Autors Tēma: Asteroīds 18.04.  (Lasīts 716 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Pieslēdzies Spārka

Asteroīds 18.04.
« : 2019. gada 17. aprīlis, 09:42:40 »
Newly discovered asteroid #2019GC6 (diameter ~20 m) will have a very close encounter with Earth on April 18, 2019 at 06:41 UTC, flying at ~ 219,000 km
(c) NASA
https://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=2019%20GC6;old=0;orb=1;cov=0;log=0;cad=0#orb

Atslēdzies Bobs

Re: Asteroīds 18.04.
« Atbilde #1 : 2019. gada 17. aprīlis, 10:06:44 »
moš pa mēnesi trāpīs?

« Atbilde #2 : 2019. gada 17. aprīlis, 10:07:36 »
Nē, tas būs man sveiciens no kosmosa :)
Turn that sh*t up louder, make it all go faster!

Pieslēdzies Spārka

« Atbilde #3 : 2019. gada 17. aprīlis, 10:09:28 »
moš pa mēnesi trāpīs?
Ja būtu nobīde aprēķinātajā laikā, tad moš i trāpītu.

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #4 : 2019. gada 17. aprīlis, 10:13:50 »
20 m? ...m ir metri?...nūūū, nav liels tas nāāāābadziņš....klejo viens pats pa tumšo  kosmosu, būs nosalis.. :)

Atslēdzies Raimonds1

« Atbilde #5 : 2019. gada 23. aprīlis, 16:50:02 »
http://scienceinsidernews.com/nasa/nasa-asteroid-warning-monster-asteroid-headed-to-earth-on-boxing-day-at-20000-mph-express-co-uk/
https://www.quora.com/How-fast-does-a-meteorite-travel-in-space
Once the asteroid hits the Earth’s atmosphere and becomes a meteor, its velocity ranges between 11 kilometers per second (7 miles per second) to 72 kilometers per second (44 miles per second). This atmospheric speed depends upon the acceleration by gravity; the angle it strikes the atmosphere; its mass; and, its aerodynamic shape.

Atslēdzies Luīze

Atb: Asteroīds 18.04.
« Atbilde #6 : 2020. gada 23. septembris, 08:56:24 »
Info no Delfiem:
Naktī uz 24. septembri var mēģināt vērot alfa aurigīdu plūsmu, kas ir mazskaitlīga, bet skaistu meteoru plūsma. Tie ir ļoti ātri meteori, tāpēc aiz tiem bieži vien paliek iespaidīga "pēda". "Starspace.lv" dod padomus, ka vislabākais laiks alfa aurigīdu novērojumiem ir pēc pusnakts, turklāt šogad novērojumiem netraucēs mēnesgaisma.
Varbūt noder tiem, kam naktī nenāk miegs un ir vēlme lūkoties debesīs :)

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #7 : 2020. gada 23. septembris, 08:59:46 »
man pagājšnakt nenāca miegs, bet nu lai ietu ārā un blenztu gaisā - tik traki arī nebija

Pieslēdzies Spārka

« Atbilde #8 : 2020. gada 23. septembris, 09:23:07 »
Es redzēju augusta meteoru plūsmu, skaisti jo skaisti.

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #9 : 2020. gada 23. septembris, 10:27:36 »
Sen gribēju jautāt, kas tā par spilgtu zvaigzni, kas vienmēr blakus mēnesim. Pat tad, kad visas debesis melnas un pārējās neredz, vienmēr Mēnesis un viena zvaigzne?

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #10 : 2020. gada 23. septembris, 10:41:54 »
Sen gribēju jautāt, kas tā par spilgtu zvaigzni, kas vienmēr blakus mēnesim. Pat tad, kad visas debesis melnas un pārējās neredz, vienmēr Mēnesis un viena zvaigzne?
Mēness vakar un šodien atrodas Strēlnieka zvaigznājā ... tātad tās var būt zvaigznes Epsilon Sagittari, Delta Sagittari, Lambda Sagittari ...vēl ir Zeta, Sigma utt

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #11 : 2020. gada 23. septembris, 10:45:56 »

Minēšu. Ielas apgaismojums?

Atslēdzies nakata kngs

« Atbilde #12 : 2020. gada 23. septembris, 10:58:20 »
"Mazais princis apsēdās uz akmens un pacēla acis pret debesīm.
 – Es gribētu zināt, – viņš teica, – vai zvaigznes tik spoži mirdz tādēļ, lai katrs reiz varētu atrast savējo? Paskaties uz manu planētu. Tā atrodas tieši virs mums … Bet cik tālu!
 – Tā ir skaista, – teica čūska. Ko tu še domā darīt?
 – Es nevarēju saprasties ar kādu puķi, – atteica mazais princis.
 – Ā! – noteica čūska. Un tad viņi apklusa.
 – Kur ir cilvēki? – beidzot iejautājās mazais princis. – Šai tuksnesī es jūtos mazliet vientuļš…
 – Arī starp cilvēkiem ir vientulīgi, – piebilda čūska. Mazais princis ilgi raudzījās uz čūsku.
 – Tu esi jocīgs radījums, – beidzot viņš teica, – tik tieva kā pirksts…
 – Bet es esmu daudz spēcīgāka par karaļa pirkstu, -atbildēja čūska.
 Mazais princis pasmaidīja.
 – Tu nu gan neesi spēcīga… tev pat nav kāju … tu pat nevari ceļot…
 – Es varu tevi aizvest tālāk nekā kuģis, – sacīja čūska. Viņa aptinās mazajam princim ap potīti kā zelta sprādze.
 – To, kuram pieskaros, es atdodu zemei, no kurienes tas nācis, – viņa vēl piebilda. – Bet tu esi skaidrs, un tu nāc no zvaigznes …" (c)         
p.s.paši varat minēt autoru  :murmur: 

Atslēdzies Minne

« Atbilde #13 : 2020. gada 23. septembris, 12:30:52 »

Vienmēr, vienmēr?
Agros rītos ļoti spoža ir Venēra

Atslēdzies Mangusts

« Atbilde #14 : 2020. gada 23. septembris, 14:28:41 »
Venēra. Gan jau ne vienmēr blakus mēnesim, bet šogad vasaras rītos tas bija uzkrītoši.
Man bērnībā skaidroja - tās, kuras nemirgo, ir planētas, jo atrodas tuvāk par zvaigznēm (ar teleskopu var saskatīt aplīti nevis nieka punktiņu), līdz ar to gaisma atmosfērai cauri tiek nekropļota. Kaut kā tā.
No amount of advance planning will ever replace dumb luck