Autors Tēma: macibaspieaugusajiem.lv  (Lasīts 164 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Emīlija

macibaspieaugusajiem.lv
« : 2020. gada 18. septembris, 10:31:47 »
Vispirms - atļaušos informēt, ka nākamā pieteikšanās sāksies 22. septembrī.https://macibaspieaugusajiem.lv/

Un tad - gribēju apjautāties pēc pieredzes. Kā ir, kā bija...?

Saistībā ar manas nozares gandrīz pilnīgu iznīcināšanu man uzradās brīvais laiks, un, nu skaidrs, ka "kaut kas jādara". Bija jau pāris gadus kā doma atkal nomainīt nodarbošanos, jo vienkārši vairs nebija ne fizisko, ne morālo spēku, bet ārā tikt no tā vāveres riteņa arī nebija spēka, galvenokār nebija spēka un laika domāt - a ko tad citu? Un ja vēl "labi baro", tad ko, tad neko, protams. Un tad atnāca Kovids. Nu tas tā. Liriska atkāpe.

Iestājos LU grupā, ar domu, ka nu - tur nu būs kvalitāte. Pārdomas ir dažādas. Mācību process sadalīts trijās daļās, trešās daļas lekcijas vēl nav bijušas.
Vienu daļu vada akadēmisks mācībspēks - zinātņu doktorīte, krievvalodīgā, kas, protams, labi runā latviski, bet ar šausmīgi monotonu runāšanas stilu. Nosēdēt 4 stundas pēc 18:00 vakarā, nošauties. Fonā ar vienu ausi klausos/skatos seriālu... Mājasdarba izpildīšanai pietiek izlasīt 3 pēdējos lekcijas prezentācijas slaidus. Apbrīnojama prasme runāt par neko 4 stundas, bārstot statistiku un atsaucoties uz internetā atrodamiem pētījumiem.
Otro daļu vada puiši - praktiķi, kas ir nenoliedzami gudri un daudz sasnieguši savā jomā. Ir ļoti interesanti, jāseko uzmanīgi, viss ir svarīgs. Un pēctam vēl praktiski katru dienu vismaz pāris stundas jāvelta sarakstam ar videolekcijām. Ir pilnīgi skaidrs, ka puiši nav pedagogi, un vēl ir sajūta, ka... "te taču viss ir tik viegli un vienkārši, kurš gan nemāk to to to un šito"... Ar visu manu diezgan labo saprašanu un ikdienas darbu ar kompi - ir ko turēt.

Atzīmēšu, ka pie pieteikšanās šim kursam vienīgās prasības bija vidusskolas diploms un vismaz 25 gadi. Vecuma ierobežojuma nebija. Norādījuma par nepieciešamām datorprasmēm - nebija.
Eiropa par šo kursu samaksā viņiem 360 eur par katru personu plus līdzmaksājums 40 eur

Interesanti, viņiem ir mērķis arī kaut ko iemācīt, vai arī tikai atstrādāt naudu...? Cik % pabeidz šīs mācības, būtu interesanti uzzināt...?
« Pēdējās izmaiņas: 2020. gada 18. septembris, 10:42:23 no Emīlija »

Atslēdzies baaciens

Re: macibaspieaugusajiem.lv
« Atbilde #1 : 2020. gada 18. septembris, 11:00:41 »
Vīrs šobrīd mācās un ir ļoti, ļoti apmierināts. Lektors atsaucīgs, saistoši stāsta. Katru nedēļu labaratorijas darbi. Taču pārslodzes nekādas nav. Tiešsaistes nodarbības 2x nedēļā no 18.00 līdz 20.30.
Cilvēkiem zināšanas un prasmes dažādā līmenī, kam nepieciešams, saņem papildus skaidrojumus, ir pieejami materiāli. Lekciju laikā jebkurš var uzdot jautājumus. RTU.
Māsa arī šobrīd mācās. Pirmdienās no 19.00 līdz 21.00. Pirmā nodarbība likās "so so", bet tagad ļoti apmierināta. Daudz praktisko darbu, bet saistoši. Turība.
Abi mācās par lietām, kas ir viņu hobijs un katrs jau bija ieguvis kādas zināšanas pašmācības ceļā.
4.kārtas lielākais pluss - mācības attālināti.
« Pēdējās izmaiņas: 2020. gada 18. septembris, 11:09:00 no baaciens »

Atslēdzies Emīlija

« Atbilde #2 : 2020. gada 18. septembris, 11:06:09 »
Nu, mums tur meitenes jau krīt histērijā (ir whatsapp čats kopīgs)... turklāt gadus 20 jaunākas par mani...

Es arī esmu apmierināta ir saturīgāk un dziļāk kā gaidīju kopumā, bet šim konkrētajam kursam, manuprāt, vajadzēja tomēr drusku tos mācītiesgribētājus notestēt uz pamatzināšanām... žēl cilvēku, uzsāka un vienkārši nevar tik daudz laika veltīt, cik būtu nepieciešams, jo te nekas nebeidzas ar on-line lekcijām un mājasdarbiem, jārukā riktīgi, lai visu izdarītu un apgūtu. Es patiešām nezinu, ko darītu, ja man būtu jāstrādā 8 stundas dienā, darbs - mājas - darbs vēl stunda rītā/vakarā jāpavada...

Atslēdzies Mangusts

« Atbilde #3 : 2020. gada 18. septembris, 11:19:55 »
Varu pastāstīt par draudzenes pieredzi. Viņa krasi nomainīja darba jomu un nevarēja samierināties ar zināšanu robiem specialitātē, kas netieši saistīta ar darba pienākumiem - lai būtu neatkarīga no kolēģiem, lai izvairītos no virspusības utml. Nu, viņa vienmēr bijusi maksimāliste, un nebūtu slikti, ja tādu cilvēku būtu vairāk... Mācījās Ogres meža tehnikumā un visam piegāja ļoti nopietni, pēc viņas stāstītā - grupā tādi bijuši tikai pāris, pārējie mācības uztvēruši krietni nenopietnāk, laikam bijuši arī gados jaunāki un jau ar pieredzi specializācijā. Cik īsti tika līdz diplomam, nezinu, bet maz. Viņa nokārtoja visus eksāmenus (gandrīz - traktora vadītāja apliecību, šķiet, tā arī nedabūja, lai gan domu vēl nav atmetusi) un oficiāli pabeidza kursu.
Pusgada laikā izbraukuši cauri 3 gadu mācību kursam un, ja tam pieiet nopietni, turklāt, iepriekš ar specialitāti nav bijis saistības (viņai pilnīgi nemaz), slodze bijusi pamatīga, pasniedzēji kā kurš, bet liela daļa tomēr mācījuši tā it kā studentiem būtu kādas priekšzināšanas. Galu galā apjoms milzīgs un pie tēmām kavēties laika nav bijis. Labi, ka viņa bijusi gatava uzdot pat vismuļķīgākos jautājumus. Viņasprāt - viss atkarīgs no paša apņēmības. Nevienam pakaļ neskries, bet, ja interese būs, atbildes arī būs.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Atslēdzies Emīlija

« Atbilde #4 : 2020. gada 18. septembris, 11:34:21 »
Njā nu mums on-line ir 1x nedēļā 18:00 - 21:45, pārtraukums 10 minūtes pa vidu.

Esmu uzdevusi jautājumus 2x, vienreiz atbilde atnāca nākamajā dienā. Būtībā tādas reālas palīdzības nav bijis, mācību materiālus nekādus pagaidām redzējusi neesmu, tik, cik mēs viens otram iedodam kādu noderīgu linku vai palīglīdzekli.

Apņēmība, protams, ir laba lieta, bez tās jau neiztikt, bet neatstāj sajūta, ka tā Eiropas nauda drusku tiek izplenderēta... ja jau ņem visus un tad - kuļaties, kā mākat...

Atslēdzies Mangusts

« Atbilde #5 : 2020. gada 18. septembris, 12:00:45 »
Viņai bija klātienē, šķiet, piektdienās, sestdienās, un vai tik pāris mēnešus nebija arī ceturtdienās. Daudz praktisko nodarbību. Bet viņa varēja daļu darbalietu veikt distancēti, turklāt, studijas bija saistītas ar uzņēmuma specializāciju.
Viņa arī mani aģitēja kaut ko darīt, taču kursi, kas saistīti pašreizējo nodarbošanās veidu, man nešķiet pārliecinoši - neesmu droša, ka daudz jauna uzzināšu, un ne tāpēc, ka jūtos ļoti zinoša, bet tieši tāpēc, ka šajā jomā viegli apgūt naudu, nevar saprast vai orientēts uz iesācējiem (tad jēgas nekādas), vai uz cilvēkiem ar pieredzi.
Interesējošās ar pašreizējo darbu nesaistītās specialitātes, cik skatījos, parasti vismaz daļēji klātienē un grūti savienojamas ar darbu.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck

Atslēdzies Amālija

« Atbilde #6 : 2020. gada 18. septembris, 12:14:45 »
Laba těma. Man pieredzes nav, bet ir interese.

Pieslēdzies Spārka

« Atbilde #7 : 2020. gada 18. septembris, 14:22:30 »
Citāts: Emīlija
neatstāj sajūta, ka tā Eiropas nauda drusku tiek izplenderēta... ja jau ņem visus un tad - kuļaties, kā mākat...
Pašos jaunākajos laikos man nav pieredzes, bet ir subjektīva sajūta, ka situācija gājusi uz labo pusi kopš laikiem, kad visu Eiropas finansējumu pieaugušo izglītībai sadalīja 3 lielās firmas "konkursa" kārtībā un neviens cits tur izsisties nevarēja.

Atslēdzies baaciens

Atb: macibaspieaugusajiem.lv
« Atbilde #8 : 2020. gada 13. oktobris, 20:33:32 »
Ha, vai tikai nepārsteidzās šo kārtu izsludinot klātienē.

Atslēdzies Emīlija

« Atbilde #9 : 2020. gada 13. oktobris, 21:08:32 »
ha, vai ne? :)

Atslēdzies baaciens

« Atbilde #10 : 2020. gada 13. oktobris, 21:59:06 »
:smile:

Atslēdzies Nāra

« Atbilde #11 : 2020. gada 14. oktobris, 16:40:05 »
Katru reizi, kad ir šī t.s.iespēja, izlasu, ko varētu pamācīties pa brīviem brīžiem un neatrodu neko jēdzīgu, kam varētu pieteikties - ļoti specifiski tipa metināšana un kūku cepšana un IT...Jēgas lielas gan jau ka nav, bet par gandrīz brīvu var jau kāds mācīties...Vai tas ko dod turpmākajā darbībā  :?:

Atslēdzies baaciens

« Atbilde #12 : 2020. gada 16. oktobris, 19:23:56 »
Man pašai arī nekas nav noderējis vai aizrāvis, bet priecājos par katru, kam izdodas atrast ko noderīgu. Manā paziņu lokā tādi ir 5 un zinu, ka 3 cilvēkiem šis reāli noder un apgūtais tiek lietots.

Vēl varu piebilst - visu cieņu RTU! Lekcijas kvalitatīvas un materiāli laboratorijas darbiem tika atsūtīti uz pakomātu. Wunderbar! Īkšķi uz augšu!