Autors Tēma: mājas pamati  (Lasīts 2687 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies yankooo

mājas pamati
« : 2018. gada 29. decembris, 19:57:01 »
Sveiki. Ir pilnībā nojaukta krievu laiku Līvānu tipa māja. Palikuši ir vecie mājas pamati(ar pilnībā arī aizbetonētu visu ēkas laukumu)  Bet pamatiem ir vairākās vietās gar ārmalu nodrupušas kantis līdz 70mm platumā un ticamākais,ka tas turpinās irt.
Kādi ieteikumi stiprināt pamatus pa perimetru?Jārok viss vaļā?jātaisa pamata pēda? un tad paši pamati klāt vecajiem? varbūt ir vienkāršāks un lētāks variants? Vietā plānots celt 2stāvu karkasa tipa māju.

Pieslēdzies reno

Re: mājas pamati
« Atbilde #1 : 2018. gada 30. decembris, 00:12:38 »
Plātnei taisīsi pamata pēdu    :alt: :facepalm:

Sameklē būvkonstruktoru

Atslēdzies Zigfrids

« Atbilde #2 : 2018. gada 30. decembris, 00:49:18 »
Ja jaunā māja Tev nebūs kādu pusotru reizi smagāka par iepriekšējo, tad kas priekš pamatiem slodzes ziņā var izmainīties? Vienīgais jautājums, kurš varētu interesēt mani, - ve tai betona plāksnē ir arī armējums, t.i., tā ir betona plāksne, vai dzelzsbetona plāksne? Ja nekas liels mainīties nevar, tad mans variants ... Kosmētiskos defektus, par kādiem uz veselas mājas pamatu plāksni manuprāt ir uzskatāmi nieka 7 cm izdrupumi (ja visa tā plāksne, protams, nav visa (vai lielā daļā) irdena kļuvusi), var izlabot, vnk aizbetonējot pa jaunam tās vietas. Pie noteikuma, ka nebūs pārslogota un jaunā māja nodrošinās pēc iespējas tālāku visādu ūdeņu aizvadi prom no mājas pamatiem ... Nu, kas betonam sausumā var atgadīties?
Es ceru, jūs zināt, kur mani meklēt?

Pieslēdzies reno

« Atbilde #3 : 2018. gada 30. decembris, 08:52:23 »

Ir dzirdēts,  kā tās līvānenes cepa. Ja tā nav iecerēta kā kaut kādas čuhņas nelegāla būvīte, tad pamati ir jāapseko speciālistam.Tas pēc likuma un arī tavās paša interesēs.

Pieslēdzies Spārka

« Atbilde #4 : 2018. gada 30. decembris, 09:20:49 »
Ir dzirdēts,  kā tās līvānenes cepa.
Esot bijušas 2 tipu - ar un bez pagraba. Tam arī ir nozīme, kas tur "pilnībā aizbetonēts".

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #5 : 2018. gada 30. decembris, 09:22:34 »
ko gan neredzot var pateikt. Varbūt viss ir labi, varbūt tur dzīvas vietas nav tiem pamatiem. Vai aizbetonētā virspuse nozīmē, ka pamatu lentas vispār nav, tikai klucis? Vai arī betons ieliets lentai pa vidu? Bet lai izsakās kāds kas saprot un ir to visu redzējis, pareizi reno teica. Bet ar veselo saprātu, jo ja skatīs pamatu licēju firma, viņu interesēs būs iegūt neapgāžamas garantijas, kas nozīmētu veco pamatu nojaukšanu un jaunu izbūvi jebkurā gadījumā.

Par karkasnieci gan 7x padomā.......

Pieslēdzies reno

« Atbilde #6 : 2018. gada 30. decembris, 09:43:14 »
karkasniece uz pielāpītiem, nepārbaudītiem pamatiem -tas būtu jautri, ka tik vilks neatnāk un nesāk pūst :bricks:

Atslēdzies Zigfrids

« Atbilde #7 : 2018. gada 30. decembris, 10:32:16 »
Ir vērts cepties, ja slodze palielināsies. Ja jaunā māja ir vieglāka par jau bijušo, tad ... Ja to turēja, tad arī šo turēs.

Pieslēdzies reno

« Atbilde #8 : 2018. gada 30. decembris, 10:50:28 »
Līvānietes jau arī bija kaut kāds nif-nif variants, baigi dega

Atslēdzies MMuca

« Atbilde #9 : 2018. gada 30. decembris, 11:57:18 »

Atkarībā no tā, kas un cik ir apdrupis, es atraktu ārpusi, atsistu visu, kas lec nost un arī to, kas nelec, lai virsma robaina, un apmauktu pa perimetru kādus 10-15 cm betona ar armējumu. Ja sanāk, piesaistītu esošajam.

Par karkasnieci gan 7x padomā.......

Nuja, tie, kam finanses neļauj būvēt smalkbetona mūra villu, lai iet dzīvot uz socmājām vai vēl labāk - pakaras kurpju šņorēs lai nebojā vidi biezajiem.
Ar ko tad karkasenes tik sliktas? Māja kā māja, ja normāli uzbūvē; uzbūvēt var pats, nevis maksāt slaistiem "meistaru izstrādājumiem" vairāk nekā pats nopelni mēnesī. Katram. Un jāstāv klāt, skatoties uz nagiem.
Toties nav jāmaksā saimniekam par īrētu dzīvokli n-tie simti mēnesī.

Atslēdzies Bobs

« Atbilde #10 : 2018. gada 30. decembris, 12:07:30 »
Nedomāju, ka karkasniece ir būtiski lētāka par siltināta gāzbetona māju. Un gāzbetonu arī var samūrēt pats. Karkasnieces iekšējais mikroklimats ir traģisks - kā plēves siltumnīcā, vai arī ja plēves neieliek - kkur metas pelējums. To var risināt ar dārgu ventilācijas rekuperācijas sistēmu, bet tas atkal vairs nav stāsts par ekonomiju.

Atslēdzies yankooo

« Atbilde #11 : 2018. gada 30. decembris, 13:03:23 »
karkasniecēs itnemaz nav kā siltumnīcās, ja vien neliek parasto plēvi, tam domātas tvaika izolācijas un pretvēja plēves un varbūt pat vēl kkādas,kas pareizās vietās saliktas pareizos virzienos ventilē ēku un nelaiž ārā kā siltumu, tā iekšā aukstumu un pelējumu.

Atslēdzies Zigfrids

« Atbilde #12 : 2018. gada 30. decembris, 13:04:43 »
Te ir runa par koka karkasa māju? Nu, ja nesabāž plēves un siltina ar vati, tad es īsti neredzu, kur pelējumam rasties? Ja vien slinko ar kurināšanu ziemā/rudenī.
Ar materiālu izvēli laikam ir kā ar auto modeļiem - nav viena vislabākā, ir piemērotākais un nepiemērotākais, jo katram savi plusi un trūkumi. Mūra māja ir ar lielāku termisko inerci, - ilgāk jāpiesilda, bet, ja piesildīta (vai atdzesēta), tad ilgāk tāda paliek. Kur vasaras spelgoņā var vislabāk paglābties no svelmes? Pareizi, mūra mājā, kurā kādu brīdi turas patīkams vēsums. Es, piemēram, apkures sezonu sāku oktobra sākumā parasti, jo pēc vasaras māja iekšā ir silta vēl ilgi. Koka māja tāda nav - ātrāk var dabūt siltu, bet ātrāk arī būs jākurina atkal. Koks "elpo", ja, protams, nav plēvju, apmetuma vai putuplasta virsū. Un kondensātu uzsūc sevī, lai pēc tam tas iztvaikotu, nesaslapinot to, kam slapjam nav jābūt.

Pieslēdzies reno

« Atbilde #13 : 2018. gada 30. decembris, 13:21:43 »
Par kādām "plēvēm"jūs te runājat? Tā jau ābece -tvaika plēve un pretvēja plēve, vēl tikai ar pareizo pusi jāuzliek. Ja sāk ietaupīt, un kaut ko neuzliek -gaidiet problēmas.
Es nepavisam neesmu pret koka karkasa mājām. Katrai konstrukcijai savi plusi un mīnusi.
It kā tās vecās mājas būtu kaut kādas pareizās un ideālās -tieši otrādi -apsita ar papi no ārpuses un nopūdēja

Pret esmu tikai pret baļķu guļbūvēm :n-:

Pieslēdzies reno

« Atbilde #14 : 2018. gada 30. decembris, 13:23:45 »