Autors Tēma: Centrs/nomale  (Lasīts 2288 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies Bobs

Centrs/nomale
« : 2019. gada 15. janvāris, 17:16:12 »
Dzīvošanai centrā, dzīvoklī ir daudz priekšrocību. Ja vēl darbs arī pilsētas centrā, tad vispār. Kājām uz darbu, auto nafig nevajag, visi veikali, pakalpojumi pie deguna. Esmu savulaik dzīvojis.
Nomali es domāju - māju pie pilsētas robežas. Ir pilnīgi cits pienākumu apjoms, nepieciešama mobilitāte, loģistikas plānošana, teritorijas, mājas uzturēšana, siltumapgāde, nodokļi, arvārdsakot paliela ņemšanās, ja visu dari pats.
Racionālāk laikam sanāk centrs, bet es otrreiz negribētu. Centrā mami neatstāja tā sajūta, ka esi sprostā, mūri nāk virsū, nav kur glābties no tā visa. Lai kkur nokļūtu dabā atpūsties, ir speciāli jābrauc.
Tā kā kas atiecas uz mani, es noteikti izvēlos nomali, lai arī ar visiem papilddarbiem, bet arī ar brīvības sajūtu

Džuljeta

• Viesi
Re: Centrs/nomale
« Atbilde #1 : 2019. gada 15. janvāris, 17:38:28 »
Rīga smird, sevišķi centrā, un visas tās centra ēkas. Tā galvenā nepriekšrocība. Bet to smirdoņu tā īsti izbaudīt tikai tad, ja ilgu laiku Rīgā nav Būts. Agrāk arī ūdens smirdēja, bet tas jau visur Rīgā. Man jau ar tagad nekas nesmird.. Arī tas, ka atver logu un visas tās benzīnsmakas, tā arī nepriekšrocība. tā citādi, var pieciest. Esmu dzīvojusi centrā, bet uz darbu braucu uz nomali.

Atslēdzies Kundalini

« Atbilde #2 : 2019. gada 16. janvāris, 09:46:00 »
Vasarā var labi redzēt, kā no rītus nāc, ja stāv mājas vārtrūmē peļķīte bez lietus, tātad centra dzīves  prieks klāt. Paziņām ir dzīvoklis centrā, tā jau labi bet,- 3 stāvu māja, kur ja kas jāremontē, tad izmaksas ir drūmās, jo dzīvokļi tad maz, uz galviņām nenormālās summas sanāk. Ja blakus kādas labdarības iestādes baro bomžus, tad tas rajons tāds ne visai sanāk. Centrs krutā publika, nujā, ja tāda interesē, naktsdzīve....tad īstā vieta centrs
« Pēdējās izmaiņas: 2019. gada 16. janvāris, 10:14:26 no Kundalini »

Atslēdzies ragana

« Atbilde #3 : 2019. gada 16. janvāris, 09:54:45 »
Dzīvoju centrā, dzīvoklī. :) Viss nepieciešamais kājāmgājējam aizsniedzamā attālumā, uz darbu ar tramvaju. Slēdzams pagalms, privātīpašums, vasarā zied puķes (manis pašas koptas) un liepas, zināmi kaimiņi, pārsvarā radu pulks. Tiktāl viss labi un jauki. Tikai vasarā logu atvērt... :n-:

Atslēdzies Juventus

« Atbilde #4 : 2019. gada 16. janvāris, 10:05:57 »
Es arī esmu ilgus gadus dzīvojis Centrā. Ir savi plusi un savi mīnusi.
Plusi: visas iestādes, veikali, izklaides iespējas pa rokai, vajag tikai izbāzt degunu pa namdurvīm.
Mīnusi: vecas mājas, nemitīgs troksnis, cilvēku pūļi, tūristu bari.

Atslēdzies reno

« Atbilde #5 : 2019. gada 16. janvāris, 10:22:29 »
Bet visus pirkumu ar rokām stiept...lai cik tas veikals tuvu

Bet vēlāk pakomentēšu vēl -mūžību pie Bērnu pasaules nodzīvots, Revolūcijas iela, 2. stāvs, tramvajs

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #6 : 2019. gada 16. janvāris, 10:30:54 »
Centrā esmu dzīvojusi vienīgi pirmsskolas vecumā, pēc tam dažādos guļamrajonos. Tālākā dzīvesvieta no centra bija Daugavgrīva. Lai gan man tur patika, tomēr ceļš uz darbu centrā prasīja vismaz stundu un tikpat atpakaļ. Tolaik vēl kursēja vecie dzeltenie Ikarusi, un tajos ar apkuri ziemā bija bēdīgi. Reti, bet gadījās, ka autobuss apledojuma dēļ nevarēja uzbraukt uz tilta no Bolderājas un Daugavgrīvu - nu tad viss, kāp ārā, bērns pie rokas un ej tālāk kājām. :) Lai bērns nečīkstētu, gājām gar Buļļupi pa ceļam gulbjus skatīties. :)

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #7 : 2019. gada 16. janvāris, 10:57:59 »

Atslēdzies Juventus

« Atbilde #8 : 2019. gada 16. janvāris, 11:03:59 »
Kādreiz teica "Čau, Rasma!", tagad - "Čau, Broņa!".  :)

Atslēdzies kvadra

« Atbilde #9 : 2019. gada 16. janvāris, 11:16:23 »
Saprotu, ka var ērti tā dzīvot - centrā, kur viss pa rokai, sabiedriskais transports uz visām pusēm... Bet tas nav priekš manis. Mūri, asfalts, mašīnas, cilvēku pūļi - kā sprostā. Aizbraucu uz centru, izdaru, ko man vajag, un atpakaļ ārā uz savu nomali. Man dabu vajag un brīvību. Savā čuhņā varu iziet ārā un kaut sauļoties uz palaga zālē, ja gribētu. Varu auto katrā laikā likt pagalmā zem loga, un man nav pie mājas maksas stāvvietas un nekādi sodītāji neuzrauga. Ir šķūnītis, garāža, varu ko meistarot pie vajadzības. Varu izžaut veļu uz auklas, ja vajag. Sveši garām nevazājas. Vajag zālīti mazajiem mājdzīvnieciņiem - izeju, saplūcu. Un pie viena paķeru šiem kādu ābolu - pagalmā ābeles aug. Bērniem ir, kur ārā spēlēties. Kaimiņi mierīgi izlaiž ārā kaķi vai izstaidzina savu sīko suņuku - ir kur brīvi paskraidīt bez riska tikt sabrauktam, un ar kaku maisiņu pakaļ nav jāstaigā. Tāda lauku atmosfēra.
It kā sīkumi tas viss. Bet man vitāli vajadzīga šī brīvības sajūta.
Protams, medaļas otra puse ir nošķirtība, līdz "civilizācijai" vai transportam kājām jāpaietas. Bez auto būtu neērti. Bet, ja tas braucamais ir, plusu, pa manam, ir vairāk.

Man gan ir tikai dzīvoklis, attiecīgi nav tik daudz rūpju kā savā privātmājā. Bet māju gribētos. Vēl labāk - ārpus Rīgas, piepilsētā :)

Atslēdzies Aste Risks

« Atbilde #10 : 2019. gada 16. janvāris, 11:35:58 »
visideālāk ir butka mežā bet pie laba sabiedriskā transporta :)

Džuljeta

• Viesi
« Atbilde #11 : 2019. gada 16. janvāris, 12:04:07 »

Man līdzīgas sajūtas kā kvadrai. Dabas tuvums svarīgs.Bobis tagad kaut kādu Broņu pasācis visās tēmās sveicināt. Vai tik nav aiz tā veselīguma un pareizuma drusku jocīgs palicis. Tas bezmaz vai kā Kudalini ar to Mathu Shrī (vai kā viņu sauca).

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #12 : 2019. gada 16. janvāris, 13:30:53 »
visi viesi ir Broņa :)

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #13 : 2019. gada 16. janvāris, 13:33:17 »
visideālāk ir butka mežā bet pie laba sabiedriskā transporta :)

autobusa pieturas butka  :rofl:

Atslēdzies vellata

« Atbilde #14 : 2019. gada 16. janvāris, 13:50:43 »
Man līdz šim vislabāk patīk dzīvot pilsētas nomalē dzīvoklī. Tā, lai blakus kāds mežs vai pļava, kur pavazāties svaigā gaisā, bet blakus arī puslīdz biežs transports uz centru un, vēlams, vēl bariņu vietu.