Autors Tēma: Latviešu valoda skolās  (Lasīts 344 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies reno

Atb: Latviešu valoda skolās
« Atbilde #15 : 2022. gada 14. jūnijs, 19:24:18 »
FB tika uzdots jautājums -kāpēc man Latvijā pa telefonu jāatbild un jāspaida pogas, kādā valodā gribu sarunāties.
Man radās doma -vienmēr sākumā paziņo, ka saruna tiks ierakstīta, Tad nu varētu katrs vispirms uzdot šo jautājumu

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #16 : 2022. gada 14. jūnijs, 22:08:35 »
...mjāā...saskāros...latviešu bērns, krievu bērns - abi mācās latviešu skolā...krievu bērns ar mani brīvi runā latviski....taču savā starpā latviešu un krievu bērns runā krieviski...vot, lūk, tev ibio vasarsvētki un integrācija...

Da nu. Tieši otrādi, šodienas latviešu bērni pārsvarā krieviski ne bū ne bē, par ko man ļoti žēl. Jo ieguvējs jebkurā gadījumā būs tas, kurš zinās abas valodas, nevis tas, kurš principā "to okupantu valodu" nemācīsies - gauži nepareizi, jo ienaidnieka valoda jāzin! 

Un nav ko braukt virsū "Laimai" - pie klientu, sevišķi jau tūristu, apkalpošanas valodas tiek un tiks prasītas, un tas ir normāli!  Nemāki - strādā darbu, kas nav saistīts ar klientu apkalpošanu.  Latviski vien runājošs darba ņēmējs ir un būs konkurētnespējīgs.

Atslēdzies tuk

« Atbilde #17 : 2022. gada 14. jūnijs, 22:20:27 »
Nez kā tie krievu tūristi sazinās Vācijā, Emirātos, Bali u.c., kur viņiem šādi neklanās...  :mrgr:

Atslēdzies Broņa

« Atbilde #18 : 2022. gada 14. jūnijs, 22:22:23 »
Francijā.. kur angļu valodu ne visai zin.. vai izliekas, ka nezin..

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #19 : 2022. gada 14. jūnijs, 23:01:52 »
Nez, cik ļoti jums kā tūristēm patiktu, kad jūs objektā sagaidītu skaidrā gaišā, piemēram, norvēģu valodā runājošs gids. (Jā, jā, es jau paredzu stāstiņus no sērijas "abet ar mani tur nerunāja un šur nerunāja"... Vai tas forši bija? )

Varu saprast šībrīža alerģiju pret Krieviju un visu krievisko, man arī tā nav sveša,  bet pārnest to uz   krievu valodu ir... šauri un glupi.

Atslēdzies Broņa

« Atbilde #20 : 2022. gada 14. jūnijs, 23:09:34 »
Gids tak ir pavisam cita lieta. Bet arī tas, mēs tak pat negaidām, ka ar mums latviski runās.  :)  Rēķināmies, ka vismaz runās kādā no mums zināmajām valodām.
Un ne mirkli te nav runa par krievu valodu kā tādu.

Atslēdzies Minne

« Atbilde #21 : 2022. gada 14. jūnijs, 23:13:22 »
Kvadra, gandrīz vai gribas galvu likt ķīlā, ka konkrētais skolnieks toties prot angļu valodu un sācis mācīties vēl otru svešvalodu, kas šajā gadījumā nav izrādījusies krievu

Atslēdzies tuk

« Atbilde #22 : 2022. gada 14. jūnijs, 23:16:52 »
Tad pēc analoģijas sanāk, ka krievijā ar mani runās latviski, jo es tūriste?  :mrgr:

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #23 : 2022. gada 14. jūnijs, 23:25:01 »
Es atzīstu jūsu tiesības nezināt, neprast un nerunāt. Tikai nebrīnieties un nebrēkājiet, kad darba tirgū zaudēsiet kādam, kas zinās, pratīs un runās.  Darba devējs pieņems sev piemērotāko, tas arī viss.  Minētajā gadījumā tā arī noticis.

Un, galu galā, kādā, nez, valodā tajā muzejā uzņem ukraiņus, kam pie mums tagad visur zaļă gaisma un visas durvis vaļā?  Latviski? Angliski?

« Pēdējās izmaiņas: 2022. gada 14. jūnijs, 23:31:00 no kvadra »

Atslēdzies Camma

« Atbilde #24 : 2022. gada 15. jūnijs, 07:31:26 »
Viņdien biju picērijā Kauguros. Viesmīle meitene no ukrainas. Pieklājīgi atvainojās, ka nezina latviešu valodu. Tikām galā krieviski, bet ''paldies'' un ''visu labu!'' vēlēja latviski. Gan jau arī mazliet kaut ko citu saprot (nojaušams no mīmikas). Laikam jau dzīve piespiež. Visus, tikai ne krievus?
Visus sakost!

Atslēdzies reno

« Atbilde #25 : 2022. gada 15. jūnijs, 07:54:21 »
Par to Laimas puisi man arī liekas, ka pretendēja uz darba vietu, kur var prasīt svešvalodas. Par krievu valodas prašanu kā tādu, protams, tas ir tikai ieguvums, bet jāprot arī lasīt un rakstīt, nevis "pārvaldīt "to, ko sētā iemācījies. Vispār pēdējā laikā man nav gadījies, ka kāds agresīvi ar mani gribētu  sarunāties krieviski. Pārdevējas visas -lūdzu, paldies, jauku dienu utt. Nezinu, vai izdresētas vai pašu griba. Bet es jau burbulī.

Man ir viens krievs, ar kuru joprojām sarunājos krieviski, bet viņš ir jūrnieks un Latvijā pāris mēnešus gadā. Sieva un bērni, visi runā labi latviski.