Autors Tēma: Ko varam nezināt?  (Lasīts 681 reizes)

0 lietotājiem un 1 viesis lasa šo tēmu.

Atslēdzies reno

Atb: Ko varam nezināt?
« Atbilde #45 : 2021. gada 12. janvāris, 22:59:48 »
Mūsu ģimenēs nekad nav bijusi Ome, opji, tas kā ģermānismu skaudējiem pat prātā nebija. Man abi vecvecāku pāri bija  pēc dzīveesvietas -Grobiņmamma, Virzpaps. Jo tas Vec - nepatika. Es kā vecākā mazmeita laikam biju autore. Maniem bērniem vīra vecāki bija Papucis un Mamāmiņa.

Atslēdzies sanda

« Atbilde #46 : 2021. gada 13. janvāris, 00:05:16 »
Arī nekad nelietoju šos o-, saucu vecmāmiņa(viena bija),  Rīgas vectēvs, vectēvs.

Man šķiet - SF  tik biezā slānī rusicismi vai pat jaukta krievu/latviešu valoda, ka ģermānismu lietotāji kādreiz un tagad katastrofāli atpaliek.
Ir dienas, kad esmu runājusi krieviski gandrīz visu dienu, man ar to ir gana. Latviešu valodā dažreiz nocitēju kādu krievu sakāmvārdu, ne vairāk

Atslēdzies reno

« Atbilde #47 : 2021. gada 13. janvāris, 00:41:20 »
mani tas vnk tracina -cilvēks 30 gadus dzīvo LV un bliež man virsū krieviski

Atslēdzies sanda

« Atbilde #48 : 2021. gada 13. janvāris, 01:21:52 »
Runāju krieviski ar klientiem, kuri man maksā naudu, daudzi skaitās nerezidenti, nedzīvo nemaz tik sen -sliktāk, ja izliekas, ka sapratuši latviski, bet neko nav sapratuši.
Baltkrieviete izteicās, ka cilvēkiem nav viegli saprast konkrēto tēmu, neatkarīgi no valodas. Viņa dzīvo nesen, lojāla LR, necieš Lukašenko.
Daudzi kritiski noskaņoti pret Krieviju, par politiku praktiski nerunājam, bet nojaušams pēc izteikumiem.
« Pēdējās izmaiņas: 2021. gada 13. janvāris, 01:34:39 no sanda »

Atslēdzies sanda

« Atbilde #49 : 2021. gada 13. janvāris, 13:36:50 »
mani tas vnk tracina -cilvēks 30 gadus dzīvo LV un bliež man virsū krieviski

Šajā kontingentā ietilpst arī ļaudis, par kuriem man ir radies iespaids, ka viņu vārdu krājums krievu valodā ir mazāks par manējogreen
Parastajā valodā, gopņiku/urlu dialektā var būt lielāks.

Paziņa, pēc izcelsmes pa pusei poliete, tam visā nopietnībā piekrita - viņa augstu vērtē manu krievu valodas prasmi.

Atslēdzies sanda

« Atbilde #50 : 2021. gada 15. janvāris, 23:16:07 »
Liela daļa manu krievvalodīgo klientu laikam jūtas kā pasaules pilsoņi. Vienai vecāki ar māsu  jau pārcēlās uz Čehiju, nopirka tur māju. Vīrs labi runā latviski, gribēja meklēt darbu Spānijā, atlika.

RU propagandu par pilnu neņem, vēlas bērnu izglītošanu latviešu valodā - ja nu sanāk te  palikt.
Tie, kuri strādā amatos, kur saskarsme ar vietējiem cilvēkiem, latviski runā labi.

Ar vienu pat komiska situācija - ja viņa ir mana kliente -saruna krieviski, ja es esmu viņas kliente - saruna latviski. Pirmo reizi, kad ierados kā kliente, sarunu sāka krieviski, bet ātri attapāsRofl