Autors Tēma: Pašvalības velēšanas 2021  (Lasīts 30 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies SNor

Pašvalības velēšanas 2021
« : 2021. gada 02. aprīlis, 22:57:29 »
Kā ziņo cvk.lv 5.jūnijā Latvijā būs pašvaldību velēšanas. Ar ko šīs velēšanas būs īpatnējas? Pirmkārt, jau ar to ka tas ir reģionālas reformas noslēguma posms, proti tiks ievēlētas pārvaldības jauna piespiedu administratīva iedalījuma vienībās. Otrkārt, Rīga jau ir ievēlējusi savu pašvaldību uz 5 gadiem ārkārtas vēlēšanās, kurās uzvarēja jenotiba ar savām satelītpartijām, es domāju ka tas nositīs jebkādu interesi par šīm (2021.5junija) vēlēšanām un sagaidāma vismazakākā aktivitāte vēlēšanās. Bet formāli viņas ir vajadzīgas, un formāli viņas notiks. Rezultātus jau nebūs ar ko salīdzināt, varbūt izņemot Brežņeva laika rajonu padomes.
Bet process viennozīmīgi notiks, un tāpēc ir jābūt priekšvēlēšanu kampaņai!
Aktrise Rēzija Kalniņa kandidēs pašvaldību vēlēšanās. Paziņo, kuras partijas sarakstā un novadā Un aktrise Rēzija Kalniņa startēs no NA saraksta, un lai šis saraksts nešķistu kādam pārāk nacionālistiski šovinistisks otra saraksta zvaigzne ir Oļegs Sorokins.

Un kā jums ar deputātu kandidātiem 5.jūnija vēlēšanām? Kandidēs paziņas, draugi vai pat jūs personīgi?
«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.tk

Atslēdzies SNor

Atb: Pašvalības velēšanas 2021
« Atbilde #1 : 2021. gada 07. aprīlis, 20:01:36 »
5. jūnija pašvaldību vēlēšanām iesniegti 324 kandidātu saraksti Noslēdzoties kandidātu sarakstu iesniegšanai 2021. gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām, pašvaldību vēlēšanu komisijās iesniegti 324 kandidātu saraksti, kuros uz iekļūšanu 41 pašvaldības domē kopumā pretendē 5599 kandidāti. Vēlētāji ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) tīmekļvietnē - https://pv2021.cvk.lv.
Visvairāk deputātu kandidātu sarakstu – 14 – iesniegti Ropažu novada domes vēlēšanām. Otrs lielākais kandidātu sarakstu skaits pieteikts Jūrmalas pilsētas domes vēlēšanām – 13. Savukārt vismazāk – trīs - deputātu kandidātu sarakstu šajās vēlēšanās būs Valkas un Ventspils novados.
Pieteikto deputātu kandidātu vidū 61,4% ir vīrieši un 38,6% ir sievietes. Jaunākajam deputātu kandidātam ir 18 gadi, bet vecākajam  - 91 gads. Vidējais kandidātu vecums ir 46,1 gadi. Lielākajai daļai jeb 68,8% pieteiktajiem kandidātu ir augstākā izglītība.
Pašvaldību vēlēšanās 35 jaunizveidojamos novados un sešās valstspilsētās kopumā būs jāievēl 683 deputāti.  Līdz ar to uz vienu pašvaldības deputāta vietu šajās vēlēšanās pretendē vidēji 8 deputātu kandidāti.
https://www.cvk.lv/lv/jaunumi/5-junija-pasvaldibu-velesanam-iesniegti-324-kandidatu-saraksti-794
Es personīgi varu tikai piebilst ka Satversmes tiesā ierosinātās lietas pret jaunveidojamiem reģioniem turpināsies arī pēc vēlēšanām, piemēram lieta par Varakļānu iekļaušana Rēzeknes, nevis Madonas novadā.   


«Zema oglekļa mazietilpīgas infrastruktūras investīcijas.»
https://kubele.tk