Autors Tēma: latviešu literatūra  (Lasīts 17813 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies tuk

Atb: latviešu literatūra
« Atbilde #195 : 2021. gada 12. februāris, 20:31:51 »
...man tieši tāpat, pilnīgs sviests! :smej:

Tev jau piemērota ;)

Atslēdzies reno

« Atbilde #196 : 2021. gada 13. februāris, 15:37:52 »
Paņēmu Kotas  Cilvēku ar zilo putnu, nu tad redzēs, kā būs

Atslēdzies reno

« Atbilde #197 : 2021. gada 15. februāris, 18:37:33 »
Vīrs pašlaik lasa un briesmīgi slavē, visu laiku skrien pie manis un atstāsta

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #198 : 2021. gada 15. februāris, 21:23:22 »
Šobrīd lasu Žigimanta Krēsliņa "Dienvidamerika pāris mēnešos". Ik pa laikam smejos - stiliņš tāds, it kā būtu miksēts Broma un Cammas žargoni. :D Lēni lasās, vēl neesmu tikusi pat līdz pusei.

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #199 : 2021. gada 22. februāris, 11:08:05 »
Žigis piebeigts, bija tiešām labs  :yes: Prasījās pēc korektūras, bet tā jau ir piesiešanās no manas puses. :)
Izlasīju Ilzes Freimanes "Kafija diviem". **** Labā valodā uzrakstīts stāsts par attiecībām.

Atslēdzies reno

« Atbilde #200 : 2021. gada 22. februāris, 18:54:37 »
Par Kotas Zilo putnu -vīra sajūsma beigās mazliet noplaka, kā parasti, sāka analizēt un ķidāt. Galvenais pluss -paņēmu  dažas paša Eglīša grāmatas.

Kopumā  -interesanti. Mani šāda veida romānos mazliet kaitina, ka nevaru saprast, kur fakti, kur fantāzija. Te, kā noprotu, fantāzija, piezemēta ar  paskopiem faktiem.

Atslēdzies fiasko

« Atbilde #201 : 2021. gada 22. februāris, 20:48:57 »
Aha, Zilajā putnā pēdējā trešdaļa tā kā noplaka. Līdzntam ļoti patika.

Atslēdzies reno

« Atbilde #202 : 2021. gada 08. marts, 15:56:22 »
Lasu Andris  Kalnozols  Kalendārs mani sauc  *****
Ļoti laba, aizkustinoša, atsauksmes jau visās malās slavinošas.

Man brīžiem nāk prātā viens SF personāžs :thinking:

Atslēdzies reno

« Atbilde #203 : 2021. gada 10. marts, 13:32:37 »
"Kalendārs mani sauc" man ļoti patika, bet vīrs, gabaliņu palasījis, pateica, ka nē, nemaz nelasīs.
Es biju drusku vīlusies

Atslēdzies magda

« Atbilde #204 : 2021. gada 10. marts, 13:48:16 »
Jā, Kalendārs mani pārsteidza... pirku ļoti skeptiski noskaņota, bet nu atsauksmes no tik daudzām pusēm bija tik cildinošas! Laba, ļoti un necerēti laba! Tagad man vajag noskatīties Kalnozola izrādi..... un vispār- kā man gribās uz teātri!!!! :thinking:

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #205 : 2021. gada 06. aprīlis, 10:18:44 »
Aldis Bukšs "Brāļi" (2020)   

Šaubījos par sadaļu, kur rakstīt - varbūt pie detektīviem?   :)   
Grāmatu ir atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, kas vien jau liecina, ka romāns nav "Kontinenta" surogāts, bet pretendē uz literārām vērtībām.   
Man patika arī uz grāmatas pakaļējā vāka publicētās divas atsauksmes , kur manis cienījami cilvēki Guntis Berelis un Viesturs Kairišs nav kautrējušies parakstīt ar savu vārdu...man nepatīk daļēji anonīmas atsauksmes, kur norāda tikai kādu avīzi vai saitu, jo tās redzu ka reklāmas, bet ja sabiedrībā pazīstami cilvēki parakstās ar savu vārdu - tad jābūt labi, jo pēc Daces Judinas viena kriminālromāna izlasīšanas bija lielas šaubas par latviešu rakstnieku spējām šajā žanrā..
Jauns latgaļu puisis Edgars no Balviem pēc ģeogrāfu izglītības iegūšanas aizbrauc uz UK, kur uzdienējas līdz bārmenim elitārā klubā Londonā.   
Tad atgriežas strādāt Latvijā, izmanto iegūtās zināšanas un kontaktus, lai sāktu tirgot Latvijas mēbeles pa visu EU un pēc ļoti veiksmīga darījuma Londonā nolemj atpūsties savā vecajā darbavietā elitārajā klubā jau kā klients. Viņu pazīst un sākas spraigais sižets, kurā ir viss komplekts tādiem stāstiem... 
Tie, kas regulāri lasa pasaules rakstītos detektīvus vai skatās šādus seriālus, tad pašā sižetā nav nekā superoriģināla, es pat teiktu, ka man brīžiem bija asociācijas ar krievu kulta filmām Brat, Brat 2, jo šeit arī galvenā sižeta līnija ir par brāļa meklēšanu, tad tas īpašais šeit ir Latgale, Balvi, Krievijas pierobeža...aizraujoši, var izlasīt vienā rāvienā!     
Iesaku!   

https://www.dgramata.lv/dg-izdotas-gramatas/dailliteratura/originalliteratura-latviesu/detektivi/brali

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #206 : 2021. gada 12. aprīlis, 18:51:16 »
Lasu Andris  Kalnozols  Kalendārs mani sauc  *****
Ļoti laba, aizkustinoša, atsauksmes jau visās malās slavinošas.

Ja nebūtu labo atsauksmju, nemaz nebūtu pievērsusi uzmanību šai grāmatai. Neko neizsakoša autors, grāmatas anotācija arī ne ar ko nepiesaista :?:  Paņēmu bibliotēkā, izlasīju un man patiešām patika. Grāmatas mīnuss - mīkstie vāki, kuri nodriskāsies ļoti ātri ņo daudzo lasītāju rokām.

Atslēdzies reno

« Atbilde #207 : 2021. gada 12. aprīlis, 19:33:49 »
Es par Kalendāru nobalsoju, kā par gada labāko