Autors Tēma: Pensiju līmenis  (Lasīts 1269 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Trix

Pensiju līmenis
« : 2016. gada 29. marts, 17:26:34 »
Oi, tauta, plīīīz, iztulkojiet man latviešu valodā, ko šis nozīmē - smadzeņu podā nav lietojamu neironu, visi nojāti darbā.
Piesējās man banka ar "aktuālu paziņojumu". Sk. tālāk. Da sen nezinu vai un kas no mana slavenā 2. pensiju līmeņa iedzīvojas, kaut kad sensenos laikos piesējās, atspārdījos, lai liek mierā. Ne nu pensija kā suga vairs būs, kad [ja] man tie pensijas 90 gadi pienāks, ne nu kāds kaut ko maksās.
Meklēt kaut ko par viņu Dinamikām spēka nav.

Luc, paskaidrojiet cilvēku valodā, ko viņiem gribas no manām kuslajām miesām.  :facepalm:

[attachment deleted by admin]

viesmiiliigs

• Viesi
Re: Pensiju līmenis
« Atbilde #1 : 2016. gada 29. marts, 17:30:49 »
Tev 2.pensiju līmenim uzkrāj gribi vai nē. Jautājums - kur tas tiek darīts, un, kurš to pārvalda. Te tiek piedāvāts to darīt "Tavā" bankā. Ti, veiktās iemaksas nonāks tur, un bankai būs naudiņa ar ko spēlēties, un varbūt pat Tev kaut ko piemest klāt pie uzkrājuma.

Atslēdzies Trix

« Atbilde #2 : 2016. gada 30. marts, 07:53:08 »
Būtu jābūt tam pašam Swedam - man cita banka mūžam nav bijusi. Zemes banka neskaitās, to Swed apēda.
T.i. viņiem galvu pārskaitīšana, ja nu kādam sagribējies kaut ko mainīt?

Pieslēdzies reno

« Atbilde #3 : 2016. gada 30. marts, 08:08:43 »
dzīvot vari swedā, bet savu pensiju vari pasviest kam gribi.Man tā šķiet

viesmiiliigs

• Viesi
« Atbilde #4 : 2016. gada 30. marts, 08:14:55 »
T.i. viņiem galvu pārskaitīšana, ja nu kādam sagribējies kaut ko mainīt?
Jā. Pārskaita vai nav jau jāsāk izmaksāt :D
Swed, vismaz pirms kaut kādiem gadiem, bija vairāk kā viens plāns. Varbūt Tev šobrīd ir kāds cits.

Atslēdzies tex

« Atbilde #5 : 2016. gada 30. marts, 09:46:15 »
VSAA, kad nodeva privātajiem pārvaldītājiem, kkā pēc vairs neatminamiem noteikumiem sadalīja pa tiem privātajiem. Pilnīgi mierīgi swed klientu varēja iedalīt sebam utt...
Katram ir vismaz 2 plāni: apmēram stabilais un dinamiskais. Dinamiskajā it kā par kādu kapeiku vairāk var nopelnīt, bet arī lielāks risks pazaudēt pie nākamās krīzes.
Ņemot vērā, ka plaši pieejamie, nemaz nerunājot par uzspiestajiem, tikpat kā neko nepelna un tiem vēl ir pārvaldīšanas maksa jebkurā gadījumā (arī ,ja nepelna, jo iet no summas, ne no peļņas, kas IMO, nav pareizi)

Pārvaldītāju var izvēlēties no visiem, kam to 2. līmeni atļauts pārvaldīt, netkarīgi no tā, kuras bankas klients esi. Un plānu arī.

Man šķiet, ka vsaa e-pakalpojumos var redzēt, kas pārvalda šobrīd un cik tur īsti ir.

« Pēdējās izmaiņas: 2016. gada 30. marts, 09:51:52 no tex »

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #6 : 2016. gada 06. aprīlis, 21:53:29 »
Starp citu, nesen uzzināju! Izrādās, ka tagad bezdarbnieku pabalstu izmaksā no konkrēta cilvēka iekrātā pensijas fonda rēķina! Es biju uz pakaļas! Domāju, ka daudzi to pat nenojauš.  :facepalm:

Atslēdzies nakata kngs

Atb: Pensiju līmenis
« Atbilde #7 : 2020. gada 15. decembris, 15:53:16 »
Šodien -   
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/jauns-izaicinajums-valdibai-minimalas-pensijas-apmers-neatbilst-.a137848/     

Runājot vienkārši par manu viedokli - Satversne nosaka, ka minimālā vecuma pensija neatbilst utt....nu, čigānam, kurš nav strādājis ne dienu oficiālu darbu, bet sasniedzis vecumu 65 gadi, kad grūti tos ienākumus gūt, tad sociāli atbildīga valsts (kā valsts pamatlikumā) par viņu rūpējas un maksā minimālo vecuma pensiju...ok, mēs esam atbildīgi!   
Mans priekšlikums ir vienkāršs un finansiāli murgains - visiem pensionāriem maksājam to vecuma minimālo pensiju no valsts pamatbudžeta un + to nopelnīto....tas ir, tam čigānam tos 150 eiro, bet pārējiem pensionāriem 150 eiro + tas, kas tur sarēķināts par darba stāžu un iemaksām .   
Tie 150 eiro visiem pensionāriem no kopējā budžeta, bet nopelnītais sarēķinātais no soc.budžeta

Atslēdzies kvadra

Atb: Pensiju līmenis
« Atbilde #8 : 2020. gada 15. decembris, 19:58:09 »
Jā, taisnība jau ir, ka "minimālā pensija neatbilst utt.", bet vai tās, bišķi lielākās, atbilst?! Bet, ja minimālo 150eur tāpat dotu visiem dienaszagļiem, tas galīgi nemotivētu mūžu rauties, lai sapelnītu 160-170...