Autors Tēma: Pārvākšanās trakums  (Lasīts 482 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies olgucis

Pārvākšanās trakums
« : 2020. gada 10. septembris, 11:08:19 »
Vai kādam ir pieredze, kā labāk organizēt pārvākšanos(pārcelšanos) uz jauno dzīves vietu? Līdz konkrētam datumam vēl kādi 1.5 mēneši, bet es te jau jūdzos nost. Firmu, kas vedīs esmu jau noskatījusi, šamie pateica tik vien kastēm jābūt paceļamām un ka sākumā būs jāatsūta bildes, lai var novērtēt darba apjomu. Visu to sadzīves tehniku ( virtuves, TV, kopi, putekļu sūcēju, šujmašīnu), droš paliek nedrošs, būs laikam jāved pašai. Stiklus laikam arī labāk pašai, vai ne?

Vispār, kur man bija skaidrais prāts, kad uznāca tā fantāzija?!! Nesaprotu, kā es vispār un pa kuru laiku to visu hlamu es sastiepusi mājā? Jau nedēļu pakoju kastēs (45x35x35) grāmatas. Jau 15 kastes. Droši vēl kādas 5-6 vajadzēs. Gleznas 5 kastes (60x40x40) vēl kādas divas vajadzēs. Drēbju skapis, sekcija un virtuve nav pat aiztikta... Kur nu vēl darba vāki un krāsas. Lēnām tuvojās panika. Es šamiem aizsūtīšu bildes, jamie padomās,- Ak, Kungs!!! un aizies pagrīdē. Un vēl Kaķis!!! ar visu  viņa pūru! Ja šams no stresa nenobeigsies, kurā laikā  to mīluli labāk pārcelt? Vismaz konservēšana šogad izpalika - tam man prāta pietika.

Atslēdzies Spārka

Re: Pārvākšanās trakums
« Atbilde #1 : 2020. gada 10. septembris, 11:14:45 »
Jamie priecāsies, ka liels apjoms, tātad Olgucis labi samaksās :mrgr:
Kaķi reizē ar Tevi pašu, kad jau gulēsi tur pa nakti.

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #2 : 2020. gada 10. septembris, 11:20:06 »
Mēbeles, vismaz 12 gabali ! Vēl 2 lielie spoguļi... Kaķim "pūrs"no 5 vienībām. Vispār par kaķiem lasīju, ka viņiem ir labāk, kad jau mēbeles ir iekšā - būs pazīstamas smaržas. Bet kur to nabagu turēt, kamēr te kastes un mēbeles staipa?  Viņš tak nojūgsies. Šams jau nervozs paliek, kad kāds beņķis maina dislokāciju. Jau tagad šam no tām kastēm vēmiens nāk. Nē jau, viņš ka visi kaķi ļoti mīl kastes, bet ne jau tādā  vairumā....

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #3 : 2020. gada 10. septembris, 11:51:05 »
Redzot apjomu, pārvadātāji var plānot, cik cilvēkus piesaistīt. Vēl mēdz ņemt vērā, no kura stāva jānones un uz kuru jāuznes.
Sen atpakaļ pārvācoties, nofraktēju busiņu, un man bija jāmaksā tikai par patērēto laiku. Biju paaicinājusi palīgos puišus no darba - viņi ātri salādēja mantas un mēbeles busiņā un galā tikpat ātri izkrāva pie jaunās mājas ieejas, lai var busiņu atbrīvot un man mazāk jāmaksā. Pēc tam sanesa visu dzīvoklī.
Pēdējā pārvākšanās reizē vienīgā lielgabarīta mēbele, kas jāpārved, bija gulta. Vecās mēbeles atstāju vecājā dzīvoklī, jaunajā pirku visu jaunu. Mantas paši pamazām pārvedām.

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #4 : 2020. gada 10. septembris, 12:12:19 »
Puikas no darba man izpaliek   :thinking: . Kaut gan man ir trīs darbi, darbinieku skaits minimāls un tie paši ir priekšnieki. Nē nu vienā (mājas grāmatvedība) - protams, ir 108 dzīvokļi ;o))) ... bet par to nerunāsim, labāk lai šie paliek neziņā. Principā, jau pārcelšanas firmai bija  cenrādī braukšana kilometros... Man līdz jaunai dzīves vietai knapi ja 10 minūtes ar autiņu. Vienkārši tās grabažas jāstiep no 4 stāva lejā un uz 2 stāvu augšā. Tur būs visas izmaksas. Un vēl dienas garums ar katru dienu īsāks...
Vēl, pirms tam jāizjauc lielais skapis guļamistabā, tas ir galīgi jauns, negribētos atstāt. Un arī  saliktā veidā durvīs netiks cauri- fakts. Paliek tikai gultas stalaža. Matraci vedīšu prom. Gribu jaunu. Un viesu istabā sekcija. Tai ir kādi 4 gadi, bet , man liekas, ka pārāk daudz savienojumu un ja to vajadzēs likt kopā otro reizi, savienojumi vairs nebūs tik droši. Skrūves ir un paliek skrūves. Vecais īpašniek it kā solīja savu sekciju atstāt, tai arī nav ne vainas , tīri svaiga izskatījās. Nu ja nepārdomās, protams.

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #5 : 2020. gada 10. septembris, 12:15:35 »
čerts, man taču vēl būs guļamistabā tapetes jāpārlīmē, kad saliks skapi, vairs siena nebūs pieejama  :fp:
vienkārši man bailes, ka es kaut ko neparedzēšu, un tad jau būs par vēlu... Kaut gan nav noteikts, kad man dzīvokli jāatbrīvo
« Pēdējās izmaiņas: 2020. gada 10. septembris, 12:22:06 no olgucis »

Atslēdzies reno

« Atbilde #6 : 2020. gada 10. septembris, 13:15:49 »
Meitai septembrī 2 dzīvokļi, vecais un jaunais.Bet viņi īrē mēbelētus, un pašu  mēbeles tikai lielais galds ar krēsliem un ādas dīvāns.

Vai tiešām visas grāmatas vilksi līdz? Mēs kad pārvācāmies, likām grāmatas baltajos maisos, vairāk var salikt un vieglāk nest.

Vai jaunajā dzīvoklī netiec ātrāk, pārlīmēt tapetes, pašai savest, ko vari?
Vai vajag 2 spoguļus? Utt.

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #7 : 2020. gada 10. septembris, 14:08:36 »
Ja vecais dzīvoklis nav jāatbrīvo noteiktā termiņā, tad jau nav steigas. Vispirms jaunajā miteklī uztaisi kosmētisko remontu (pēc nepieciešamības) un tikai tad rīko pārvākšanos.

Atslēdzies baaciens

« Atbilde #8 : 2020. gada 10. septembris, 14:43:15 »
Ir cilvēki, kas spēj pārvākties ātri un bez aizķeršanās. Laimīgie!
Ja Tev ir iespēja pārvākties uz jauno, bet vēl palikt iepriekšējā, es laikam vispirms -
 salīmētu tapetes/ nokrāsotu sienas (ja nepieciešams);
pēc tam aizvestu mēbeles, lielās lietas (lai var saskrūvēt un salikt, kamēr kastes pa kājām nemētājas);
kārtojot kastes un pakojoties, ļoti kritiski izvērtētu, ko ņemt līdzi uz jauno vietu un kas būtu izmetams/ atstājams (bez pārspīlējumiem);
kastes noteikti samarķētu, lai varu orientēties un ātri atrast nepieciešamo;
spoguļus un traukus pakojot, nomarķētu - plīstošs, tad arī firma zinās, ka jāpārvieto saudzīgi.
Ar kaķi ievāktos uz palikšanu  :) Ideāli, ja +/- iekārtotā dzīvoklī.

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #9 : 2020. gada 10. septembris, 15:14:51 »
Nu ja... es apbrīnoju tos dzīvokļus, kur saimnieki uz brīvdienu aizbrauc brīvā dabā, atgriežas... Un - čuš.... dzīvoklis aptīrīts līdz pēdējai tējkarotītei! Pat kaimiņi neko nav pamanījuši. Vot tas ir profesionāls darbs!
Nē, nu pašreiz man pieder abi dzīvokļi, vienkārši pēc pirkuma līguma, bijušie saimnieki izvāksies novembra sākumā. Viņiem jaunā dzīves vietā vēl bija apdares darbi jādobeidz. Dzīvoklis ideālā stāvoklī. Nu varbūt virtuvi gribētos savādāku, iekārtošanas ziņā, bet tas var līdz pavasarim pagaidīt. Nu un tās tapetes guļamistabā, kas bija bērnu istaba. Es protams esmu bērna prātā, bet  kaut kā negribās to faktu akcentēt. Spoguļi (lieli) ir divi, viens no koridora, otrs no guļamistabas. Kaut kā pierasts. Grāmatas... Faktiski jau man nelikās, ka ir tik daudz. Droši vien kaut kur tūkstotis +/-. Nu tās, kas pāri palikušas. Sen jau visas sašķirotas, palika tikai tās, pret kurām roka neceļas.
Varētu jau nesteigties, bet kaut kā nav iekāriena maksāt apkures sezonu abos dzīvokļos, tur tas iemesls.

Atslēdzies magda

« Atbilde #10 : 2020. gada 10. septembris, 15:49:21 »
Nekas, Olguc! Arī šis pāries! ;)  Es ar, visu mūžu esmu plātījusies,ka neesmu krājēja, bet gan ārā metēja- hahāaa, līdz parvākšanās epopejai! Tad pati par sevi brīnījos- no kurienes man tas viss?!! :faint: . Mēs sākām vest pamazām- kaut ko uz Rīgas dzīvokli,kaut ko uz jauno māju. Mums visu sarežģīja attālums... Tev dzīvokļi salīdzinoši netālu, varbūt sāc ar to,ka ved pa kripatai vien? Par grāmatām- tās iesaku "izvētīt", tiešām VISAS gribēsi paturēt? Varbūt ir īstais laiks revīzijai? Kaķi gan nevajag lieki traumēt. Kad būs lielā pārcelšanās diena, varbūt aizved pie māsas, vai kādas draudzenes? Uz jauno dzīvokli atved jau tad,kad mēbeles, viņam pazīstamas, būs vietā?!

Atslēdzies olgucis

« Atbilde #11 : 2020. gada 10. septembris, 16:41:20 »
pie māsas laikam nevarēs, viņai pirmajā stāvā mīkstais grīdas segums ( apakšā aukstais pagrabs). Mans košaks  stundas laikā ar savu spalvu`to tā uzfrišinās, ka viņi pa gadu nevarēs sakopt. Un atkal, košaks savos 13 gados nekur no dzīvokļa ārā nav bijis. Nē, bija gan, pie vetārsta uz kastrāciju. Līdz ar to šam noteikti atmiņā, ka aiz dzīvokļa durvīm nekā patīkama nav. Nea, šams dabūs psihotraumu. Vai arī māsa... arī. Grāmatas, pārsvarā visāda veida kopotie raksti, vismaz 4/5. Pārējās, tās, kas kopš bērnības mīļas  + visāda veida mākslas izdevumi. Viss liekais jau sen tai pus dzīvokļa.

Atslēdzies Luīze

« Atbilde #12 : 2020. gada 10. septembris, 16:45:40 »
Nekas kaķim nenotiks. Lai dzīvojas vecajā dzīvoklī līdz beidzamajam brīdim un tad kopā ar Tevi pārvācas uz jauno. Nedaudz stress būs, bet ātri pieradīs.

Atslēdzies sanda

« Atbilde #13 : 2020. gada 10. septembris, 16:46:43 »
Pārvācos ātri, ar ķeršanos un haosu. Beigās kaķis kategoriski atteicās atbrīvot telpas un pusstundu ķēru kaķi. Pārvadātāji lamājās.
Braucu uz Rīgu, ekonomisku apsvērumu dēļ, uz lētāko īres dzīvokli, ko varēju sameklēt 3 dienu laikā.
Panika pirms tam bija grāmatu dēļ. Pusi izmetu ārā, palika 20 kastes, 2 kastu tilpumu izmetu ārā pie 2. pārvākšanās tajā pašā īres ēkā uz citu dzīvokli, 4-5 kastu tilpumu notirgoju. Vēl kādas 12-14 kastes ir. Kopotos rakstus lielāko daļu izmetu.
It kā ir iespēja apmesties "pilī" un iekārtot bibliotēkas istabu (ēka ir bijusī muižas kalpu māja, atbraucēji to nosauc par pili, vietējie tā daļēji uzskata, domā - tur īpašumu aplūko ''kundze'', bet uz māju blenž muižas dārznieka mazmazmeita,  funktierē, kā atrakstīties no kārtējā pašvaldības administratīvā protokola, zin, ka 1905. muižu nodedzināja, bet vietējie būtu šokā, ja es sāktu dziedāt ''Uz cīņu mostiet darbaļaudis'"). Bet nekārojas vairs, lai gan viens 50.- gadu grāmatskapis tomēr paliks.
Pa ceļam runāju ar kaķi kastē, lai nomierinātu.
Toreiz pārcelšanās aizēnoja citu stresu, tagad šī tēma piebremzē manas sūdzības par izdegšanas sindromu( Rīgā uzsāku karjeru ar 30 atlikušiem centiem kabatā).
Pārvedot kaķi ar to nomierinoši jārunā, lai dzird saimnieces balsi.

Atslēdzies Camma

« Atbilde #14 : 2020. gada 10. septembris, 16:52:18 »
Ko jūs zināt par kaķu pārvadāšanu!? Es pārvedu reizē Seškaķi! Volvo salonā, somās, čemodānā un vienkārši uz rokām. Ja pa ceļam būtu kur jāpiestāj.... lai Dies' nogrābstās....
Visus sakost!