaudzē ar interesantu stāstu, kas gan tur slikts. Nevis kā viena latviešu autora romānā meitene iebrien jūrā peldēties (tepat Jūrmalā) un tiek ievilkta zemūdenē  :evil: Turklāt glābēja ārvalstī izkāpj no lidmašīnas un izvelk no rokassomiņas saliekamo braucamo - vairs neatceros, kādu tieši - elektroskūteri vai velosipēdu, bet jebkurā gadījumā tas nav ne viegls, ne arī ietilpst rokasbagāžā. Vot šitādi autori reāli besī.

Atslēdzies reno

« Atbilde #388 : šodien pl 10:35:10 »
iesaku -
Paula  Hokinsa      Gausā uguns
Džekija Keblere     Perfekts pāris

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #389 : šodien pl 13:41:55 »
iesaku -
Paula  Hokinsa      Gausā uguns
Paula Hokinsa 15 gadus strādāja par žurnālisti, līdz sāka rakstīt daiļliteratūru. Viņas pirmais spriedzes romāns “Meitene vilcienā” kļuva par globālu fenomenu. Latviešu valodā tulkots arī viņas nākamais romāns “Ūdenī".
No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.
Lorai gandrīz visu mūžu tiek aizrādīts un pārmests. Viņu uzskata par nelīdzsvarotu, nesavaldīgu vienpati. Daži pat dēvē viņu par bīstamu.
Mirjama zina: lai gan kāds ir redzējis Loru ar asiņainām drānām atstājam briesmīga nozieguma vietu, tas vēl nenozīmē, ka viņa ir slepkava. Rūgta pieredze ir Mirjamai iemācījusi, cik viegli ir nonākt nepareizā vietā nepareizā laikā.