Autors Tēma: latviešu literatūra  (Lasīts 17103 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies tuk

Atb: latviešu literatūra
« Atbilde #165 : 2020. gada 26. decembris, 00:10:05 »
...kopš kura laika Poters ir latviešu literatūra  :P

Atslēdzies Trix

« Atbilde #166 : 2020. gada 26. decembris, 01:00:41 »
Ai, nu tak lasīju otru tēmu, bet ierakstīju šeit. 😥 Vispār nesaprotu kā, jo šo pat neatceros. Bija par Mariņinu ieraksts, par Nesbē.
Izmetiet šos manus ierakstus.

Atslēdzies reno

« Atbilde #167 : 2021. gada 11. janvāris, 09:46:10 »
Pa garajām brīvdienām izlasīju veselu kaudzi ar grāmatām -paldies manām labajām bibliotekārēm.
Te gribu beidzot pastāstīt par trim no tām -visas latviešu, apmēram vienāda (plānas) apjoma un visas līdzīgā, ironiski -humorīgā stilā. Pie tam būtu jāsaliek kā sportā -1., 2. un 3. vieta. Bet tas ir mans vērtējums, cits varbūt saliks citā kārtībā, atkarībā no tā brīža noskaņojuma.

Tātad:
3. vieta -Lelde Jauja  Vīrs bērni un pieci randiņi
Tipiskas  30+ sievietes  problēmas, tipiskā anglosakšu joku romānu garā. Asprātīga, raita valoda, nevienu mirkli neieslīgst kaut kādās pārdomās. Var būt laba 1 vakara izklaide, vēlams  -tuvāk attiecīgajai vecuma grupai

2. vieta  -Maija Pohodņeva, Modris Pelsis  Kaķu vārdotāja
Tāda pati ironiskā attieksme, plus gari apraksti par kaķi -kāpēc ņemt, kā paņemts, cik brīnišķīgs utt. Mani tas galīgi neaizrauj, bet kaķu dāmas ir absolūtā sajūsmā par šo grāmatu.
Lasot mani pamazām sāka mulsināt lūk, kas -pēc visām pazīmēm šķiet, ka autorei ir vismaz 60,  bet mentāli ir tādā kā  "blondīne ap 20", vai arī to visu laiku pietēlo -prātiņš pa īsu, rociņas pa strupu un taml. Pēkšņi tekstā parādās, ka kundzei ir bišķi pāri 40! Tas nu man negāja kopā ar visiem pārējiem notikumiem.
Es nesaku, ka grāmata slikta vai neinteresanta, pasarg dies. Bet galvenā varone mani sāka kaitināt, lai cik smieklīgi visi tie izgājieni nebūtu. 40 gadu vecumā sākt uzvesties, it kā visa dzīve jau pagājusi, mazliet pārspīlēti.
Nu, un 1. vieta protams
Silvija Brice Baigās piezīmes.

Priecājos, ka nopirku un ir manā mūžīgā īpašumā . Grāmatā ir 6 zināmā mērā nesaistītas nodaļas -tāpat kā cilvēka dzīvei ir dažādi slāņi, kas nemaz tik cieši nav saistīti viens ar otru. Liedaga piezīmes īpaši varētu iedvesmot Amāliju. Teksti rāmi šūpojas no ironiskas ikdienas līdz  tik viediem vārdiem pēdējā lappusē.

Atslēdzies Amālija

« Atbilde #168 : 2021. gada 12. janvāris, 21:22:03 »
Šodien paņĕmu: Vineta Trimalniece "Piepildīts"; V.Belśevica "Dienasgrāmata 1947-1960"; Skuju Frīdis"Sidrabota saule lec". Atsauksmes pěc tam.

Atslēdzies reno

« Atbilde #169 : 2021. gada 13. janvāris, 13:28:05 »
es dabūju Vīgantes Bumbulīti
Necerēti dabūju arī Dagmāra Kopštāle Dienasgrāmata 1917.-1928, raksta  baltvāciešu meitene

Atslēdzies Broņa

« Atbilde #170 : 2021. gada 14. janvāris, 10:41:56 »
Akmentiņš "Skolotāji". Lasīt jau var, bet ne visai.. Reno man iedvesusi nepatiku pret latviešu literatūru un filmām.. :rofl:

Atslēdzies Nāra

« Atbilde #171 : 2021. gada 14. janvāris, 11:00:34 »
Kas man no pirms kāda laika lasītajām patika - Rukšānes "Krieva āda".
Grencbergas "Sesto sievu" izlasīju bez lielas intereses.
Gailes "Stikli"- murgs. Par ko balva :scratch:  "Skaistās"bija lasāmāka.
Reti lasu latviešus - parasti vilšanās.

Atslēdzies reno

« Atbilde #172 : 2021. gada 14. janvāris, 11:47:06 »
Akmentiņš "Skolotāji". Lasīt jau var, bet ne visai.. Reno man iedvesusi nepatiku pret latviešu literatūru un filmām..          ????
5

Atslēdzies reno

« Atbilde #173 : 2021. gada 14. janvāris, 11:50:07 »
Nesapratu :?: es pēdējā laikā regulāri paņemu latviešus,pārsvarā gan latvietes, parbaudei un iesaku labās

Atslēdzies reno

« Atbilde #174 : 2021. gada 14. janvāris, 11:51:16 »
Skolotāji kaut kādā brīdī izčākstēja juceklī. Bet sākums bija labs

Atslēdzies reno

« Atbilde #175 : 2021. gada 14. janvāris, 16:34:08 »
Sāku lasīt Dagmāras Dienasgrāmatu. Bāc -dzīvojusi Ezera ielā 3. Šodien braucu garām un labi apskatīju to māju. Pirms 100 gadiem droši vien bija pilnīgi jauna un skaista.

Izrādās, Mangaļi bija baltvācu sīkburžuāzijas rajons. Viss Ezera ielas gals Tvaika ielas pusē ir nobūvēts ar gandrīz vienādām 2-stāvīgām koka mājām. Laikam jau liels dzīvoklis pašiem un pārējo izīrē. Mēreni turīgi, tēvs ir grāmatvedis Mīlgrāvja naftas pārstrādes fabrikā. Pašiem savs pajūgs ar kučieri, meita mācās ģimnāzijā, vasarā viņai ir guvernante. Bet tai pašā laikā tādi puslaucinieki, tur govi, nomā pļavas sienam.

Man interesanti lasīt, jo tagad mazliet zinu to rajonu.

Laiks, kurā bija jādzīvo tādai pusaudzei -1917. gadā viņai ir 13 gadi -ir briesmīgs. Meitene diezgan daudz raksta par politiku, par visām armijām, kas iet cauri Rīgai, frontēm un apšaudēm. Vēsturiska, kultūrvēsturiska  informācija bērna, pusaudzes, jaunas meitenes stāstā.
Dienasgrāmata samērā nejauši tiek piedāvāta Ojāram Spārītim -"tas jūs varētu interesēt".

Atslēdzies Amālija

« Atbilde #176 : 2021. gada 14. janvāris, 16:45:08 »
Kas tā par grāmatu? Nevaru atrast katalogă.

Atslēdzies reno

« Atbilde #177 : 2021. gada 14. janvāris, 16:47:55 »
Jumava, Dagmāra Kopštāla   'Dienasgrāmata  1917.-1923.'

Atslēdzies Amālija

« Atbilde #178 : 2021. gada 14. janvāris, 16:50:38 »
Paldies. Jāgaida. Pierakstīju.