Autors Tēma: Elektrības instalācija dzīvoklī. Reģipsis.  (Lasīts 3546 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Kundalini

Elektrības instalācija dzīvoklī. Reģipsis.
« : 2018. gada 26. novembris, 13:43:47 »
Elektrības instalācija dzīvoklī. Kā vienkāršā veidā izvilkt vadus pa točkām, tur nozaru kārbas salikt, savienot tajās vadus.
Dzīvoklī jau ir dēlis modernais ar pieslēgumu, 4 drošinātāji, 2 līnijas patlaban pie vecajiem vadiem pieslēgtas, 2 brīvas.

Vairāk vadu shēmas interesē, no praktiskās puses - kā sadalīt vadus, cik likt uz viena vada točkas - nu tur rozetes, lampas.
Gaismas avoti - 4 lustras - 2 istabā, koridors, virtuve. Rozetes - istabā kādas 4-5, virtuvē arī

PS piemetu klāt - ar Reģipsis tēmu, nekad neesmu licis, bet būs jāliek  :rofl:
Cik saprotu - liek uz metāla profiliem, tos sakniedē kopā. Kur būs durvis, tur ieliek pastiprinošu ko, es likšu brusas pamatīgas. Ja pie gāzes plīts, tad nedegošais reģipsis. Profili ik pa 40 cm . Iekšā - trokšņa izolācija, reģipsi likt 2 kārtas no katras puses , ja grib klusumu.
« Pēdējās izmaiņas: 2018. gada 26. novembris, 14:03:46 no Kundalini »

Atslēdzies kvadra

Re: Elektrības instalācija dzīvoklī. Reģipsis.
« Atbilde #1 : 2018. gada 26. novembris, 14:22:12 »
Iekārtojos un uzmanīgi klausos :just_popcorn:  varbūt kāds zinošāks ko gudru pateiks.
Man arī tas stāv priekšā, virtuvē. Reģipsi (sienu izlīdzināšanai) gan gribētu likt uz līmes. Lai telpu ekonomētu, un čakars šķiet mazāks.
Vispār mēdzu skatīties Youtubē krievu rullīšus par remonta tēmām. Visu ko var atrast.

Atslēdzies e518

« Atbilde #2 : 2018. gada 26. novembris, 14:38:09 »
 Par elektrību, nodali rozetes un gaismu atsevišķi. Labākais variants sagrupēt  tā, lai uz katru telpu ir atsevišķs automāts gaismai un atsevišķs  rozetēm. Gaismai pietiek 6A, rozetēm atkarībā ko slēgsi 10 - 16A. Rozetēm 3x2,5kv kabeli, gaismai pietiek ar 3x1.5kv. Ja lampām ir vienkāršie slēdži un nevajag sazemojumu, tad pietiks ar 2x1.5kv kabeli. Vēl labāk ir atrast pazīstamu elektriķi, lai uz pirkstiem parāda !  :sad_smiley:

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #3 : 2018. gada 26. novembris, 14:46:13 »
Dīvaini uzstādīts jautājums. Ko Tu gribi, lai Tev pasaka? Kā savienot vadus? Kā ielikt nozaru kārbas? Slēdžus? Jeb varbūt gaidi, kad kāds Tev projektu uzzīmēs? Visu specifikāciju nosauks? Sēdies pie papīriem, zīmē, raksti, rēķini. Citādi beigās būs liels sprakšķis un tumsa.

Atslēdzies reno

« Atbilde #4 : 2018. gada 26. novembris, 17:35:08 »
pie gāzes plīts nekāds nedegošais nav vajadzīgs

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #5 : 2018. gada 27. novembris, 10:20:36 »
man dzīvoklī pārvilka elektrības vadus pajaunam -  naturāli sienā grieza "tranšejas". Un vadi tādi... nu gandrīz uz 8-10mm kabeļi. Kasti virtuvē uzlika ar kādiem 5 drošinātājiem. Viens viesu istabai ( tur tv un dators ar savām ekstrām), un virtuvi vispār sadalīja fragmentos - man tur  viss uz elektrību ( no gāzes atteicos) cepeškrāsns un sildāmā virsma, gaisa atsūcējs un ledusskapis, elektriskā kafijas kanna. un pa virsu  vismaz 6 kontakt ligzdas ( trīs pie galda un trīs istabas otrā pusē). Elektriķis pats ar kaut kādu spec ripas zāģi izkala tranšejas, ielika kabeļus un pats aizšpaktelēja. Vienīgais, ko brīdināja cepeškrāsni neslēgt kopā ar tējkannu un ja tā darbojās, tad ne vairāk par vienu riņķi no sildāmās virsmas. Nebija jau izvēles - krievu laiku instalācija to visu slodzi diez vai izturētu. Strādāja divatā, jo ar elektrību viens nedrīkst pēc drošības apsvērumiem. Tas ir viss, no manas pieredzes
« Pēdējās izmaiņas: 2018. gada 27. novembris, 10:30:10 no olgucis »

Atslēdzies Kundalini

« Atbilde #6 : 2018. gada 27. novembris, 12:49:29 »
Paldies, man tik ekstrēmi nebūs, jo pirmkārt dzīvoju, otrkārt negribu putekļus un tādu čakaru. Visticamāk vadi ies pa sienas augšējo malu iekš caurules plastmasas , pie griestiem, uz leju varbūt tikai kādu tranšeju izkalšu ar perforātoru + bolgarka, un arī tad tas uz jautājuma zīmes.
Saunai oriģināli 9kwt krāsns, bijusi uz 3 fāzu 16A vadu priv.mājā. Es ilgi nesildu, max 20 min,  saunai spec.vads izvilkts  tie 6mm no koridorā esošās sadales. Bet laikam būs mazākas jaudas krāsniņa ar laiku jāpērk, uz kādiem 3,5kwt. Nav dārgas, ap 150 euro.

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #7 : 2018. gada 27. novembris, 13:31:50 »
negribu putekļus un tādu čakaru

kādā veidā domā riģipsi pielikt un nošpahtelēt?

Atslēdzies reno

« Atbilde #8 : 2018. gada 27. novembris, 13:37:02 »
Varbūt sazāģēs kāpņu telpā, špaktelēs, bet neslīpēs

Atslēdzies Kundalini

« Atbilde #9 : 2018. gada 27. novembris, 13:37:36 »
Reģipsis būs tikai priekšnamā. Japalauž durvis uz istabu platākas un daļa virtuves sienas. Būs uz istabu 2 durvju variants 90* leņķī priekšnams , platība lielāka priekšnamā. Un virtuvē uzreiz aiz gāzes plīts - likšu sadalošo sienu , par to vēl domāju, varbūt mainīšu izlietni uz mazāku, lai tā siena tomēr ir tālāk no gāzes plīts, nevis 20 cm tuvu.

Atslēdzies reno

« Atbilde #10 : 2018. gada 27. novembris, 15:26:54 »
Nu ja ,tas tāds nieks, durvis palauzt, vēl mazliet sienu, protams,ka nekādu putekļu

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #11 : 2018. gada 27. novembris, 16:40:29 »
Ta kurš remonts vispār bez putekļiem? Ja nu vienīgi tepiķi ieklāt, i tad vēl - kā sāksi mēbeles pārbīdīt  :mrgr:
A ja sienas jālauž, jābūvē, vadi jāiegremdē, reģipsis jāšpaktelē, jāslīpē...

Atslēdzies Spārka

« Atbilde #12 : 2018. gada 27. novembris, 16:44:03 »
vadi ies pa sienas augšējo malu iekš caurules plastmasas , pie griestiem, uz leju varbūt tikai kādu tranšeju izkalšu ar perforātoru + bolgarka, un arī tad tas uz jautājuma zīmes.
Es nepamanīju, kur parādās un pievienojas sadales, kontakti, slēdži?

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #13 : 2018. gada 27. novembris, 16:55:19 »
man jau izklausās, ka ar remontu būs tāpat kā ar to grāmatu

Jago

• Viesi
« Atbilde #14 : 2018. gada 27. novembris, 18:40:11 »
man jau izklausās, ka ar remontu būs tāpat kā ar to grāmatu
Galvenais sastādīt plānu - gan grāmatai, gan remontam. Tad rēķini, ka viss jau tikpat kā izdarīts.