Autors Tēma: Latviešu dziemsas  (Lasīts 149 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies SNor

Latviešu dziemsas
« : 2020. gada 02. novembris, 13:19:53 »
Latviešu dziesmsas pēc 2020 :)

«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.tk

Pieslēdzies reno

Atb: Latviešu dziemsas
« Atbilde #1 : 2020. gada 03. novembris, 15:09:36 »

Atslēdzies SNor

Atb: Latviešu dziemsas
« Atbilde #2 : 2020. gada 06. novembris, 18:39:50 »
https://www.tvnet.lv/7042204/pirmie-iespaidi-ozols-y-a-u-d-a
Albums dramaturģiski dalās divās daļās - tā pirmā puse saistīta ar Nikija Yaudas noslēpumaino pazušanu, piedzīvojumiem ceļā, bet otra puse - mēģinājums atgriezties pie draudzenes, atraidījums un slīgšana arvien dziļākā depresijā. Pagrieziena punkts ir dziesma "Pavasaris", kurā galvenais varonis tuvojas mīļotās dzīvoklim, bet... Albums noslēdzas ar dziesmu, kurai dots simbolisks nosaukums "Izslēdz gaismu". Nav zināms, vai Nikijs spēs atgūties no bezcerības un vientulības.
Plati ievada tumšās noskaņās ieturēts skaņdarbs "Nāves ēnā", kurā galvenais varonis pirms došanās tālā ceļā uzdod sev jautājumu: "Kur ņemt to superspēku, kas nosargās?". Albumā iestrādāti trīs tā dēvētie skiti jeb etīdes par attiecīgo tēmu, pirmajā ("Gvazdika") dzirdam Nikija Yaudas draudzenes balsi, kura skaidri un gaiši pasaka, ka nevēlas neko par Nikiju vairs dzirdēt.

Seko viens no albuma spēcīgākajiem skaņdarbiem "1000 km", kurā izmantots sadalīta bīta paņēmiens jeb bītsvičs (beat switch - angļu val.). Pirmo kompozīcijas daļas bītu veidojis Šteins, kurš, starp citu, ir veidojis bītus arī tādiem slaveniem reperiem kā Vizs Kalifa (Wiz Khalifa) un Nipsijs Hasls (Nipsey Hu$$le), savukārt otru daļu tā dēvētā drila (drill music) manierē izveidojis Niklāvz.

Šoreiz piekūns simbolizē Nikija dzelzs rumaku - motociklu, ar kuru viņš gluži kā tādā futūristiskā "Trakā Maksa" (Mad Max) filmas pasaulē dodas pretī bīstamiem piedzīvojumiem. Savukārt otrajā daļā kā Nikija alter ego ar savu sakāmo ienāk reperis rolands če, kā allaž apliecinot savu augsto klasi.
Melodiskais skaņdarbs "Barjeras", kurā Ozols plaši izmanto auto tune efektu, ir muzikāli nedaudz atšķirīgāks, ar vienu kāju mūziķis iekāpis viegli psihedēliskā indie estētikā. Seko otrais skits, kurā uzzinām, ka Nikijam jau dzenas pakaļ policija, un tāds kā albuma titulskaņdarbs "Nikijs Yauda". Turpinājumā seko divi skaņdarbi, kuros dzirdams gan jaunais reperis Prusaks (Prusax), gan "Siera plates" dalībnieks xantikvariāts, kas ar vieglu humoru atsvaidzina nedaudz samudžināto kopējo albuma scenāriju. "Tu mans saules stariņ, es tevi gaidu... es būšu tīneidžeris, un tu mana labā roka," deklamē xantikvariāts.Pēc "Pavasara", kurā ģitāru iespēlējis grupas "Laika suns" līderis Arnis Račinskis, viņš arī atbildīgs par albuma miksu (studija "Mute"), seko stāsta skumjais noslēgums ar dziesmām "Ko tu dari?", "Laiks uzvarēs" ar jaudīgu piedziedājumu un liriskais kopdarbs ar dziedātāju Intaru Busuli "Mans ceļš".No vienas puses ir ļoti aizraujoši sekot līdzi kādam izdomātam tēlam iedomātā pasaulē, kurš ar savu spīdīgo moci traucas pa lielceļu sevis meklējumos, taču no otras - klausoties un arī skatoties nerodas sajūta, ka tam visam varētu būt kaut neliela saistība ar pašu Ozolu. Varbūt kļūdos un šis ir arī daļēji stāsts par viņu pašu. Laiks to rādīs.
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.tk

Atslēdzies SNor

Atb: Latviešu dziesmas
« Atbilde #3 : 2020. gada 27. novembris, 16:06:42 »
Evija Vēbere - Vienradzis
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.tk

Atslēdzies SNor

Atb: Latviešu dziemsas
« Atbilde #4 : 2021. gada 22. janvāris, 19:04:41 »
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.tk

Atslēdzies SNor

Atb: Latviešu dziemsas
« Atbilde #5 : 2021. gada 27. janvāris, 17:27:25 »
Latviešu oficiālās popmūzikas dziesmas var dzirdēt konkursos kā piemēram "«Muzikālajā bankā 2019». Nu principā, gan jāatzīst ka bez Dzelzs vilka un Astronout nav īstas dzīvā koncerta zvaigznes Latvijā, bet tas nemaina videoklipos iestrādātās dziesmas.
Un jāatzīst, ka man tekošajā dziesmu sarakstā ir Aminata un tautasmeitas - "Dzīvot savadāk"Noteikti iesaku salīdzināt ar "dzīvo" uzstāšanos, kur ir arī citas 2020 gada dziesmas: https://www.lsm.lv/raksts/kultura/muzika/muzikalaja-banka-2019-triumfe-dona-dziesma-es-naktu-majas.a346923/


 
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.tk