Autors Tēma: Suecas kanāla bloķēšana  (Lasīts 239 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies nakata kngs

Suecas kanāla bloķēšana
« : 2021. gada 27. marts, 10:51:17 »
Jau ieraugot pirmos kadrus no Suecas, bija skaidrs, ka nu ir sū...     
https://www.delfi.lv/bizness/pasaule/suecas-kanala-blokesana-var-veicinat-precu-kavesanos-un-cenu-pieaugumu-visa-pasaule.d?id=53057471   

pat interesanti - kā viņi tuksnesī izkraus tos konteinerus, lai kuģis varētu pacelties augstāk un velkoņi šo novilktu no sēkļa....bez izkraušanas tur nekas nesanāks...     
10 miljardi zaudējumi vienā nedēļā un tur vajadzēs daudzas nedēļas, bet citiem kuģiem no Ķīnas tagad jāmauc apkārt Āfrikai...taču varbūt tagad vairāk noslogos Transsibīrijas dzelzceļa maģistrāli? ....krieviem bizness?....vairāk konteineru arī uz Rīgas ostu?

Atslēdzies Broms

Atb: Suecas kanāla bloķēšana
« Atbilde #1 : 2021. gada 27. marts, 13:15:33 »
Bet iedomājies cik izmaksā tā ekskavatorista pīppauze...

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #2 : 2021. gada 27. marts, 15:31:40 »
...neesmu pētījis, bet kā viņi agrāk tika galā ar smilšu vētrām?....tās vētras var vienu, divas smilšu kāpas pa smuko sabērt tajā kanālā...jābūt tak sistēmai, kas regulāri atrok, atsūknē kanālu?

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #3 : 2021. gada 28. marts, 13:13:22 »
šis sāk izklausīties briesmīgāk pasaules ekonomikai kā kovids....baigi daudz bankrotu gaidāms, sākot jau ar apdrošinātājiem, šķiet neviens nevar pavilkt 10 miljardus nedēļā un nedēļa nebūs viena....es personīgi šeit nesaskatu forsmažoru...un bankas ir ļoti cieši saistītas ar apdrošinātājiem, kas nozīmē, ka pa pieskari var aiziet arī pasaules ekonomikai nozīmīgas milzīgas bankas....jāatceras 2008.gads ar ko tas sākās...Lehman Brothers....izklausās, ka būs jautri..

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #4 : 2021. gada 28. marts, 17:52:13 »
...neesmu pētījis, bet kā viņi agrāk tika galā ar smilšu vētrām?....tās vētras var vienu, divas smilšu kāpas pa smuko sabērt tajā kanālā...jābūt tak sistēmai, kas regulāri atrok, atsūknē kanālu?
Tur komandas sastāvs - 22 indieši. Cik man pa darba līniju bijusi darīšana ar šamējiem , nebrīnīšos ja izrādītos ka stūrmanis gulējis..

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #5 : 2021. gada 28. marts, 17:58:02 »
kautko šie tur ņemas , patlaban šitāds verķis piestumts blakus

Atslēdzies e518

« Atbilde #6 : 2021. gada 28. marts, 18:50:10 »
Tur komandas sastāvs - 22 indieši. Cik man pa darba līniju bijusi darīšana ar šamējiem , nebrīnīšos ja izrādītos ka stūrmanis gulējis..
Ja neesi strādājis uz kuģiem, tad nevajag dzīt dezinformāciju !

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #7 : 2021. gada 28. marts, 18:53:34 »
uz kuģiem neesmu strādājis , ar indiešiem esmu strādājis :)
bet nu protams tas nebija nopietni , jo starp 1,5 miljadrda ir arī sakarīgi ;)
« Pēdējās izmaiņas: 2021. gada 28. marts, 18:58:57 no Aste Risks »

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #8 : 2021. gada 28. marts, 23:47:11 »
...tās runas, ka ne tikai smilšu vētra vainīga, bet arī kuģim agrāk bijušas problēmas vai induss gulējis ir no sērijas - kam uzvelt vainu un kurš par to maksās....skaidrs, ka samaksāt nevar neviens, tad nu iesaistītās puses vingro...man būtu interesanti - vai ir speciāli smilšu vētrai uzrakstīti noteikumi, kā jāvada tad kuģis utt...es kā no malas vērojošs kanālu uzturēšanas diletants saku, ka paši arābi nav laikus izsūknējuši liekās smiltis...bet tāds slēdziens būtu Ēģiptes bankrots...

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #9 : 2021. gada 29. marts, 07:25:12 »
Spriežot pēc vesselfindera pēcpuse tam verķim jau atstumta no krasta

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #10 : 2021. gada 29. marts, 08:33:06 »
Nu, paldies Dievam, esot atbrīvots.

Atslēdzies reno

« Atbilde #11 : 2021. gada 29. marts, 10:03:55 »
Supermēness paisumu sagaidīja un tad ņēmās stumdīt

Atslēdzies Broms

« Atbilde #12 : 2021. gada 29. marts, 10:45:58 »
 Bet, ja apskatam Ever given trajektoriju pirms došanās kanālā, tad nevar teikt, ka kaut kas notika negaidīti un bez brīdinājuma...

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #13 : 2021. gada 30. marts, 12:46:17 »
Bet, ja apskatam Ever given trajektoriju pirms došanās kanālā, tad nevar teikt, ka kaut kas notika negaidīti un bez brīdinājuma...
man šķiet, ka nevajag te saskatīt problēmas....pirms tikt kanālā ir jāizstāv rinda...nu, gandrīz kā lidmašīnām ir jāriņķo ap lidostu, ja skrejceļš aizņemts...kuģiem, protams, tas ir citādi, bet manevri uz vietas tur ir jāveic, kaut vai palaižot kādu pa priekšu...

Atslēdzies Broms

« Atbilde #14 : 2021. gada 30. marts, 13:22:18 »
man šķiet, ka nevajag te saskatīt problēmas....pirms tikt kanālā ir jāizstāv rinda...nu, gandrīz kā lidmašīnām ir jāriņķo ap lidostu, ja skrejceļš aizņemts...kuģiem, protams, tas ir citādi, bet manevri uz vietas tur ir jāveic, kaut vai palaižot kādu pa priekšu...

https://tenor.com/view/issa-joke-gif-8722137

:)