Autors Tēma: Nē, nē - mēs par to nerunāsim ...  (Lasīts 290 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies SNor

"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies SNor

Atb: Nē, nē - mēs par to nerunāsim ...
« Atbilde #1 : 2021. gada 01. augusts, 21:00:40 »
Citāts
Aiva Birbele @aiwwa·4h
Meklēju 11 pusmūža dāmas biedrības “Latvijas klimaksa tīģerienes” izveidei. Ko mēs varētu Satversmē ierakstīt?
Nu kura atbalsta? ;)
"Tātad es esmu tapis jūsu ienaidnieks, sacīdams jums patiesību. " Galatiešiem 4:16
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.lv

Atslēdzies lumbergs

« Atbilde #2 : 2021. gada 01. augusts, 21:07:16 »
Kāpēc tik drausmīgas, naidā saverkšķītas sejas? Tā ir Tava vīzija par pusmūža sievieti? Kāpēc Tev šķiet, ka šeit ir mērķauditorija?

Atslēdzies sanda

« Atbilde #3 : 2021. gada 01. augusts, 21:46:28 »
Nu klipā laikam atspoguļotas izplatītākās klimaksa problēmas.

Mani vairāk nodarbina šādas domas - visu sugu mātītes spēj vairoties līdz mūža galam, izņemot divas sugas H.sapiens un zobenvaļus.
Cilvēku un zobenvaļu mātītes dzīvo pēc vairošanās perioda, no bioloģijas viedokļa it kā bezjēdzīgi.
Zobenvaļi ir gudri, ar izcilām prāta spējām. Es gan uzskatu tos par ļoti nežēlīgiem, tas mans subjektīvais viedoklis, varbūt nepamatots.

Kāpēc sievietes pusi dzīves vēl dzīvo pēc klimaksa, apceru, bet neko gudru neesmu izdomājusi, tāpēc nerunāju.

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #4 : 2021. gada 01. augusts, 22:05:17 »
Nu, varbūt tāpēc, lai savus bērnus paspētu ne vien piedzemdēt, bet arī izaudzināt, un nebūtu lērums vēlīni dzimušu bāreņu. Cilvēkbērnam, lai pieaugtu, ilgi gadi vajadzīgi...

Atslēdzies sanda

« Atbilde #5 : 2021. gada 01. augusts, 22:10:15 »
Kvadra - iespējams.
Bet iespējams - populācijai ar pieredzējušām mātītēm, kuras nav aizņemtas ar savu pēcnācēju aprūpi, bija lielākas iespējas izdzīvot un attīstīties visādos veidos, zobenvalienes jau arī nosaka toni baros/klanos un kas tur vēl tiem zobenvaļiem ir, pat dialekti un kultūra.
Daži uzskata, ka tie ļoti līdzīgi cilvēkiem.

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #6 : 2021. gada 01. augusts, 22:36:04 »
No otras puses, cik tad nu ilgi cilvēkiem ir šodienas dzīves ilgums? Šodien tāda piecdesmitgadniece vēl smuka, jauna un sprauna, bet vēl kādus pārsimt gadus atpakaļ jau skaitìtos sirmmāmuļa. Par senajiem alu cilvēkiem, kam mūžs esot bijis kādi 35 gadi, i nerunājot.

Atslēdzies sanda

« Atbilde #7 : 2021. gada 01. augusts, 22:45:36 »
Kvadra - par tavu pirmo komentāru - bāreņu tāpat bija daudz - mirstība dzemdībās bija augsta, epidēmijas, īss mūžs bija tāpat, bronzas laikmetā laikam 30 gadi, barā izredzes izdzīvot bāreņiem bija, ārā no alas jau neizmeta. Tas varēja būt tikai blakus faktors.
Bet šis nav tas forums, tēmas autors gribēja nenopietni.
« Pēdējās izmaiņas: 2021. gada 01. augusts, 22:52:48 no sanda »

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #8 : 2021. gada 01. augusts, 23:03:00 »
Ar vārdu sakot, daba nemaz nav paredzējusi ļaužiem tik ilgi dzīvot, kā šie tagad iemanījušies, pateicoties dzīves līmenim, sociālajai aizsardzībai un medicīnai. 
Dzīvniekam, kad zobi izbeidzas, viss, gals klāt. Cilvēks saliek protēzes un implantus, un dzīvo tālāk vienā mierā   :mrgr:

Atslēdzies sanda

« Atbilde #9 : 2021. gada 01. augusts, 23:08:16 »
Zobenvalienes neliek implantus, dzīvo tāpat, bet viņām ir menopauze.

Atslēdzies sanda

« Atbilde #10 : 2021. gada 01. augusts, 23:28:43 »
Zobenvaļu mātītes auglīgas apmēram līdz 40 gadu vecumam, vidēji dzīvo līdz 50g, bet var nodzīvot līdz 80,  pat 90 gadu vecumam.

Atslēdzies sanda

« Atbilde #11 : 2021. gada 01. augusts, 23:31:47 »
Tēmu aizvilku, ne tur, kur vajadzēja, neizmantoju iespēju paklusēt, piedodiet.

Atslēdzies mellene88

« Atbilde #12 : 2021. gada 01. augusts, 23:59:00 »
nekas, nekas..katrs velk uz sev konkretajā brīdī aktuālāko... :yes:

sandai- zobenvaļi,  tplviņam - menopauze
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen, visu no tās būtu nometuši lejā.
IG- mellenessniega

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #13 : 2021. gada 02. augusts, 11:49:55 »
Kas te vispār  būtu "Nenopietns" ? Tāda dzīvē ir lietu kārtība - sievietēm menopauze, vīriešiem savs klimakss. Par ko te smaidīt? Jebkurā cilvēka vecumā organisms izpaužas, tā kā daba liek. Un ja nu reiz cilvēkam ir paveicies nodzīvot līdz cienījamam vecumam, tad jāizbauda arī visi brieduma gadiem domātie prieki. Plusi un mīnusi ir jebkurā vecumā. Viss atkarīgs no tā, kā cilvēks to uztver. Biežāk plusu ir vairāk.