Autors Tēma: Pāces vilnas fabrikas veikals Rīgā  (Lasīts 3806 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies dip

Pāces vilnas fabrikas veikals Rīgā
« : 2017. gada 25. marts, 21:24:23 »
Biju, apskatīju, nopirku. Baložu ielā 28. Mierīga gaisotne, laba pārdevēja, liela dziju izvēle. Rekomendēju.

Pieslēdzies fiasko

Re: Pāces vilnas fabrikas veikals Rīgā
« Atbilde #1 : 2017. gada 25. marts, 22:24:58 »
Aha, beidzot esot vaļā. Dziju krāsas viņiem ir ir burvīgas, man ļoti patīk, šallēm, lakatiem un tamlīdzīgiem objektiem ļoti labi der. Bet kvalitāte ir nu tāda, pilna visādiem krikumiem, jo vilnu viņi ķīmiski neapstrādā, līdz ar to visi sūdiņi, kas vilnā ieķērušies, tur arī paliek, un adot jāvelk ārā. Reizēm riktīgi kaitinoši... Un labiskie adījumi dažkārt mēdz griezties. Un ir jāuzmanās, lai ar dzijām neatnestu mājās kodes.

Bet vispār viņi ir malači. Segām un spilveniem nu jau izmantojot normālus audumus.

Atslēdzies reno

« Atbilde #2 : 2017. gada 25. marts, 23:56:35 »
Viņu dziju mazgā vecajās vannās tā , ka viss lanolīns paliek iekšā. Par tām kodēm -nopietni?

Pieslēdzies fiasko

« Atbilde #3 : 2017. gada 26. marts, 10:10:16 »
Par kodēm diemžēl tā ir taisnība.

Atslēdzies dip

« Atbilde #4 : 2017. gada 28. marts, 15:49:14 »
1.aprīlī veikala atvēršanas svētki. Laikam ar garšīgām kūkām ar.

Es dziju pirms adīšanas izmazgāju - vai tad kodes nenomušījās?

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #5 : 2017. gada 28. marts, 20:31:26 »
Vasarā pabiju pati Pācē, iemainīju dažus maisus vilnas pret dziju. Nu jau daļa tās dzijas zeķēs saadīta. Šur tur gadījās pa kādam, ne daudz, siena krikumiņam dzijā, bet kodes gan neatvedu, nē... (tpu, tpu, protams).

Atslēdzies vellata

« Atbilde #6 : 2018. gada 19. decembris, 13:55:55 »
Eu, kā ir ar to Pāces dziju - cik viņa asa un kodīga? Kas labs uzadījies?

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #7 : 2018. gada 19. decembris, 16:42:16 »
Es tikai ar maiņu nodarbojos - aizvedu vilnas čupu, iemainu pret dziju. Tā tikai vienkrāsaino var iemainīt. Džemperim pie kakla būtu paasa, bet es adu tikai zeķes vai getras - tādai vajadzībai ļoti ok. Nezinu, varbūt tā smukā daudzkrāsainā ir mīkstāka, bet to tikai par naudu pārdod.

Atslēdzies vellata

« Atbilde #8 : 2018. gada 19. decembris, 16:58:44 »
Es uz to daudzkrāsaino kāri lūru kādai jakai

Pieslēdzies fiasko

« Atbilde #9 : 2018. gada 19. decembris, 21:23:36 »
Eu, kā ir ar to Pāces dziju - cik viņa asa un kodīga? Kas labs uzadījies?
Kodīgums - kā jau lauku dzijai, kā jau dažādām aitām. Es pašos tagadējās Pāces fabrikas pirmsākumos vienu tik mīkstu pelēko nopirku, ka neviens neticēja, ka tā ir Pāces dzija. Kodīguma sajūta arī tak katram citādāka, vienam mīkstum mīksts merino kož, cits staigā ar vilnas džemperiem uz plikas miesas un ir laimīgs.
Kā jau iepriekš minēju, es to adu lakatos, šallēs. Citi ada arī jakās un džemperos, silts ir, noveļas kārtīgi. Zeķēm, manuprāt, par mīkstu un neizturīgu tas pavediens - ja gribu izturīgas un siltas zeķes, adu no zeķu dzijas, liekot klāt kazlēnu.

Atslēdzies tuk

« Atbilde #10 : 2018. gada 19. decembris, 21:50:40 »
Oi, ar to - “noveļas kārtīgi“ mani satrieci... :) Kā reiz biju domājusi  vienai traki
adītājai iepirkt dāvanai... Bet, paldies, ka pateici.
No kā  tā velšanās  atkarīga?, no vērpuma?
Nekad lauku dzijas zeķes nav “vēlušās“. No smalkām pirktajām dzijām - kā nu no kurām...
Pirktie gatatavie apģērbi, jā ir kunkuļojušies un vēlušies. Un arī, vienāda sastāva nē.
No kā tā velšanās  atkarīga???

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #11 : 2018. gada 19. decembris, 23:17:11 »
iegādājoties vilnas dziju, jāpievērš uzmanība tās grodumam, elastībai, vienmērīgumam un krāsas noturībai. Pārlieku grodi sašķeterēta dzija vairāk piemērota tamborēšanai, nevis adīšanai ar rokām, jo adījums var būt ne vien ass, bet arī šķībs. Elastība ir diega spēja pēc smaguma noņemšanas pieņemt iepriekšējo formu. Dzijas elastība un izturība nav šķirama viena no otras, tāpēc, pārbaudot elastību, vienlaikus var noteikt arī izturību. Ja pavediens izstiepjot ir atsperīgs, enerģiski tiecas pieņemt iepriekšējo garumu, dzija ir izturīga un adījumi no tās gandrīz nemaina formu. Ja dzija trūkst, pat tikai nedaudz pastiepjot, adot to var salikt kopā ar izturīgāku diegu. Ja dzija saveļas, tas nozīmē, ka grodums nav pietiekošs. Tāpēc vilnas šķiedras brīvi beržas savā starpā - veido veltni.Tādu dziju izmanto blīviem adījumiem (džemperos)... kaut kā tā, nu cik no reiz mācītā atceros

Pieslēdzies fiasko

« Atbilde #12 : 2018. gada 19. decembris, 23:33:49 »
Pāces dzijām ir absolūtie fani, pilnīgie noliedzēji un tādi kā es, kas saka, ka adīt var :)

Slapju to dziju pavelc mazliet, un jūk ārā.

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #13 : 2018. gada 19. decembris, 23:54:51 »
nu nav jau tā dzija slapja jāstaipa, bet pirms adīšanas  ir vēlams šķeteri izmazgāt. Parasti siltā ziepju ūdenī un pēc izžūšanas  satīt viegli ( lai neizstiepjas) kamolos. Vērpšanas procesā un tītavās viņu laiž starp vaska ruļļiem, lai procesā diegus nesaplēstu; kā arī mēdz būt saskare ar eļļotām detaļām. Pēc mazgāšanas dzija paliek mīkstāka un arī nezaudē savas īpašības.

Atslēdzies tuk

« Atbilde #14 : 2018. gada 20. decembris, 00:12:11 »
Man šķiet, tomēr no vērpuma tā pubuļošanās atkarīga. Man mamma  adītāja,
 kādreiz nopērku “smukās“ dzijas, mamma mēdz dažas pārvērpt, neesot labas.
Man nekas, nekad no adītā nav pubuļojies Ne cimdi, zeķes, cepures. Parasta aitu vilna.